ДИСКУСІЙНИЙ КЛУБ: ПОТРІБНО ГУРТУВАТИ ВСІХ, ХТО ПРОТИ ВЛАДИ

 

ДИСКУСІЙНИЙ КЛУБ: ПОТРІБНО ГУРТУВАТИ ВСІХ, ХТО ПРОТИ ВЛАДИ
          Двадцять сьоме засідання Дискусійного клубу (перше цього року) відбулося минулого четверга, 31 січня.

На ньому розглядалося питання про так звану оптимізацію навчального процесу, яке фактично звелося до злиття шкіл. У результаті педагогічні та учнівські колективи восьмої та п’ятнадцятої дрогобицьких шкіл мали би злитися з такими ж колективами відповідно шістнадцятої та третьої шкіл, а стебницької одинадцятої - з вісімнадцятою.

Присутні на засіданні директор одинадцятої школи Зеновія Левицька та виконувач обов’язків директора восьмої школи Наталія Чайковська, а також учителі цих навчальних закладів розповіли про ситуацію, що склалася.

Говорити їм уже було легше, бо за день перед тим відбулася позачергова сесія Стебницької міської ради, а того дня, коли проходило засідання Дискусійного клубу, - сесія Дрогобицької міської ради. Депутати ніби прийняли позитивні для вчителів рішення, але всі розуміють, що влада на цьому не зупиниться, а продовжить свій наступ щодо так званої оптимізації навчального процесу, який фактично зводиться до закриття шкіл.

Всі, хто виступав на цьому засіданні Дискусійного клубу, зійшлися на думці, що свого часу вчителі не підтримали лікарів, які виступали проти так званої медичної реформи, що звелася до закриття багатьох лікарень в Центрі та на Півдні України (і все йде до того на наших теренах з утворенням так званого Дрогобицького шпитального округу), підприємців, яких витісняли з ринку. Тепер маємо аналогічну ситуацію, коли інші категорії людей не підтримують учителів у їхній справедливій боротьбі. Більше того, навіть вчителі, які працюють в інших школах і яких наразі не торкнулася так звана оптимізація навчального процесу, не вийшли на акції протесту, не брали участі в роботі сесій.

Саме на таке розз’єднання й сподівається влада, аби легше було зламати тих, хто не згодний з її діями. Тому прозвучала думка, що слід об’єднувати свої зусилля, аби протистояти владі, яка не вболіває за народ.

Координувати дії вчителів Стебника і Дрогобича зголосились Олександр Магльона, Святослав Сурма і Богдан Прокопишак. На наступне засідання Дискусійного клубу вони мають прийти з конкретними пропозиціями. Але постає питання про більш широку координацію дій, адже влада не зупиниться, буде йти далі. Тому потрібно, аби вчителі знайшли спільну мову з підприємцями та медиками, іншими людьми, які страждають від бездіяльності влади. Зокрема, мова йде зараз про залучення до спільної боротьби проти влади звільнених працівників нафтопереробного, автокранового, машинобудівного, долотного та інших заводів. Витає в повітрі ідея страйкового комітету та незалежних профспілок. Якби подібні організації були, ми б не мали зараз цієї кричущої ситуації.

Нині все відбувається за сценарієм влади. Навіть на цьому збуренні людей хтось заробив великі гроші. Нині влада обере іншу стратегію. Скажімо, буде переконувати вчителів і директорів шкіл погодитися на оптимізацію навчального процесу, обіцяти їм золоті гори. А третій етап буде найжорстокішим, коли багатьох просто поставлять перед фактом звільнення. Саме об’єднання людей найбільше боїться влада.

Статтю про двадцять сьоме засідання Дискусійного клубу читайте на сайті tustan.io.ua та переглядайте світлини. Відео-звіт шукайте в Ютубі за посиланням “Інтерв’ю Анатолія Власюка 27 Дискусійний клуб”.

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 08 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником