ЮВІЛЕЙ ДРОГОБИЦЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ

 

ЮВІЛЕЙ ДРОГОБИЦЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ
 

У жовтні 1997 року в Дрогобичі була створена місцева організація Національної Спілки композиторів України.

З нагоди ювілею в редакції “Галицької зорі” зібралися композитори та музикознавці, аби згадати пройдений шлях, намітити плани на майбутнє.

І хоча голова організації Володимир Грабовський порівняв своє дітище з п’ятнадцятилітнім юнаком, який тільки вступає в доросле життя, все ж нашим краянам вдалося багато чого досягти, особливо на тлі всеукраїнської професійної організації композиторів. Про що вже говорити, коли навіть не всі обласні центри мають своїх представників у Національній Спілці композиторів України, а Дрогобич має.

Про досягнення місцевих композиторів і музикознавців говорили відповідальний секретар організації Людомир Філоненко, керівник Дрогобицького музичного училища імені Василя Барвінського Микола Ластовецький, знані в Дрогобичі й далеко за його межами Марія Ярко, Людмила Садова, Олександра Німилович і Ярослав Бодак.

Присутні згадали світлої пам’яті Романа Сов’яка, п’ять років зі смерті якого минає 11 грудня. Добре слово пролунало на адресу відсутніх на засіданні Людвіга Тур’яба та Петра Зборовського. Перший є композитором-модерністом, який пише на так звану бомж-тематику, а його творчість відома в Європі. Другий освоює так звану етно-музику. Своїм дрогобицькі композитори вважають і Романа Савицького-молодшого, який зараз мешкає в Сполучених Штатах Америки.

Чимало теплих слів було сказано на адресу Миколи Ластовецького, який є фактично єдиним діючим дрогобицьким професійним композитором. Натомість він поділився враженнями від вистави про Бруно Шульца, прем’єра якої нещодавно відбулася в місцевому театрі, й розповів про своє захоплення новою працею Ярослава Бодака, назвавши її “великим внеском у лемківську справу”. Також Микола Ластовецький повідомив, що незабаром має народитися нова газета, яка розповідатиме про музичне життя. Зараз триває конкурс на назву газети.

Присутній на зустрічі поет і журналіст Роман Пастух згадав покійного Василя Становича, який також організовував подібні конкурси. Від себе додамо, що той потім сам назвав власну газету “Хто рано встає...” і сам собі вручив приз - десять американських доларів і пляшку горілки “Ройял”. Про це свого часу писала газета “Тустань” у статті “Десять маловідомих фактів із життя Василя Становича”. Вона потім увійшла до моєї книжки “Дрогобич і дрогобичани. За межею Вічності”.

Роман Пастух запропонував об’єднати зусилля місцевих композиторської та письменницької спілок. На його думку, з цього синтезу має вийти дещо корисне.

На сайті tustan.io.ua читайте повний виклад розмови, що відбулася, а на Ютубі шукайте відеозвіт події за посиланням “Інтерв’ю Анатолія Власюка Дрогобицькі композитори”.

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 08 дек 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником