КЕМЕРОН

 

КЕМЕРОН
На форумі в Давосі англійський прем’єр-міністр Девід Кемерон ошелешив присутніх заявою, що має намір провести референдум щодо перебування Великобританії в Європейському союзі. Звичайно, якщо очолювана ним консервативна партія переможе на наступних виборах.

За його словами, чимало британців відчувають себе ошуканими членством у ЄС, адже це рішення приймав уряд, а тому проведення референдуму з цього питання просто необхідне.

Звичайно, це не означає, що вже завтра Великобританія покине європейське співтовариство, тим паче маючи внутрішні проблеми, коли Шотландія мріє про незалежність. Але все-таки для Європейського союзу це тривожні симптоми. Втрачати потужного європейського гравця нікому не хочеться, навіть одвічним конкурентам Великобританії - Франції та Німеччині. Уявити собі Європейський союз без країни туманного Альбіону просто неможливо.

Чомусь багато хто уявляє собі Україну без Європи - як усередині держави, так і за її межами. Геополітична та геостратегічна роль України ніяк не може бути використана через недолугість влади - як минулої, так і нинішньої. Цілком очевидно, що Україна - європейська держава, яка повинна відігравати не меншу роль, ніж Великобританія, Франція чи Німеччина.

Формально Україна простує до Європейського союзу. Принаймні європейський вектор розвитку офіційно закріплений у відповідних державних документах. Але ж ми бачимо, що режим Януковича має своєрідне бачення просування України на Захід. Суть його зводиться до наступного: ми хочемо жити в Європі, але за своїми правилами. Але ж так не буває. Треба виконувати звичайні домашні завдання, які нам дає Європа, аби сподіватися в майбутньому стати повноправним членом європейського співтовариства. Нічого образливого в цьому нема і не може бути.

Амбітність і чванство українського керівництва дорого коштують Україні вже сьогодні. Можна лише уявити, чого вартуватимуть вони завтра. Україні простіше і дешевше змінити нинішній режим Януковича, аби швидше опинитись у Європі.

 

Анатолій ВЛАСЮК Создан 31 янв 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником