ІРИНА ДЗЮРАХ: “НАДІЯ” ХОЧЕ ЮРИДИЧНО УЗАКОНИТИ СТОСУНКИ З “КАРІТАСОМ”

 

ІРИНА ДЗЮРАХ: “НАДІЯ” ХОЧЕ ЮРИДИЧНО УЗАКОНИТИ СТОСУНКИ З “КАРІТАСОМ”
Керівник Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів “Надія” Ірина Дзюрах провела у п’ятницю, 30 листопада, прес-конференцію.

На ній, зокрема, йшлося про резонанс після проведення в стінах “Надії” Дискусійного клубу й виступу на ньому колишнього керівника цієї організації Ірини Павлішак. Завдяки засобам масової інформації про це довідалась громадськість, а також керівники церковних кіл. Як можна судити з реакції останніх, вони були, м’яко кажучи, незадоволені цим.

Нагадаємо, Ірина Павлішак говорила про те, що добровільно передала приміщення “Надії” під опіку “Карітасу”, але тепер шкодує про це, бо її сподівань благодійний фонд не виправдав. На думку Ірини Дзюрах, журналісти деяких видань вихопили лише цю інформацію, причому зробили акцент на тому, буцімто “Карітас” хоче виштовхнути “Надію” з власного приміщення, хоча на Дискусійному клубі йшлося, власне, про проблеми інвалідів Дрогобиччини, і саме на це слід було звернути більшу увагу. На її думку, журналісти в погоні за сенсацією не вислухали іншої точки зору, зокрема, представників “Карітасу”.

Але основна думка, яка прозвучала з вуст Ірини Дзюрах, зводилася до того, що “Надія” хоче юридично врегулювати стосунки з “Карітасом”. Після уточнюючих запитань з’ясувалося, що було би добре, якби “Карітас” віддав “Надії” старе приміщення, в якому вона, власне, й знаходилась до конфлікту.

Заступник голови “Карітасу” отець Ігор Швед повідомив, що жодного конфлікту між “Карітасом” і “Надією” не було і в принципі бути не могло, бо благодійний фонд не має наміру переселяти добровільне товариство в інше приміщення. Він також піддав критиці газетярів, які, на його думку, неналежним чином висвітлюють гострі проблеми, не проводять журналістських розслідувань. “Для цього, звичайно, треба мати відвагу”, - наголосив він.

Ірина Дзюрах відповіла також на запитання журналістів і розповіла про свою зустріч з Владикою Ярославом Прирізом. Є великі сподівання, що взаємовідносини між “Карітасом” і “Надією” будуть остаточно врегульовані на користь обидвох сторін.

Після прес-конференції я зробив для себе декілька висновків.

Найперше вкотре підтвердилася думка про бездіяльність дрогобицької влади. Мабуть, вона й досі не знає про те, що відбувається у “Карітасі” та “Надії”. З іншого боку, якби дрогобицькі чиновники знайшли можливість перерахувати кошти “Надії”, як це було затверджено рішенням однієї із сесій Дрогобицької міської ради, можливо, не було би протистояння щодо платежів за комунальні послуги, з чого, властиво, й розпочалося, м’яко кажучи, непорозуміння між “Карітасом” і “Надією”.

Другий висновок - той, що Церква залишається закритою структурою, яка не виносить сміття з хати. Знаючи про негідну поведінку окремих служителів культу, журналісти не поспішають винести цю інформацію на загал. Своєрідне табу, заборона писати на церковні теми з усіма їхніми проблемами тягнеться вже не одне століття, а тому сподіватися на інформаційний прорив не доводиться. З іншого боку, завжди існує загроза, що негативною інформацією про традиційні християнські конфесії неодмінно скористаються сектанти. Але якщо Церква є сильною, вона не повинна боятися показувати власні негаразди, бо це є вірний шлях до виправлення стану речей. Будучи часткою суспільства, Церква несе в собі як позитивні, так і негативні моменти навколишнього життя.

І насамкінець. Журналісти повинні жорстко дотримуватись етичних стандартів. У даному випадку мова йде про точку зору на ці проблеми іншої сторони. Деколи за необхідністю вчасно донести інформацію до читача нехтуємо цим золотим правилом. Уповні відношу це й до себе.

На сайті tustan.io.ua читайте детальний звіт про цю прес-конференцію, а відеозвіт шукайте за посиланням “Інтерв’ю Анатолія Власюка Ірина Дзюрах”.

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 07 дек 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником