ВЧИТЕЛІ ВОЮЮТЬ З ВЛАДОЮ ЗА МАЙБУТНЄ

 

ВЧИТЕЛІ ВОЮЮТЬ З ВЛАДОЮ ЗА МАЙБУТНЄ
 

23 січня 2013 року вчителі восьмої та п’ятнадцятої шкіл Дрогобича і одинадцятої Стебника пікетували ратушу. Причиною стало рішення влади про так звану оптимізацію навчального процесу, що насправді означає закриття шкіл і звільнення з роботи педагогів.

Під завісу минулого року на сесії Дрогобицької міської ради депутати прийняли рішення про злиття третьої і п’ятнадцятої, восьмої і шістнадцятої шкіл у Дрогобичі та одинадцятої та вісімнадц-тої у Стебнику. На практиці це означає, що порожніми мають залишитися восьма і п’ятнадцята школи в Дрогобичі та одинадцята в Стебнику.

Розмови про це почали точитися відразу після приходу Олексія Радзієвського до влади. Мовляв, чинуші з ратуші накинули оком на добротні приміщення, хочуть їх привласнити. І хоча школи продавати не можна (втім, у наш час все можливо), певні установи там розмістити ніхто не завадить. Чиновникам байдуже, чи буде це зручно дітям. Їм начхати на те, що чимало вчителів у результаті такої реорганізації можуть залишитися без роботи.

Слушна нагода зробити свою чорну справу видалася тепер, коли в Дрогобичі практично не працюють всі великі підприємства, які колись наповнювали міський бюджет. І що до того, коли під час передвиборчої кампанії, зустрічаючись з учителями цих та інших шкіл, Олексій Радзієвський обіцяв золоті гори. Звичайно, про закриття чи злиття шкіл мова тоді не йшла. Як кажуть, казав пан кожух дам, та слово його тепле.

Така непослідовна поведінка влади, через бездіяльність якої потерпають прості люди, обурила вчителів. Логічним висновком їхніх виступів стало гасло: “Владу - геть!”, яке вони скандували перед ратушею.

На час підготовки цієї статті до друку ще не було остаточно зрозуміло, чи розглядатимуть депутати це питання. Принаймні вчора, 30 січня, мала відбутися позачергова сесія Стебницької міської ради з цього приводу, а дрогобицькі народні обранці вирішують, чи порушувати цю проблему на своїй сесії, яка має відбутися сьогодні, 31 січня, чи перенести питання на лютий. Як би там не було, а просто так відмахнутися від учителів, учнів і їхніх батьків владі вже не вдасться. Мітингувальники запевнили, що стоятимуть до кінця, боронячи свої права. Все більше людей переконуються в тому, що влада фактично виступає проти громади, а тому слід дочасно припиняти її повноваження.

... Під час акції протесту присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять учителя Василя Кіби, якому не пішли назустріч у відділі освіти, хоча знали про його матеріальну скруту...

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 02 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником