“ТУСТАНЬ” №4

 

“ТУСТАНЬ” №4
Читайте tustan.io.ua - сайт газети “Тустань”

N4 (631) 14 - 20 лютого 2013 року Ціна 1 гривня

www. tustan.io.ua; е-mail:vlasjuk60@i.ua; тел. 067-3678019

 

 

Провінційний щоденник

 

ЮЩЕНКО

 

У суботу, 9 лютого, Віктор Ющенко декілька годин був безпартійним.

Того дня Київська міська організація “Нашої України” виключила його з лав цієї політичної сили. Колишнього президента України звинуватили в тому, що з його легкої руки під час минулорічних виборів до Верховної Ради України чимало членів окружних і дільничних комісій від “Нашої України” на Півдні й Сході нашої держави були замінені на представників Партії регіонів. На думку колишніх сподвижників Віктора Ющенка, той зрадив програмні цілі їхньої партії.

Крім того, від нього вимагають подати звіт за використання коштів у 2009 році.

Також у рішенні йдеться про те, що з метою уникнення звіту та відповідальності за допомогою “підконтрольних йому членів президії” Ющенко блокує скликання з’їзду і намагається в незаконний спосіб узурпувати керівництво партією.

Нагадаємо, що напередодні 14 обласних організацій партії “Наша Україна” виступили з вимогою скликати партійний з’їзд та звинуватили Ющенка та його оточення у “збереженні лояльності до влади Януковича”.

Але вже того ж дня Віктор Ющенко повернув собі партійність. Політична рада “Нашої України” виключила зі своїх лав голову цієї структури Сергія Бондарчука, який декілька годин перед тим зачитував рішення про виключення Ющенка з партії.

Мабуть, ні для кого не є секретом, що саме Віктор Ющенко долучився до перемоги Віктора Януковича на президентських виборах, виступивши з гаслом “Проти всіх!”. Завдяки цьому Юлія Тимошенко не добрала декількох відсотків голосів, особливо на Західній Україні.

Після президентських виборів Ющенко заручився гарантією Януковича недоторканності собі та родині, як свого часу дав таку ж гарантію Кучмі. А далі була ганебна поведінка Ющенка на судовому процесі Тимошенко, коли він фактично допоміг судді посадити її.

Партійці “Нашої України” терплять негідну поведінку свого лідера, але допоки ющенки потрібні режиму Януковича, перемога буде не за ними.

... Кажуть, що вчора Віктора Януковича вкусила бджола, а вже сьогодні Віктора Ющенка заарештували. Жартую, звичайно. Поки що...

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

 

 У ДРОГОБИЧІ З’ЯВИВСЯ ПІДПІЛЬНИК КІНДРАТ

 

Минулого тижня Дрогобич був обклеєний листівками. Невідомий автор вивів на чисту воду депутатів Дрогобицької міської ради, які своїми голосуваннями фактично протиставили себе дрогобицькій громаді. Ці листівки здебільшого були розклеєні біля місць проживання народних обранців. До тих, хто протиставив себе дрогобицькій громаді, належать депутати, які підконтрольні міському голові Олексієві Радзієвському з Фронту змін, колишньої “Сильної України”, Партії захисників Вітчизни, “Батьківщини” та інших. Прізвищ опозиціонерів – Михайла Ваврина, Олега Хруща, Богдана Іванціва та деяких інших – у цих листівках нема.

Пропонуємо вам текст цих листівок.

“ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ МІСТА ДРОГОБИЧА!

Ваш сусід (далі – прізвище, ім’я, по-батькові депутата Дрогобицької міської радиА.В.) від партії (далі – назва партії – А.В.) продав та цинічно зрадив інтереси громади міста Дрогобича через свій голос, піднявши при цьому тарифи на комунальні послуги. За це він та його близькі отримали земельні ділянки та магазини у м. Дрогобич.

Обраний Вами депутат (далі прізвище, ім’я, по-батькові депутата Дрогобицької міської ради – А.В.) замість того щоби відстоювати Ваші інтереси, боротися за краще життя в Дрогобичі, незважаючи на передвиборні обіцянки, дані Вам, пропхавшись до владного корита, - почав відкрито і нахабно лобіювати власні інтереси, прикриваючись довірою, яку Ви йому висловили, обравши до міської ради.

Ця особа – депутат голосувала:

- за закриття шкіл №8, №15, №11 (забравши в дітей право вибору школи, а у вчителів – право на працю);

- за закриття молочного ринку (позбавивши селян права торгувати своєю сільськогосподарською продукцією);

- за зруйнований стадіон (позбавивши дітей права рости здоровими);

- за барно-ресторанний комплекс у парку відпочинку на вулиці Трускавецькій (позбавивши Ваших дітей права на каруселі та атракціони);

- за розбиті дороги та тротуари (надавши право водіям висловлюватись нецензурно за кермом);

- за масове знищення дерев під власні потреби в парку новонароджених (позбавивши право людей на відпочинок);

- за закриття та ліквідацію підприємств у Дрогобичі (позбавивши всіх дрогобичан право на працю);

- за розбазарювання земельних ділянок безкоштовно вигідним для них людям (позбавивши нас права бути вільними);

- за закриття “Берізки”, “Лазні” та “Хвилі” (позбавивши Вас права користуватися їхніми послугами);

- за підняття комунальних послуг (надавши їм право загнати нас у рабство);

- за закриття дитячих садочків (позбавивши дітей дошкільного навчання).

Чи Ви задоволені такими здобутками особи-депутата та Вашого сусіда? Подивіться в очі йому та висловіть свою думку. Не будьте байдужими!!! Ваша доля у Ваших руках!!!”.

Схоже, що підпільник Кіндрат, не чекаючи на партійців, громадські організації, засоби масової інформації, намагається самотужки навести лад у місті. Судячи з розмаху цієї акції, в Дрогобичі діє вже не один підпільник Кіндрат.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

МІСЬКИЙ ГОЛОВА БОРИСЛАВА ВІДСТУПИВ ПІД ТИСКОМ ОПОЗИЦІЇ

  

Минулого четверга, 7 лютого 2013 року, відбулася 45 сесія Бориславської міської ради.

Від імені опозиції на ній виступив депутат Михайло Лазар. Він зачитав відкритого листа до міського голови. Текст цього документа ми публікували в минулому числі “Тустані”. Суть заяви зводиться до того, аби Володимир Фірман відмінив своє розпорядження щодо передачі земельних питань у відання першого заступника міського голови. Досі ними опікувався секретар міської ради. Якщо цього не станеться, опозиція не братиме участі в будь-яких голосуваннях на цій та іншій сесіях.

Міський голова Борислава Володимир Фірман змушений був зробити крок назад і відмінив своє рішення. Схоже, в нього не було іншого виходу. Справа в тім, що з 26 депутатів, які входять до Фронту змін (а під прапорами цієї політичної сили Володимир Фірман прийшов до влади, сам же Фронт змін має більшість у Бориславській міській раді), на сесію прийшло лише 17 чоловік. Іншими словами, будь-яке голосування було би нерезультативним.

Прикметно, що секретарем міської ради працює теж представник Фронту змін. Але в опозиції є чимало претензій до першого заступника міського голови Романа Дурбака. На думку опозиціонерів, він недостатньо ефективно займається виконанням покладених на нього обов’язків, зокрема у сфері комунального господарства. А тут ще навантаження у вигляді земельних питань.

Лідер опозиції Михайло Лазар заявив, що ініціюватиме на наступну сесію заслуховування звіту Романа Дурбака. Опозиція буде рішучою й має намір відправити у відставку першого заступника міського голови. За нинішнього розкладу сил цього би не мало статись, але все залежатиме від кількості депутатів від Фронту змін, які прийдуть на сесію. Видно, що серед провладної команди розпочався розкол.

 

Анатолій ВЛАСЮК

НЕ СТАЛИ ПОЧЕСНИМИ

 

На 45-ій сесії Бориславської міської ради, яка відбулася минулого четверга, 7 лютого, було запропоновано присвоїти звання “Почесний громадянин Борислава” Михайлові Гопшті та Павлові Василіву. Перший є депутатом міської ради від Фронту змін, другий - сином отця Романа Василіва. Проте в результаті голосування ном-нанти не набрали потрібної кількості голосів. Прикметно, що за них не голосували навіть деякі депутати від Фронту змін. Нагадаємо, що ця політична сила має більшість у міській раді.

 

НАЙБІЛЬШЕ САМОГУБЦЬ

 

Дрогобицький район утримує сумнівне друге місце у Львівській області за кількістю самогубств. Минулого року добровільно пішли з життя 19 мешканців. Основними причинами називають депресивність і дотаційність району, відсутність роботи, зловживання алкоголем. До цього додалося й те, що декілька мешканців вирішили вкоротити віку через недобросовісні дії одного банку, який, на їхню думку, незаконно зняв у них чималі суми грошей із рахунків.

 

ЧИ ПОТРІБНО ДОЧАСНО ПРИПИНЯТИ ПОВНОВАЖЕННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ?

 

Саме про це говоритимуть учасники Дискусійного клубу, які зберуться сьогодні, 14 лютого, на чергове, двадцять дев’яте засідання. Дехто вважає розмови про це передчасними, адже немає реальної альтернативи Олексієві Радзієвському та іншим міським головам Дрогобиччини. Інші налаштовані більш рішуче. Вони вважають, що слід дочасно припиняти повноваження не лише міських голів, а й депутатів відповідних міських рад. Як завжди, під час дискусії буде дуже гаряче. Запрошуємо! 

 

 

Заява Громадянського руху “Чесно в Дрогобичі”

 

Міському голові

Олексію Радзієвському

Народному депутату України

Роману Ілику

Депутатам Львівської обласної ради

Миколі Барану, Тарасу Курчику

Депутатам Дрогобицької міської ради

Місцевим осередкам політичних партій та громадських організацій

Засобам масової інформації

 

Третього лютого цього року в Народному домі відбувся звіт міського голови Дрогобича. Для мешканців нашого міста це стало резонансною подією, викликало багато дискусій та суперечок. Рух “Чесно в Дрогобичі” провів аналіз цього заходу на відповідність відкритості та прозорості дій місцевої влади.

 Такі звіти передбачені Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”. Зокрема в Статті 42 цього закону говориться, що міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою. Міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу  перед  територіальною  громадою  на відкритій  зустрічі  з  громадянами.

У Руху “Чесно в Дрогобичі” є ряд зауважень до організації цього заходу:

1. Звіт міського голови не був затверджений Дрогобицькою міською радою та не був завчасно опублікований в засобах масової інформації для ознайомлення громадян перед проведенням зустрічі. 

2. Міська рада не вжила достатніх заходів щодо інформування громадян, про час і місце звіту голови. Значна частина мешканців міста не була поінформованою. На офіційному порталі міської ради не опубліковано ні звіту, ні дати, ні місця проведення. Це разюче відрізняється від методів інформування про зустрічі з кандидатом на міського голову О.Радзієвським у 2010 році перед виборами, коли місто було практично “заклеєне” анонсами-афішами.

3. Проведення іншого заходу в тому ж залі о 16 годині практично обмежило час зустрічі до двох годин, що не дозволило усім бажаючим громадянам задати запитання та отримати на них відповіді. Рух “Чесно в Дрогобичі” вважає це порушенням  права громадян на отримання інформації та відповідей на запитання до міського голови.  

4. Міським головою О.Радзієвським проігноровано рекомендацію Руху “Чесно в Дрогобичі” забезпечити встановлення мікрофонів в залі, щоб громадяни могли задавати питання в усній формі. Тим самим порушено права громадян, які з тих чи інших причин не могли  задати питання  письмово.

5. Участь громадян у зустрічі з міським головою Дрогобича, у вільний від виконання службових обов’язків час, є добровільною, за бажанням. Одночасно Рух “Чесно в Дрогобичі” відзначає, що дрогобичани - працівники виконавчих органів влади та  комунальних  структур приймали участь організовано, що з великою ймовірністю дає можливість припустити   про примушування до участі в заході їх керівниками.

6. Звіт міського голови О.Радзієвського пройшов без виступів громадян та обговорення доповіді. Це не надало можливості громадянам висловити оцінку роботи міської ради і міського голови, висловити пропозиції та зауваження до роботи голови з метою їх усунення в наступній діяльності.

7. У  виступі міського голови не висвітлено  виконання його  передвиборчої програми, не дано жодної оцінки фактам розкрадання коштів на будівництві стадіону, руйнування історичної пам’ятки ХVІІ ст. шпихліру, неналежного ремонту доріг та інших резонансних порушень.

8. Рух “Чесно в Дрогобичі” відзначає, що вперше в Дрогобичі при проведенні звіту міського голови сцена та підступи до неї були блоковані невідомими особами спортивної статури, що призвело до подальшого конфлікту з громадянами. 

 

         Рух “Чесно в Дрогобичі” констатує, що звіт міського голови проведений формально, без належного інформування громадськості та обговорення.

         З метою виконання норми закону про підзвітність, підконтрольність і відповідальність міського голови перед територіальною громадою,

 

ПРОПОНУЄМО:

 

1. Територіальній громаді зобов’язати міську раду в тижневий  термін оприлюднити звіт міського голови Дрогобича за 2012 рік.

2. В місячний термін після публікації звіту провести його обговорення  в політичних, громадських та інших організаціях, з наданням громадсько-політичної оцінки звіту міського голови та організації  заходу.

3. Місцевим осередкам політичних партій та громадським організаціям публічно   підвести підсумки обговорення, ознайомити з результатами громаду міста, міського голову та депутатів міської ради.

4. Засобам масової інформації оприлюднити результати оцінювання звіту міського голови Дрогобича.

8 лютого 2013 року.

Прийнято на засіданні Громадянського руху “Чесно в Дрогобичі”. 

 

ЧИ ПОТРІБНА ВЛАДІ ОПОЗИЦІЯ? 

 

Саме на цю тему говорили учасники Дискусійного клубу, які минулого четверга, 7 лютого, зібралися на своє чергове, двадцять восьме, засідання.

Коли напередодні я пропонував обговорити це питання, всі усміхалися, бо відповідь, здавалося, була очевидною: жодної опозиції владі не потрібно. Проте під час дискусії вдалося глянути на цю проблему глибше. Тим більше, що й привід знайшовся. Напередодні зі звітом перед дрогобицькою громадою виступив міський голова Олексій Радзієвський.

Учасники Дискусійного клубу вважають, що опозиція не потрібна слабкій владі. Слабкій владі не потрібна і громада. Слабка влада діє підпільно, кулуарно розв’язує за рахунок громади свої власні проблеми, що й спостерігаємо у Дрогобичі. Про щось подібне ми вже говорили на першому засіданні Дискусійного клубу, але, як бачимо, ситуація кардинально не змінилась.

Голова Товариства “Юрій Дрогобич” Володимир Кондзьолка запропонував теоретичні викладки розуміння опозиційності, але учасники жадали насамперед практичної розмови, з виходом на конкретні результати. Цього, на жаль, знову не сталося, бо одна справа - поговорити, а інша - практично втілити в життя сказане.

Саме цю особливість підмітила громадська активістка, приватний підприємець Лідія Надкернична, яка вперше брала участь у засіданні Дискусійного клубу. Вона декілька разів зверталася до його учасників з настійливим проханням: “Та робіть щось!”.

Оливи в запальний тон дискусії підлив Роман Пастух, який розповів про свої сутички з представниками школи рукопашного бою пана Плеханова. “Тустань” у минулому числі вже писала про цей інцидент. Як пам’ятає читач, бойовики виштовхували п.Пастуха зі сцени, коли в Народному домі імені Івана Франка звітував дрогобицький міський голова Олексій Радзієвський. Подібного ставлення до представників громади не було за всі роки незалежності України. Це ще раз підкреслює той факт, що маємо слабку владу, яка боїться громади. Роман Пастух написав скаргу дрогобицькому прокуророві з приводу цього випадку.

Чимало претензій на засіданні Дискусійного клубу було висловлено й на адресу опозиції. Звичайно, українці діють за принципом: хто везе, того ще й б’ють, але в даному випадку такий підхід був виправданий.

Про що мова? Не секрет, що лідери опозиційних партій на своїх засіданнях, в тому числі й на Координаційній раді Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини, приймають одні рішення, а депутати від цих нібито опозиційних партій на сесіях Дрогобицької міської ради голосують за зовсім інше, що йде врозріз з лінією керівництва. Про це говорять давно, але віз стоїть на місці.

Керівник Координаційної ради Михайло Ваврин зауважив, що на цю тему говоритимуть на черговому засіданні цього органу, яке мало відбутись у вівторок, 12 лютого. Проте, схоже, знову нічого з цього не буде. Лідер дрогобицької міської організації “Батьківщини” Роман Москаль так і не дав чіткої відповіді на запитання, чи виключать із партії тих депутатів, які фактично “лягли” під міського голову.

І хоча учасники Дискусійного клубу говорили, що на місцевому рівні не може бути ніякої опозиційності, а слід насамперед розв’язувати господарські питання, і тому серед депутатів навіть однієї політичної сили можуть бути розбіжності з приводу того чи іншого питання, - всі прекрасно розуміли, що мова йде про інше. На цьому, власне, зробив а-цент громадський діяч Хосе Турчик. Насправді триває боротьба між командою Олексія Радзієвського і слухняних депутатів, з одного боку,  і жменьки опозиціонерів у Дрогобицькій міській раді, з іншого. Перші безсоромно дерибанять громадське майно, а опозиція безуспішно намагається цьому протистояти. Характерний приклад - надання ділянок під так звані сади. А потім з’ясовується, що документи переробляють так, що на місці потенційного саду вже зводиться хатинка. Причому до цього процесу долучилися не лише депутати Дрогобицької міської ради, які за шмат землі виявляють свою лояльність до міського голови й голосують на сесіях так, як йому потрібно, а й їхні родичі та родичі їхніх родичів. Попри те, що Олексій Радзієвський під час свого звіту говорив, що кожний дрогобичанин може запросто написати заяву й отримати десять соток, всі розуміють, що заява далеко не кожного дрогобичанина розглядається на сесії. На черзі дехто стоїть десятки років, а хтось через підставних осіб володіє багатьма земельними наділами.

Можливо, комусь здасться абсурдним, що до опозиціонерів у Дрогобичі належить керівник міської організації Партії регіонів Сергій Гориславський, але такими є реалії життя. Саме він разом з представником “Батьківщини” Михайлом Вавриним є найбільшим опозиціонером серед депутатів Дрогобицької міської ради. Так що справді мова йде не про політичну опозицію, а про, якщо можна так висловитися, господарську. Адже не лише депутати, а й представники громади виступають проти господарської політики чи, вірніше, її відсутності, яку здійснюють Олексій Радзієвський і члени його команди.

Знову на порядок денний вилізла проблема так званої оптимізації навчального процесу, іншими словами, закриття двох шкіл у Дрогобичі та однієї у Стебнику. З’ясувалося, що впродовж двадцяти останніх років на восьму школу, яку хочуть приєднати в Дрогобичі до шістнадцятої, надходила мінімальна кількість коштів. Вчителі з цього навчального закладу, які були присутні на цьому засіданні Дискусійного клубу, вважають, що їхню школу цілеспрямовано готують до знищення, бо саме приміщення занедбане. Натомість школам, в яких директорами працюють лояльні до міського голови особи, щороку з бюджету скеровують чималі суми. І справа не в тому, що ці навчальні заклади є більш потужні, ніж восьма школа, а в них навчається набагато більше учнів. Мова йде про справедливе дотування, про встановлення відповідної суми, яка би виділялася на кожного учня, незалежно від того, в якій школі він навчається. Звичайно, необхідні й цільові вливання на конкретну школу, але ж не можна цього робити впродовж десятиліть, тримаючи восьму школу за Попелюшку.

З іншого боку, якби влада діяла не підкилимно, а прозоро, пояснила ситуацію, зустрілася з учителями й батьками, - можливо, такого протистояння не виникло б, і громада би зрозуміла, що восьму школу дійсно слід перевести у шістнадцяту.

Вкотре на Дискусійному клубі йде мова про передстрайкову готовність дрогобицької громади. Занадто несправедливою стосовно неї є діяльність чи, вірніше, відсутність такої з боку нинішньої влади. Це яскраво підтвердив на звіті своїм цинічним і зухвалим виступом Олексій Радзієвський. Фактично в Дрогобичі встановлена демократія меншості, адже тих, хто голосував проти нинішнього міського голови, як і тих, хто просто не прийшов на вибори, все-таки більше, ніж тих, хто віддав перевагу Олексієві Радзієвському. І ось ця меншість, хоча й обрана демократичним шляхом, нав’язує дрогобицькій громаді своє бачення справ. Саме тому Олексій Радзієвський, а особливо члени його команди повинні нарешті зрозуміти, що вони підзвітні громаді, що вони є її слугами, а народ, за Конституцією України, - найвищим джерелом влади. Натомість у Дрогобичі спостерігаємо зовсім інше, протилежне до того, що передбачене чинним законодавством. Дійшло до абсурду: можновладці, які живуть і жирують на гроші платників податків, не допускають дрогобичан у ратушу, якщо це загрожує їхньому спокою і розміреному способу життя. Так приймайте нормальні рішення, які не йдуть всупереч людським бажанням, і на вас ніхто навіть не звертатиме увагу.

Чи не вперше учасники Дискусійного клубу поділилися на поміркованих і тих, хто вимагає рішучих дій стосовно нинішньої дрогобицької влади.

На сайті tustan.io.ua читайте детально про дискусію на цьому засіданні, а також переглядайте світлини. Відео-звіт дивіться на Ютубі за посиланням “Інтерв’ю Анатолія Власюка 28 Дискусійний клуб”.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ДРОГОБИЦЬКОМУ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ ОЛЕКСІЄВІ РАДЗІЄВСЬКОМУ

  

Пане Голово!

Третього лютого 2012 року під час свого звіту перед дрогобицькою громадою Ви незрозуміло з яких причин дозволили собі давати оцінки мені. Будь-яка людина, а тим більше посадова особа, не має права чорнити іншого.

Вимушений довести до Вашого відома наступне.

1. Ви сказали, що я “скачу” з роботи на роботу. Властивість “скакати” притаманна “козлам”. У людини є трудовий і життєвий шлях. Мій трудовий стаж нараховує 40 років. 18 років – це праця на Дрогобицькому долотному заводі, 14 років – на ТОВ “ІСМ”, ще 8 років – на ДМЗ та ВАТ “Ходорівполіграфмаш”. 15 років із них працював першим керівником. Думаю, Ваша трудова книжка має набагато більше записів.

Щодо ефективності моєї роботи, то можете підняти статистичні дані підприємств, які я очолював, і які зможете фахово оцінити.

Я зробив запит до власників Ходорівського заводу, і вони дадуть офіційну довідку щодо моєї діяльності, і як мене туди “занесло”.

У своєму звіті перед дрогобицькою громадою Ви осквернили пам’ять Валерія Володимировича Левицького (прізвища людей варто запам’ятовувати). А факт наступний. Коли через складну ситуацію в родині (чисто по-людськи Вам такого не бажаю) я змушений був звільнитися з ВАТ “Ходорівполіграфмаш”, і на своє місце  рекомендував п. Левицького, а тому він не міг мене звільняти.

2. У своєму звіті перед дрогобицькою громадою Ви говорили про законну діяльність комунальних служб і про буцімто моє незнання законів. А тепер факти.

Львівською колегією Антимонопольного комітету України прийняте рішення N144 від 24.11.2011 року про вчинення КП “ЖЕО” Дрогобицької міської ради порушення законодавства та накладено штрафні санкції. Господарським судом Львівської області 30.05.2012 року зобов’язано виконавчий комітет Дрогобицької міської ради встановити тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України N869.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 12.04.2012 року провела перевірку КП “ЖЕО”, виявила порушення законодавства і скерувала листа дрогбицькому міському голові для вжиття заходів відповід-но до повноважень.

Завдяки впливу громадськості й захисту ними своїх законних прав у Дрогобичі вперше, хоча й частково, КП “ЖЕО” проведена певна робота щодо дотримання норм чинного законодавства. На даний час ми знову звернулися до Вас, пане Голово, з пропозицією відмінити рішення виконкому і усунути порушення нормативно-правових актів. Це не “мутіння”, як Ви сказали під час звіту перед дрогобицькою громадою, а відстоювання її інтересів. До речі, хочу Вам нагадати, що тарифи на водопостачання та теплопостачання виконавчий комітет не встановлює.

3. Останнє – і найцікавіше.

Дотепер я не міг зрозуміти, хто “нацьковує” з Ваших слів правоохоронні структури міста на людей. Ви чітко вказали, чиїх це рук справа. Я особисто це відчув, і тільки Генеральна прокуратура, втрутившись, зупинила свавілля. Я скерував керівництву держави, Генеральному прокуророві, голові СБУ, міністру внутрішніх справ відеозапис Ваших погроз і запит, чи міські голови сьогодні керують правоохоронними структурами на місцях та повинні використовувати їх для залякування і переслідування неугодних голові людей. Тепер зрозуміло, чому ряд важливих питань, які я піднімаю, так вирішуються на місцях. Це, думаю, дасть поштовх зрушити з місця ряд справ, які гальмуються. Дані матеріали будуть доведені до європейських структур із захисту прав людини.

Щодо Вашої турботи, що зі мною робити? Вимушений довести до відома, що я не Ваше “цуценятко”, а громадянин міста. А ось з Вами вже пора щось робити. Мені за довгі роки доводилося Вас бачити в різний період Вашого життя і в різних ситуаціях, але я не даю Вам оцінки як людині, а лише діяльності посадової особи. Але Ви самі обрали свій шлях.

Мешканці Дрогобича не “чолов’яги”, у них нема “засмальцьованих пальців” і “не як там його”, як Ви це сказали під час звіту. Це члени територіальної громади, якій Ви підзвітні.

Вимагаю офіційного вибачення, але не переді мною, а перед моїми хворими батьками. Оцінювати мене можуть вони та Господь Бог.

 

Богдан ЮЗЕФІВ

 

ВУЛИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ОБ’ЄДНАВ ДРОГОБИЧАН І ЛУГАНЧАН

  

Дрогобич є одним з найцікавіших і найгарніших міст Західної України. Можливо, про це не відають не лише туристи чи відпочивальники із сусіднього Трускавця, але й самі дрогобичани.

Для того щоб пізнати всю чарівність цього древнього міста, потрібен час і обов’язково хороший гід. Неквапливі, осмислені походи вуличками та провулками Дрогобича, кожен з яких має свою самобутню й цікаву історію, стануть ідеальною культурною програмою на вихідні дорослим і дітям.

Минулої суботи, 9 лютого, у центрі Дрогобича можна було побачити екскурсійну групу, яку очолював гід Роман Пастух – відомий дрогобицький краєзнавець, письменник, журналіст та дослідник історії міста. Екскурсія відбувалась у рамках третьої зустрічі Вуличного Університету, що почав свою діяльність у грудні минулого року. Це була перша “вулична»” зустріч Університету, на яку були запрошені не лише постійні відвідувачі вишу, але й гості міста та побратима Вуличного Університету – Дрогобицького педуніверситету – луганські студенти, які приїхали у Дрогобич на сім днів у рамках програми обміну студентами.

“Старовинний Дрогобич очима його сучасників” – саме таку назву носила екскурсія, організована спільними зусиллями Вуличного Університету (організатором якого виступає Дрогобицька МГО “Молодий Народний Рух”) та профкому студентів й студентського самоврядуванням ДДПУ ім. Івана Франка. Розпочалося дійство біля стін філологічного факультету на вулиці Шевченка, яка, за словами Романа Пастуха, колись носила назву Панської і у свій час була місцем, де селилися багатії та впливові люди Дрогобицького краю. Там студенти та гості Вуличного Університету мали нагоду поринути в міні-екскурс історії Галичини та Дрогобича зокрема. Потім колона вирушила до Площі Ринок, зупиняючись біля Варфоломіївського костелу та пам’ятника Юрію Дрогобичу. З центральної площі студенти попрямували до меморіалу жертвам НКВД “Тюрма на Стрийській”, і в стінах Інституту фізики, математики та інформатики екскурсія, що тривала дві з половиною години, дійшла до логічного завершення.

Мені вдалося поспілкуватися з однією із гостей-луганчанок ­– Вікторією Пилипенко, представником Інституту історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук Луганського Національного університету ім. Тараса Шевченка, заступником голови правління молодіжної громадської організації “Союз студентів Луганщини”, секретарем студентського конгресу історичного факультету. Вікторія зазначила, що до Дрогобича прибула делегація із Луганська у складі шести чоловік, які репрезентують усі напрямки підготовки вишу: міжнародні відносини, соціологію, соціальну роботу, історію, політологію. За словами Вікторії, відбирали студентську молодь для обміну за простим критерієм: активністю як у науці, так і в громадському житті: “Кожен з нас, хто приїхав, – це представник або самоврядування, або волонтерської організації. Тобто обирали тих людей, які можуть сказати вагоме слово, починаючи від навчання, закінчуючи науковою діяльністю та громадсько-культурним життям”, – наголосила гостя. Також Вікторія виявила неабияке зацікавлення у створенні спільного проекту із Вуличним Університетом Дрогобича, оскільки в Луганську такого прототипу поки що не існує. За словами дівчини, це буде новий ковток повітря, що відродить пам’ять і трішки мобілізує студентів Луганщини.

А на загал враження від перебування у Дрогобичі у студентів-луганчан лише хороші: Загальне враження про Дрогобич чудове. Місто вражає, по-перше, своїми історичними традиціями, доброзичливістю людей – нас зустріли прекрасно: із дрогобицькою ковбасою, з хлібом-сіллю, із прапором України… Навіть не помічаємо, що приїхали на Західну Україну. Що б там не говорили політики, інші люди, – не відчувається різниці у спілкуванні молоді в плані якогось іншого сприйняття, не відчувається ворожнечі. Відчувається лише існування спільних проблем, спільної історичної пам’яті і планів на майбутнє”.

Зеновій Квасній, координатор і засновник Вуличного Університету в Дрогобичі, зазначив: “Попри сніжну і морозну погоду нам все-таки вдалося провести заплановану екскурсію. Дякую всім, хто впродовж двох з половиною годин був разом з нами. Особливу подяку висловлюю нашому екскурсоводу — пану Романові Пастуху, людині, яка бездоганно знає наш край, зокрема історію Дрогобича. Коли ми слухали його цікаві розповіді, то час минув дуже швидко, але й інформації почерпнули чимало. Особливо задоволеними залишилися наші гості із Луганська, яких зацікавила ідея Вуличного Університету, і ми домовилися про майбутню співпрацю. Впевнений, що це перша, але не остання екскурсія, яка буде проведена у Дрогобичі (адже наше місто справді має велику і цікаву історію). Тому запрошуємо всіх до співпраці та відвідин занять Вуличного Університету, адже ця просвітницька кампанія проводиться для дрогобичан, для громади”.

Що стосується студентів із Луганського університету, то упродовж тижневого перебування у Дрогобичі на них чекала досить-таки насичена, попередньо погоджена, програма. Це і поїздка у гори, і візит у Львів – культурну столицю України, і зустрічі з адміністрацією та студентством ДДПУ, відкрита лекція та круглий стіл (на який, до речі, запрошено і Вуличний Університет). Ну і, звичайно, попри науково-краєзнавчі поїздки та зібрання й обговорення, виділений час на дозвілля та розваги, - все заради фізичного та морального вдоволення побратимів зі сходу.

Нагадаємо, що 8 листопада в Луганському Національному університеті імені Тараса Шевченка було підписано між Асамблеями студентського самоврядування ЛНУ імені Тараса Шевченка і ДДПУ імені Івана Франка Договір про співробітництво у сфері міжрегіонального туризму Львівщини та Луганщини. Його завзятими ініціаторами були не політики, як ми до цього звикли з блакитних екранів телеприймачів, а студентське самоврядування нашої Альма-матер університету Івана Франка та Луганського університету Тараса Шевченка. За словами Івана Херовича, студентського ректора ДДПУ, основним критерієм відбору дрогобицької делегації, яка вже побувала в Луганську у листопаді (до речі, теж у складі шести чоловік – згідно попередньої домовленості), була людяність: “Зазвичай студентів для обміну відбирають або за успішністю, або за громадською активністю, - зазначив Іван. – До Луганська їхали саме ті студенти ДДПУ, які мають особисті хороші якості”. Ініціатором такого обміну між Дрогобичем та Луганськом став власне схід України, який, довго не відтягуючи, втілив задум у життя і відкрив двері перед Дрогобицьким вишем. Як зазначив студентський ректор ДДПУ, дрогобичани, перебуваючи в Луганську, окрім мови і бачення певних історичних моментів, не відчули різниці, оскільки не було жодної відмінності в людяності, що і стало об’єднавчим фактором молоді заходу та сходу.

 

Наталія ЖМУРКО

 

 

ВІТАЄМО!

 

Друзі вітають з п’ятдесятиріччям від дня народження

 

Олега БАГАНА

 

і бажають йому міцного здоров’я.

 

Хай Матір Божа

Вас охороняє,

Сіяє втіхи

зірка золота,

Ісус Христос

з небес благословляє

На щедрі,

довгі, многії літа!

 

Друзі вітають з днем народження

 

Марію ДОЛИНЮК

 

і бажають їй міцного здоров’я.

 

Нехай життя

квітує

буйним цвітом

І день народження

приходить знов і знов,

А доля хай дарує

з кожним роком

Здоров’я, злагоду,

любов!

 

Найчарівніша дрогобичанка лютого 2013-го року

 

Газета “Тустань” оголошує конкурс на звання “Найчарівніша дрогобичанка лютого 2013-го року”.

До 28 лютого включно вам необхідно надіслати есемеску на номер 067-367-80-19 з номером дівчини, яка вам найбільше сподобалась. Зараховується лише один голос з одного мобільного телефону.

 

Світлини Галини ЛУЦІВ


 

ФІЛЬОЗОФІЯ МАКСИМА ГІРЧИЦІ

 

Дай Боже вам здоровля, мої дорогенькі! Скучив за вами. Абисьте мені ніколи не хорували!

А не казала моя Стефка, жи Радзієвському треба яйко на голові злити? Як у воду дивилася! Дуже хлоп боїться за своє тендітне тіло, аби хто го’ не копнув.

Бачили, як під час звіту в Народнім домі нашого папіка на сцені й на підходах до неї охороняли хлопці спортивної статури? Невже міський голова боявся, жи громада змете його, а бойовики хоч трохи завадить цьому? Та наша громада слічна, любить свого папіка. Он скільки подяк за вкручені лямпи він отримав у записках! А кобіти навіть квіти йому дарували й цьомали. Нє, любить нарід свого мера! Так що даремно він захищається від нього бойовиками. Я би радив Олексієві Радзієвському звернутися до моєї Стефки, вона злиє йому яйко на голові - і все буде чікі-брікі! Правильний пацан не повинен нічого боятися!

А минулої п’ятниці стався напад на мого кумпеля Міська Винницького, який віднедавна керує Дрогобицькою районною державною адміністрацією. Невідомий щось кинув у його машину, і та спалахнула. Добре, що не розгубився сусід, який залляв водою палаючу автівку. Правда, засоби масової інформації написали, що машина згоріла, але на ній можна ще їздити. Мєнти поза очі висувають пікантні причини того, що сталося. Називають ще одного мого кумпеля Міська Сендака, який злий на свого кума. Кажуть, жи якоїсь обіцянки Винницький не виконав, а тому поплатився. А ще говорять про якусь кубіту, ревнивий чоловік якої відомстився таким чином. Не знаю - не знаю, але мені здається, жи сам Винницький здогадується, хто так позбиткувався. Нині він навчається в Києві, регіонали підвищують його кваліфікацію. Хоча що там підвищувати, якщо Дрогобицький район добили до ручки!

А другий мій кумпель Місько Кулиняк обійняв хлібну посаду. Янек призначив його генеральним директором Палацу “Україна” в Києві. Звісно, це вам не міністром культури бути, але все ж. І хоча наш краянин випав з провладної обійми, все ж залишає добрі стосунки з Люсею, дружиною Янека. Пам’ятаєте, як вона під час помаранчевої революції торочила про наколоті апельсини і співала пісеньку “Оранжевое небо”? Тепер Міськові не з руки буде їздити до Донецька й водити шановну пані до балету, але він щось придумає.   

На цій оптимістичній ноті дозвольте закінчити. Аби ваші внуки жили в незалежній Україні від Сяну до Дону!

 

ФІЛЬОЗОФ МАКСИМ ГІРЧИЦЯ ІЗ ГОРІШНЬОЇ БРАМИ

 

 

ПРОДАМ КВАРТИРУ

 

Продається двокімнатна квартира в центрі Дрогобича.

Площа - 40 квадратних метрів.

Висота стелі - 3,5 метра.

Можна придбати під житло або для бізнесу.

Ціна за домовленістю.

Телефон 097-4421240. Олена

 

На сайті tustan.io.ua читайте статті з газет “Тустань” і “Барабський міст”. Тут же можна знайти цікаві матеріали з Інтернету.

На сайті kryjivka.io.ua читайте статті з часопису українського націоналіста “Криївка”, а також твори класиків українського націоналізму Дмитра Донцова, Степана Бандери, Василя Іванишина та інших.Создан 16 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником