У БОРИСЛАВІ РОЗПОЧАВСЯ НАСТУП НА СВОБОДУ СЛОВА

 

У БОРИСЛАВІ РОЗПОЧАВСЯ НАСТУП НА СВОБОДУ СЛОВА
 

Четвертого лютого 2013 року на так званій прес-конференції перший заступник бориславського міського голови Роман Дурбак дав волю емоціям і показав, що він є справжнім ворогом свободи слова.

Подібні словесні атаки на себе я приймав понад чверть століття тому. Таке дозволяли собі партійні чинуші, яким не подобалися мої висловлювання чи газетні публікації. Пан Роман на них ніби не подібний, але більшовицький стиль, очевидно, залишився в нього від радянських часів. Якщо тоді інколи бувало страшнувато, бо не знав, де опинишся завтра, то подібне нині сприймаю як дурний фарс.

Що ж стало підставою для гніву Романа Дурбака? Опублікований на інтернет-сайтах відкритий лист бориславському міському голові. Я лише вмістив його, а підписи під ним поставили керівники п’яти фракцій у Бориславській міській раді.

Роман Дурбак запросив на цю так звану прес-конференцію, а насправді судилище наді мною, цих депутатів, але вони проігнорували цей захід. Зате слухняно прийшли керівники ЖЕКів та деяких комунальних підприємств. Перед так званою прес-конференцією Роман Дурбак не посоромився перед журналістами у хамовитій формі “налякати” по телефону одного з таких керівників: мовляв, не прийдеш, писатимеш пояснення. Жодні відмовки не подіяли, і бідака незабаром з’явився. Я взагалі співчуваю цим керівникам, бо, як зазначив Роман Дурбак, він може їх і серед ночі розбудити телефонним дзвінком, або над ранок запропонувати поїздку містом.

Згадані вище керівники знадобилися Романові Дурбаку, аби спростувати наведені у відкритому листі факти, буцімто на ввірених їм підприємствах понад шість місяців не виплачується заробітна плата. Вони це дружно зробили. Щоправда, картину дещо зіпсував міський голова Володимир Фірман, який запізнився на цю так звану прес-конференцію. Не знаючи, про що говорилося напередодні, він зазначив, що зарплати й не могли виплачуватися, бо обіг коштів затримувало казначейство. Ви би хоч домовилися між собою, панове, перш ніж робити кавалерійську атаку на мене! Цікаво, а як тоді розцінити слова керівників комунальних підприємств, які під пильним оком першого заступника міського голови сказали, що зарплати виплачуються? А як бути із заборгованістю по зарплаті, яка є на деяких із цих підприємств? З іншого боку, публікуючи відкритий лист з підписами відповідальних за свої слова і вчинки людей, я, звичайно, міг сумніватися в достовірності їхніх даних, але звичайне неписане журналістське правило не дозволяло оминути цей лист увагою, як це зробили деякі видання, в яких Роман Дурбак піариться, аж нудно стає. Пане Романе, чи справді ви переконані в тому, що комунальна сфера у Бориславі на висоті, що дороги розчищені, а тротуари посипані піском, що вода подається без проблем? А тепер ще й за земельні питання доведеться відповідати! І не покидати діяльність депутата Дрогобицької районної ради! Навіть на сон не буде часу...

Втім, за логікою, Роман Дурбак мав би з’ясовувати стосунки з авторами відкритого листа, а не з тим, хто його опублікував. Це він матиме змогу зробити 7 лютого на сесії Бориславської міської ради. Втім, як видно з відкритого листа, саме неординарна постать Романа Дурбака стала каменем спотикання між, з одного боку, владою та, з іншого боку, тими, хто до неї в опозиції або ніколи в опозиції не був, але тепер став, бо ситуація зайшла занадто далеко.

Про стосунки з опозицією говорив на цій так званій прес-конференції міський голова Володимир Фірман. Він звинуватив її у всіх смертних гріхах. І така вона, і сяка, і участі в судах на захист міста не бере, і ні в чому не допомагає. А на що ви розраховували, Володимире Стаховичу, якщо всі депутатські комісії очолюють представники “Фронту змін”, під партійними прапорами якого ви прийшли до влади? Взяли всю відповідальність на себе, усунули опозицію - тож тепер не дивуйтеся, що жодної співпраці з владою нема.

Грубий натиск на себе з боку Романа Дурбака розцінюю як перешкоджання моїй журналістській діяльності, за що в Кримінальному кодексі передбачене відповідне покарання.

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 15 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником