НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР

 

НАРОДНИЙ КАЛЕНДАР
 

20 ГРУДНЯ - АМВРОСІЯ МЕДІОЛАНСЬКОГО

Вважається одним із великих отців і вчителів Церкви. Народився близько 340 р. в Трірі. Згодом потрапив у Рим, потім став єпископом Медіолана (тепер Мілан). Розробив Міланську літургію - богослужіння, під час якого здійснюється таїнство причастя. За переказом, написав великий гімн “Тобі Бога хвалимо”, а також інші, тому є творцем духовних гімнів.

21 ГРУДНЯ - ПОТАПІЯ

Був ченцем, жив у VII ст., мав дар лікування різних хвороб. Одного юнака він вилікував від сліпоти й наказав при цьому: “Бійся, щоб з отверзанням очей тілесних не потьмарились очі духовні”.

22 ГРУДНЯ - ДЕНЬ ГАННИ

Його встановлення пов’язане з непорочним зачаттям праведною Анною дочки Марії - Матері Ісуса Христа. Ганна та її чоловік Йосиф прожили разом понад 50 років, але не мали дітей. У розпачі Йосиф подався у пустелю і там 40 днів постився, плакав і молився, щоб Бог подарував йому на щастя чадо. Молилася й Ганна. І незабаром явився їй ангел і сказав, що зачне вона дочку преблагословенну. За давнини це свято особливо шанували вагітні жінки, яким протягом дня заборонялося братися за будь-яку роботу. Пасічники заходили до омшаника, де зберігалися вулики, і зверталися з молитвою до Господа, щоб зачинався білий і жовтий віск, і, звичайно, густий мед. Цієї пори встановлюється зимова дорога: “На Ганьки сідай в санки”. Коли на Ганни іній вкриває дерева, то це передвісник хорошого врожаю.

23 ГРУДНЯ - ЙОАСАФА, ЄПИСКОПА БІЛГОРОДСЬКОГО

Вшановується пам’ять українського освітнього і церковного діяча, письменника. Народився він у 1705 р. в Прилуках на Полтавщині. Походив із козацького роду Горленків, у миру звали Якимом. У 7 років його віддали в науку до Київської Духовної Академії. Згодом був пострижений у ченці з іменем Йоасафа у Києво-Братському монастирі, працював викладачем в Академії, обіймав різні духовні посади, зокрема, був намісником Троїце-Сергієвої лаври поблизу Москви. В 1748 р. був поставлений у єпископи на Білгородську кафедру, на північ від Харкова. В той час Білгород знаходився на кордоні України з Росією. Святитель був у приятельських стосунках з видатним українським філософом і письменником Г.С.Сковородою. По собі залишив кілька повчань, родинні записи та вірші. Помер у 1754 р.

24 ГРУДНЯ - НИКОНА СУХОГО

Походив із багатої київської сім’ї, був ченцем Києво-Печерського монастиря. В 1096 р., коли на Київ напали половці, Никона полонили. Через те, що він відмовлявся розповісти про своїх родичів (а половці сподівалися одержати за нього багатий викуп), його мучили голодом і припікали вогнем. Никон дуже схуд, тому й назвали його Сухим. Після трьох років неволі він повернувся до Печорського монастиря.

25 ГРУДНЯ - СПИРИДОНІВ ДЕНЬ

Встановлено на честь Спиридона Триміфунтського, єпископа кіпрського міста Триміфунта. Цей святий прославився багатьма чудесами, брав участь у першому Вселенському соборі. Помер близько 348 р. В народному побуті день його вшанування зветься Спиридоном Поворотом або Сонцеворотом, оскільки цієї пори сонце на літо повертає, а зима - на мороз.Создан 27 дек 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником