“СВОБОДА” МІЖ ІМПЕРІАЛІЗМОМ І НАЦІОНАЛІЗМОМ

 

“СВОБОДА” МІЖ ІМПЕРІАЛІЗМОМ І НАЦІОНАЛІЗМОМ
 

30 січня 2013 року відбувся п'ятий аналітичний круглий стіл, організований Науково-ідеологічним центром імені Дмитра Донцова та регіональним Дрогобицьким відділенням Українського Богословського наукового товариства.

Він був присвячений поняттю “свобода” в інтерпретації різних ідеологій.  Модераторами зустрічі виступили отець Іван Гаваньо та викладачі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Петро Іванишин і Олег Баган.

Петро Іванишин запропонував антитези між імперіалізмом і націоналізмом. Якщо імперіалізму характерне відверте позиціонування як традиціоналізму чи псевдо-традиціоналізму, то націоналізму - лише традиціоналізму. Імперіалізм - це насамперед доктринерство і утопізм, про що писав ще Іван Франко. Натомість націоналізму притаманний екзістенціалізм. Для імперіалізму характерні політичні міфи. Під час Другої світової війни американським пропагандистам радили говори-и правду, але не казати усієї правди. Натомість, скажімо, Дмитро Донцов робить різницю між міфом і візією. Лібералізму вигідне обездуховлене мислення. Головне, дати людям добробут - і вони не виступатимуть проти влади. Націоналізму ж характерне духовне, ідеалістичне бачення. Нинішні ліберали борються з християнством і утверджують язичництво. Для націоналізму характерна релігійність. В центрі - Боже буття, виконання нацією свого призначення.

На сайті tustan.io.ua читайте звіт про круглий стіл і переглядайте світлини. Відео-звіт шукайте за посиланням в Ютубі “Інтерв’ю Анатолія Власюка 5 Отець Іван Гаваньо”.

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 15 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником