ВОЛОДИМИР ФІРМАН ВІДСТУПИВ, АБО ЧИ ПОТРІБНА БОРИСЛАВСЬКІЙ ВЛАДІ ОПОЗИЦІЯ?

 

ВОЛОДИМИР ФІРМАН ВІДСТУПИВ, АБО ЧИ ПОТРІБНА БОРИСЛАВСЬКІЙ ВЛАДІ ОПОЗИЦІЯ?
День сьомого лютого 2013 року став переломним у стосунках між бориславською владою й опозицією.

 

БЛІЦКРИГ ОПОЗИЦІЇ

 

Цього дня розпочала роботу чергова, 45-та, сесія Бориславської міської ради. Здавалося, все йтиме за планом більшості з Фронту змін, коли опозиція виступає лише в ролі статистів. Але кинулось в очі, що на сесії присутні лише 17 прихильників Володимира Фірмана з 26, а тому говорити про результативне голосування в цьому випадку не доводилося.

Крім того, депутат Бориславської міської ради Михайло Лазар зачитав відкритого листа міському голові, під яким підписалися лідери п’яти опозиційних партій і деякі депутати з різних політичних сил.

Аби читач зрозумів, у чому суть протистояння, наводимо цей текст повністю, оскільки місцеві засоби масової інформації зробили вигляд, що відкритого листа взагалі не існує.

Ось цей документ:

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ БОРИСЛАВСЬКОМУ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ

Пане голово!

4.01.2013 року Вами було видано розпорядження за №2-р щодо вилучення з функціональних обов’язків секретаря міської ради підготовки на засідання сесії земельних питань та курування роботи депутатської комісії з питань навколишнього природного середовища, регулювання земельних відносин, будівництва та архітектури. Окрім того, він був головою комісії по вирішенню земельних спорів та головою комісії по визначенню суб’єкта оціночної діяльності. Усі ці повноваження Ви своїм розпорядженням передали першому заступнику, в обов’язки якого входить насамперед налагодження якісної роботи комунальної служби.

9.01.2013 року до Вас з офіційним зверненням звернулися всі члени вище згаданої депутатської комісії, що засвідчують їх особисті підписи під цим зверненням, в якому вони висловлюють своє нерозуміння та незгоду щодо Ваших дій. За дворічний термін комісією було проведено 103 засідання, 50 виїзних засідань, розглянуто 2150 заяв громадян міста. Весь цей період курував роботу комісії саме секретар міської ради. Члени комісії вважають, що їхня спільна діяльність була нелегкою, зате взаємо-зрозумілою.

На жаль, Ви не прислухалися до звернення депутатів, що призвело до паралічу роботи комісії. З цього часу жодної заяви мешканців міста, яка стосується земельних питань, комісією принципово розглянуто не було.

Ви навіть не вважали за потрібне винести це питання на розгляд депутатського корпусу, тобто на засідання сесії міської ради, мабуть, забувши, що коли на першому своєму засіданні депутати затверджували Вами запропонованих Ваших заступників, кожному з них, та й всім нам, були вже відомі їх функціональні обов’язки (хто чим буде займатись). Депутати проголосували за цих людей з відповідними для їх посад обов’язками. Це структура ради, а Ви одноосібно поламали цю структуру. Тому ми вважаємо Ваш вчинок перевищенням повноважень міського голови та повною зневагою і знехтуванням усім депутатським корпусом.

Ми бачимо, в якому жахливому стані знаходиться комунальна служба міста (КП “Бориславводоканал”, ЖЕКи, “ЕКО-місто”, КП “Теплоенерго” та інші), коли більше шести місяців не виплачується заробітна плата їх працівникам, самі комунальні підприємства працюють неповний робочий тиждень, дороги та тротуари не прибираються, зимою не чистяться, не підсипаються, ремонт доріг не проводиться. Як приклад, можна навести Мразницю та Губичі. Про інші напрямки роботи першого заступника та проблеми можна говорити довго. А Ви ще його, “бідолашного”, навантажуєте таким об’ємним та важливим напрямком роботи як земельні питання.

Ми, депутати усіх фракцій, які не входять до провладної більшості (“Фронт змін”), повністю підтримуємо вимоги своїх колег і вимагаємо від Вас негайно відмінити своє розпорядження, про що повідомити депутатський корпус на початку чергової сесії міської ради, яка повинна відбутися 7.02.2013 року.

В іншому випадку ми не будемо брати участь у голосуванні за жодне питання, яке виноситься на цю чи наступну сесії. Цей наш крок спровокований Вами, пане голово, і відповідальність за нього понесете Ви!

Відкритий лист прийнято на засіданні голів фракцій та позафракційних депутатів Бориславської міської ради 29.01.2013 року.

 

Голова фракції “Республіканської Християнської партії” М.Лазар

Голова фракції “Наш Борислав” І.Кобилецький

Голова фракції “Свобода” Ю.Химин

Голова фракції “Партії Захисників Вітчизни” Б.Когут

Голова БМО ВО “Батьківщина” В.Чабан

Член БМО ВО “Батьківщина” Н.Мутка”

 

Мабуть, не треба бути пророком, аби стверджувати, що опозиція виконала би свій ультиматум, тим більше, коли за спиною Володимира Фірмана не було належної кількості відданих йому бійців. Проте міський голова хотів відступити з гордо піднятою головою, але все звично звелося до хитрування і маневрів. Зрозумівши, що роботу сесії треба розблокувати за будь-яких обставин, Володимир Стахович зазначив, що готовий відмінити своє рішення, а тому просить депутатів негайно приступити до роботи.

Проте опозиціонери, навчені гірким досвідом, зажадали, аби Володимир Фірман відмінив своє рішення негайно, зачитав необхідний документ, а тоді сесія у звичному режимі може продовжити роботу.

Міському голові не залишалося нічого іншого, як піти на поступки. Після оголошеної перерви він зачитав нове рішення, за яким земельні питання знову віддавалися у відання секретаря міської ради.

Особливої ейфорії з боку опозиції не було, але цю маленьку перемогу слід вважати лише тактичною, а не стратегічною. Якщо опозиція заспокоїться, то влада доволі швидко може оговтатись. Тому постає сакраментальне питання: а чи взагалі потрібна бориславській владі опозиція? Судячи з поведінки міського голови та деяких членів його команди, відповідь негативна. Новітнім більшовикам краще самотужки розв’язувати проблеми. Без опозиції. Та й без громади теж. Але при цьому завжди слід пам’ятати, що влада поступає так чи інакше нахабно і некомпетентно, наскільки їй це дозволяють зробити громада й опозиція. Завжди настає момент, коли влада опиняється не лише в теоретичній, а й у фактичній меншості.

 

У БОРИСЛАВІ РОЗПОЧАВСЯ НАСТУП НА СВОБОДУ СЛОВА

 

Про те, що влада не має наміру рахуватися з опозицією, а лише робить це в силу певних обставин, засвідчила так звана прес-конференція, яку напередодні сесії, а саме четвертого лютого, провів перший заступник міського голови Роман Дурбак.

Фактично вона була побудована навколо моєї скромної персони, і далеко не скромний можновладець дав волю емоціям, показавши, що є справжнім ворогом свободи слова.

Подібні словесні атаки на себе я приймав понад чверть століття тому. Таке дозволяли собі партійні чинуші, яким не подобалися мої висловлювання чи газетні публікації. Пан Роман на них ніби не подібний, але більшовицький стиль, очевидно, залишився в нього від радянських часів. Якщо тоді інколи бувало страшнувато, бо не знав, де опинишся завтра, то подібне нині сприймаю як дурний фарс.

Що ж стало підставою для гніву Романа Дурбака? Опублікований на інтернет-сайтах відкритий лист бориславському міському голові, який читачі нашої газети вже мали можливість прочитати у цій статті. Я лише вмістив його, а підписи під ним поставили керівники п’яти фракцій у Бориславській міській раді.

Роман Дурбак запросив на цю так звану прес-конференцію, а насправді судилище наді мною, цих депутатів, але вони проігнорували цей захід. Зате слухняно прийшли керівники ЖЕКів та деяких комунальних підприємств. Перед так званою прес-конференцією Роман Дурбак не посоромився перед журналістами у хамовитій формі “налякати” по телефону одного з таких керівників: мовляв, не прийдеш, писатимеш пояснення. Жодні відмовки не подіяли, і бідака незабаром з’явився. Я взагалі співчуваю цим керівникам, бо, як зазначив Роман Дурбак, він може їх і серед ночі розбудити телефонним дзвінком, або над ранок запропонувати поїздку містом.

Згадані вище керівники знадобилися Романові Дурбаку, аби спростувати наведені у відкритому листі факти, буцімто на ввірених їм підприємствах понад шість місяців не виплачується заробітна плата. Вони це дружно зробили.

Публікуючи відкритий лист з підписами відповідальних за свої слова і вчинки людей, я, звичайно, міг сумніватися в достовірності їхніх даних, але звичайне неписане журналістське правило не дозволяло оминути цей лист увагою, як це зробили деякі видання, в яких Роман Дурбак піариться, аж нудно стає. Пане Романе, чи справді ви переконані в тому, що комунальна сфера у Бориславі на висоті, що дороги розчищені, а тротуари посипані піском, що вода подається без проблем? А тепер ще й за земельні питання доведеться відповідати! І не покидати діяльність депутата Дрогобицької районної ради! Навіть на сон не буде часу...

Втім, за логікою, Роман Дурбак мав би з’ясовувати стосунки з авторами відкритого листа, а не з тим, хто його опублікував. Це він мав змогу зробити 7 лютого на сесії Бориславської міської ради, але не попросив слова на свій захист. Як видно з відкритого листа, саме неординарна постать Романа Дурбака стала каменем спотикання між, з одного боку, владою та, з іншого боку, тими, хто до неї в опозиції або ніколи в опозиції не був, але тепер став, бо ситуація зайшла занадто далеко.

Але найбільше вразило мене інше. Про стосунки з опозицією говорив на цій так званій прес-конференції міський голова Володимир Фірман. Він звинуватив її у всіх смертних гріхах. І така вона, і сяка, і участі в судах на захист міста не бере, і ні в чому не допомагає. А на що ви розраховували, Володимире Стаховичу, якщо всі депутатські комісії очолюють представники “Фронту змін”, під партійними прапорами якого ви прийшли до влади? Взяли всю відповідальність на себе, усунули опозицію - тож тепер не дивуйтеся, що жодної співпраці з владою нема.

Щоб покінчити з цією темою, офіційно заявляю, що грубий натиск на себе з боку Романа Дурбака розцінюю як перешкоджання моїй журналістській діяльності, за що в Кримінальному кодексі передбачене відповідне покарання.

 

ЩО ДАЛІ?

 

Опозиція показала, що може тактично вигравати, використовуючи той факт, що на сесію не приходять усі депутати від Фронту змін. Але вона ще не довела, що може виступати гідним конкурентом влади у розв’язанні бориславських проблем.

Як на мене, і владі, й опозиції слід усвідомити декілька моментів. Насамперед влада повинна зрозуміти, що не можна лише на собі замикати всі питання. За опозицію, якою би вона не була, проголосувало чимало бориславців. З іншого боку, бориславська влада, хоча й обрана демократичним шляхом, але фактично представляє абсолютну меншість мешканців Борислава, оскільки тих, хто голосував проти неї або взагалі не прийшов на вибори, все-таки більше. Тому не можна так самовпевнено нав’язувати свою волю абсолютній більшості бориславців, а треба принаймні рахуватися з їхньою думкою.

Як перший крок до порозуміння, я би на місці міського голови, відкинувши гординю й амбітність, запропонував би опозиції очолити декілька депутатських комісій, а деяких її яскравих представників увів би у члени міськвиконкому. Це було би з розумінням сприйнято як опозицією, так і громадою.

Очевидно, слід заслухати на сесії звіт першого заступника міського голови Романа Дурбака й з’ясувати, чи відповідає він займаній посаді. За великим рахунком, опозиції слід запропонувати посаду хоча б одного із заступників міського голови.

 Якщо ж подібне протистояння триватиме й надалі, то все більше прихильників Володимира Фірмана висловлюватимуть обурення його діяльністю, вірніше, відсутністю такої. І це стосується не лише тих простих бориславців, які голосували за нього, а й депутатів від Фронту змін. Останні починають усе більше розуміти, що міський голова змінився, перестав рахуватися з їхньою думкою. Так і до імпічменту недалеко, Володимире Стаховичу. Думаю, що не лише опозиція, а й деякі “фронтовики” проголосують за це залюбки. Не повторити б вам долі міських голів Дрогобича і Стебника Миколи Гука і Романа Калапача, коли депутати минулої каденції дочасно припиняли їхні повноваження.

Зі свого боку, опозиція теж повинна розуміти, що мова йде про розв’язання бориславських проблем. А це здебільшого питання господарські. Тому про опозиційність як таку говорити не слід. Потрібна змагальність між опозицією та владою, хто надасть кращий рецепт розв’язання тієї чи іншої проблеми. А для цього і владі, й опозиції слід активніше вдатися до громадських слухань, коли можна буде розглянути різні варіанти розв’язання тієї чи іншої проблеми. Лише спільними зусиллями можна буде робити кроки до того, аби Борислав став європейським містом.

І влада, й опозиція відповідальні перед бориславцями. Вони повинні вгамувати пристрасті, а працювати заради загального блага. І не має значення, хто першим зробить крок назустріч. Головне, щоби такий крок також здійснила протилежна сторона.

Бориславці справді вартують того, аби жити в європейському місті.

На сайті tustan.io.ua читайте матеріали з прес-конференції Романа Дурбака і сесії Бориславської міської ради, а також переглядайте світлини. Відео-звіт з прес-конференції та сесії шукайте в Ютубі за посиланням “Інтерв’ю Анатолія Власюка Роман Дурбак” (декілька епізодів) та “Інтерв’ю Анатолія Власюка 45 сесія Борислав” (декілька епізодів).

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 17 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником