ВЛАДА ВІДСТУПИЛА ПЕРЕД ВЧИТЕЛЯМИ. ЧИ НАДОВГО?

 

ВЛАДА ВІДСТУПИЛА ПЕРЕД ВЧИТЕЛЯМИ. ЧИ НАДОВГО?
 

“Тустань” уже писала про протистояння між владою і вчителями. Як відомо, влада хоче здійснити процес так званої оптимізації, в результаті якої мають зникнути восьма і п’ятнадцята школи в Дрогобичі та одинадцята в Стебнику. Минулого тижня вчителі не дали владі цього зробити. Проте влада і не думає здаватися.

Минулого тижня відбулися сесії Стебницької та Дрогобицької міських рад, на яких розглядалися питання саме цих шкіл. Завдяки масовій присутності вчителів у сесійних залах вдалося відтермінувати так зване злиття шкіл. Депутати не посміли піти проти педагогів, розуміючи, що мова могла йти про загальний вчительський страйк.

Стебницькі вчителі дослідили, звідки ростуть ноги. З’ясувалося, що ще 27 листопада минулого року дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський скерував листа на адресу стебницького міського голови Василя Пецюха, в якому порадив одинадцяту школу фактично приєднати до вісімнадцятої. Цей документ тримали у великому секреті від громади, а стебницький очільник зайняв вичікувальну позицію, аби не розгнівати “старшого брата”.

Якщо в Стебнику доступ до сесійної зали був практично вільним, то в Дрогобичі влада вкотре застосувала так званий вибірковий прохід. Знову міліціонери не пускали протестувальників на сесію, обмежуючи їхні конституційні права. Тоді підприємці з ринку на Пилипа Орлика і вчителі вирішили не пускати депутатів на сесію. Не найкраще, звичайно, рішення, але в даній ситуації виправдане. Вони заблокували всі ходи й виходи, аж поки народні обранці не пообіцяли, що позитивно розглянуть їхнє питання.

Вчителі починають розуміти, що влада намагається зіштовхнути лобами педагогічні колективи. Так, вчителі шістнадцятої школи кажуть, що не дуже раді приходу до них учителів восьмої школи, адже доведеться поступитися годинами, а, відповідно, впаде зарплата. А на позачерговій сесії Стебницької міської ради вчителька вісімнадцятої школи Наталія Беднарчик заявила, що виступає проти закриття одинадцятої школи.

Рішення стебницьких депутатів було однозначним: вони виступили проти так званого злиття одинадцятої та вісімнадцятої шкіл. Дрогобицьким депутатам запропонували на вибір два рішення. Гору взяла пропозиція від опозиції, а не від міського голови (до речі, чомусь саме озвучене Олексієм Радзієвським висить на офіційному сайті Дрогобицької міської ради). А суть проекту від опозиції зводиться до того, аби ввести режим найсуворішої економії й теж не зливати докупи чотири школи.

Влада під тиском вчителів змушена була відступити. Але вже згодом почнеться новий наступ, більш витончений і жорстокий...

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 08 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником