ЗАПИТАННЯ ДО КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

ЗАПИТАННЯ ДО КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
 

У статті 267 “Обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи” Кримінального процесуального кодексу України сказано:

 “1. Слідчий має право обстежити публічно недоступні місця, житло чи інше володіння особи шляхом таємного проникнення в них, у тому числі з використанням технічних засобів, з метою:

 1) виявлення і фіксації слідів вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, речей і документів, що мають значення для їх досудового розслідування;

 2) виготовлення копій чи зразків зазначених речей і документів;

 3) виявлення та вилучення зразків для дослідження під час досудового розслідування тяжкого або особливо тяжкого злочину;

 4) виявлення осіб, які розшукуються;

 5) встановлення технічних засобів аудіо-, відео-контролю особи.

 2. Публічно недоступним є місце, до якого неможливо увійти або в якому неможливо перебувати на правових підставах без отримання на це згоди власника, користувача або уповноважених ними осіб.

 3. Приміщення, які спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені відповідно до закону (приміщення з примусового утримання осіб у зв’язку відбуттям покарання, затримання, взяттям під варту тощо), мають статус публічно доступних.

 4. Обстеження шляхом таємного проникнення до публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи з метою, передбаченою в частині першій цієї статті, проводиться на підставі ухвали слідчого судді, постановленої в порядку, передбаченому статтями 246, 248, 249 цього Кодексу”.

Натомість у статті 30 Конституції України “Кожному гарантується недоторканність житла” читаємо:

 “Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

 У невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку”.

У зв’язку з цим в мене запитання до Конституційного Суду України: чи залишається Конституція України “вищою”, ніж Кримінальний процесуальний кодекс України? Чи після того, як Конституційний Суд України повернув Вікторові Януковичу “стару” Конституцію України, за якою він має більше повноважень, ніж Генеральний секретар ЦК КПРС, подібні запитання до Конституційного Суду України є зайвими?

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 27 дек 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником