ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ ОРЕСТА ЯЦКІВА

 

ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ ОРЕСТА ЯЦКІВА
 

У понеділок, 17 грудня, в актовій залі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка відбулася презентація книги “Орест Яцків. Спогади. Матеріали. Статті” (упорядники Людомир Філоненко і Олександра Німилович).

У вступному слові Людомир Філоненко зауважив, що робота над книгою тривала понад три роки. Виконана велика робота. До книги ввійшли спогади про Ореста Яцківа, його статті, а також світлини. Вміщено великий бібліографічний матеріал.

Презентація книги фактично перетворилася на вечір пам’яті про Ореста Яцківа. Ця скромна людина працювала в університеті, не мала вчених ступенів, але була фахівцем своєї справи. Він був Українцем з великої літери і завжди відстоював українськість навіть тоді, коли це робити було небезпечно.

Своїми спогадами про Ореста Васильовича поділилися ректор університету Надія Скотна, перший проректор Юрій Кишакевич, викладачі Михайло Шалата, Корнелій Сятецький, Степан Дацюк, Богдан Пиц, учні Вчителя, однокласники, друзі з Івано-Франківська, журналіст Роман Пастух, директор Дрогобицького музичного училища імені Василя Барвінського Микола Ластовецький, керівник Дрогобицької організації Національної Спілки композиторів України Володимир Грабовський  та інші.

Всі вони говорили про непересічність цієї постаті, відзначали його людяність.

Орест Яцків, за словами сучасників, кохався в книгах. Він наперед знав, де й коли має вийти книга, яка його цікавила, та обов’язково купував її. Він не просто читав книгу, а й звертав увагу на поліграфічне оформлення, світлини.

Квартира, в якій мешкав Орест Васильович, фактично перетворилася на книгозбірню. Тут також акуратно були складені різні видання. Принагідно зазначу, що до самої своєї смерті він зберігав кожний номер газети “Тустань”, чого й я не маю.

Пам’ятаю один епізод зі свого життя, пов’язаний з Орестом Яцківим. Наприкінці вісімдесятих років минулого століття гостро постало питання чистоти української мови. Бездоганний її знавець, Орест Васильович м’яко, щоб не образити співрозмовника, виправляв його мову. Коли замість “я вважаю”, я при ньому сказав “я рахую”, він у жартівливій формі назавжди відбив у мене бажання говорити неправильно.

Від імені родини виступив син - Юрій Яцків. Він подякував упорядникам книги за її видання, а також усім, хто прийшов вшанувати пам’ять його батька.

Орест Васильович був світлою Людиною з великої літери - і таким залишився в пам’яті сучасників.

На сайті tustan.io.ua читайте розповідь про вшанування пам’яті Ореста Яцківа. Тут же можна переглянути світлини. Відео-розповідь про презентацію книги шукайте на Ютубі за посиланням “Інтерв’ю Анатолія Власюка Орест Яцків”.

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 27 дек 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником