ПОЧАТОК КІНЦЯ ВОЛОДИМИРА ФІРМАНА, АБО ЧОМУ БОРИСЛАВСЬКА ГРОМАДА ПРОІГНОРУВАЛА ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ?

 

ПОЧАТОК КІНЦЯ ВОЛОДИМИРА ФІРМАНА, АБО ЧОМУ БОРИСЛАВСЬКА ГРОМАДА ПРОІГНОРУВАЛА ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ?
 

26 грудня минулого року в Палаці культури нафтовиків мав відбутися звіт міського голови Володимира Фірмана та його заступників.

Всього прийшло 18 осіб – представники влади та журналісти, а також два бориславці, причому один щиро зізнався, що потрапив сюди випадково. Звіт, зрозуміло, відмінили.

Напрошуються три версії, чому так сталось. Або міський голова та його команда зробили все, що обіцяли, і громаді нічого вже вимагати. Або місцеві засоби масової інформації, які повідомили про звіт, мало хто читає, дивиться і слухає, а тому ніхто не прийшов. Або мова йде про байдужість громади, яка зрозуміла, що ця команда вже ні на що не здатна, а тому нема що в неї й вимагати.

Особисто я схиляюся до другої й третьої версій, бо абсурдно вірити в те, що команда Володимира Фірмана бодай наблизилася до виконання своїх передвиборчих обіцянок. До цього слід додати й те, що час звіту був обраний вкрай невдало. Робочий час, люди готуються до свят – а тут слухати ще звіт міського голови про справжні й уявні здобутки. Хоча минулого року о цій порі людей був повен зал, а перші місця займала опозиція, яка цього разу навіть не чула про проведення звіту.

До речі, подібні акції не є примхою чи забаганкою міського голови, а чітко виписані у законі про місцеве самоврядування. Міський голова просто зобов’язаний звітувати перед громадою, як і його заступники та депутати міської ради, так що слід сподіватися на повторення дійства.

А напередодні, 24 грудня, міський голова дав прес-конференцію для місцевих засобів масової інформації. Враження від цього неоднозначне. З одного боку, бориславській владі дійсно вдалося просунутися вперед у розв’язанні певних проблем, зокрема з водопостачанням, хоча темпи явно не відповідають заявленим Володимиром Фірманом намірам про цілодобове водопостачання. Хіба би він ішов на другий п’ятирічний термін, але на попередніх прес-конференціях уже неодноразово заявляв, що вдруге балотуватися не буде.

З іншого боку, складається враження, що влада абсолютно переконана в тому, що зробила набагато більше, ніж усі попередні команди, разом узяті. Амбітність, некритичність, сприймання лише спроби розставити всі крапки над “і” як особисту образу і необ’єктивну критику – ось, мабуть, основні характеристики нинішньої команди. А поза тим навіть неозброєним оком видно непрофесіоналізм, замовчування критичних ситуацій, вихваляння міського голови і таке інше.

Початок кінця Володимира Фірмана як політичного діяча містечкового масштабу розпочався наступного дня після того, як він став міським головою. І в цьому нема нічого образливого, адже коли народжується дитина, вона робить перший крок до смерті. Такий закон природи – як у житті, так і в політиці. Головне, гідно прожити життя, щоби люди згадали про тебе теплим словом. Володимир Фірман мав можливість увійти в історію Борислава як найуспішніший міський голова часів незалежності України. Команда сформована ним практично з однієї політичної сили – Фронту змін. Більшість депутатського корпусу, заступники і секретар міської ради, депутати обласної ради теж представляють цю політичну силу. Від самого початку міський голова відкинув послуги опозиції. Натомість стало зрозуміло, що в своїй діяльності він більше спирається на партію влади. Вже тепер колишній лідер місцевих регіоналів Іван Удовенко став його радником, а заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Михайло Янковський та представник Державного управління справами Віктор Конц (два останні балотувалися в народні депутати України по Дрогобицькому виборчому округу N 121) впритул опікуються Бориславом, не випускаючи з дружніх обіймів Володимира Фірмана.

І все ж найбільшою помилкою Володимира Фірмана та його команди стало те, що нема фактичної опори на бориславську громаду. Не вдалося здобути нових прихильників, які на виборах голосували проти нього, а з тих, хто підтримав, чимало вже розчарувалося в діяльності чи, вірніше, бездіяльності міського голови та його команди.

Володимир Фірман як міський голова Борислава не надає належного значення всім стратегічним напрямкам розвитку міста, не розрізняє стратегічних і тактичних форм і методів діяльності, через свою самовпевненість не має перспективи бачення і розв’язання проблем.

Звичайно, слід розв’язувати проблеми водопостачання і загазованості, шукати інвестора на озокеритову шахту, займатись іншими стратегічними питаннями. Але водночас не слід забувати, що є ряд стратегічних завдань так званого гуманітарного циклу, які можна самостійно розвивати, а в перспективі черпати кошти на розв’язання життєво важливих проблем Борислава. В нашому місті жили й працювали Стефан Ковалів, Іван Гнатюк, Євген Титикайло. Будь-яке європейське містечко пишалось би цими постатями, належно би їх вшановувало, створило би меморіальний комплекс, проводило щорічні наукові конференції та літературні форуми, створило туристичні маршрути для прихильників їхнього таланту в Україні та за кордоном. Проте в Бориславі нема ентузіастів цієї справи, а влада не надає належного значення цьому напрямку роботи.

Окремо слід сказати про розвиток Східниці і вплив селища на Борислав. Нині ці територіальні одиниці розвиваються ніби окремо одна від одної, кожна викручується, як може, хоча за інших обставин та інших керівників Борислав міг би багато скористатись зі Східниці, а Східниця з Борислава.

За великим рахунком, міський голова, грубо кажучи, не повинен вилізати з Києва та Львова, Польщі та Чехії, інших європейських країн, розв’язуючи нагальні проблеми, шукаючи інвесторів. Натомість Володимир Фірман може цілі дні присвятити розв’язанню проблеми прориву труб чи обледенінню дороги на Східницю, ніби в нього немає заступників чи відповідних комунальних служб. Швидше за все, він просто їм не довіряє або звик все виконувати сам, ні на кого не покладаючись.

... На прес-конференції доктор богословія Павло Василів назвав Володимира Фірмана людиною з європейським мисленням, що різонуло слух, так що журналісти переглянулись між собою й ледь помітно усміхнулись. Але якщо в місті нема нормального громадського туалету, про яке європейське мислення можна говорити?..

Розповідь про прес-конференцію і звіт міського голови читайте і дивіться фотографії на інтернет-сайті tustan.io. ua, а відеозвіт шукайте в Ютубі за посиланням “Інтерв’ю Анатолія Власюка Володимир Фірман” і “Інтерв’ю Анатолія Власюка Звіт Володимира Фірмана”.

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 22 янв 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником