ЗВЕРНЕННЯ ДЕПУТАТІВ БОРИСЛАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЩОДО ПОДОЛАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ТА СОЦІАЛЬНИХ НАСЛІДКІВ ДОВГОТРИВАЛОГО ВИДОБУТКУ НАФТИ ТА ОЗОКЕРИТУ НА ТЕРИТОРІЇ М.БОРИСЛАВА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ЗВЕРНЕННЯ ДЕПУТАТІВ БОРИСЛАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЩОДО ПОДОЛАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ТА СОЦІАЛЬНИХ НАСЛІДКІВ ДОВГОТРИВАЛОГО ВИДОБУТКУ НАФТИ ТА ОЗОКЕРИТУ НА ТЕРИТОРІЇ М.БОРИСЛАВА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Місто Борислав розташоване в зонах нафтового та озокеритового родовищ. Негативний вплив розробки і експлуатації родовищ позначився на всіх навколишніх екологічних системах і їх складових – атмосферному повітрі, грунтах, водних ресурсах, рослинному і тваринному світі . Мешканці міста знаходяться під постійним впливом негативних факторів забруднення.

Нафта із свердловин періодично витікає, забруднює грунти, грунтові води та потрапляє до річок. У пожежонебезпечний період трапляються випадки горіння нафти, яка витікає з свердловин і, як наслідок - вигорання трав’яного покрову та задимлення житлових кварталів міста.

Впродовж тривалого часу у підвальних приміщеннях житлових будинків і адміністративних споруд та в інженерних мережах спостерігається підвищений рівень загазованості, що створює загрозу для життя та здоров’я мешканців міста.
Шурфи-колодязі, місце розташування яких не відомо, час від часу провалюються поблизу житлових будинків та споруд.

За результатами моніторингу поблизу об’єктів нафтовидобувної інфраструктури забруднення грунтів передкризове, вони забруднені міддю, цинком, кобальтом, нікелем, свинцем, кадмієм, ванадієм. Слід зауважити, що концентрація валових форм нікелю сягає 10 гранично допустимих концентрацій (далі- ГДК), свинцю – 3 ГДК, міді – 20 ГДК, кобальту – 2 ГДК. Вміст нафтопродуктів коливається в широких межах від 0,6 до 8 %.
Дослідження поверхневих вод р.Тисмениці, р.Понерлянки та вод криниць міста Борислава показало, що вони є хронічно забруднені фенолами, що пов’язано з нафтоносністю району та нафтовидобутком. Спостерігається значне зростання вмісту фенолів у водах криниць в період дощів та танення снігу, внаслідок вимивання цих сполук із забруднених грунтів. В такі періоди показники фенольного забруднення в середньому перевищують ГДК у криницях в 20-30 раз, а в річках у 40-45 раз. Проведені дослідження динаміки забруднень вод фенолами вказують на зв’язок між нафтофенольним забрудненням вод та грунтів і підтверджують нафтове походження цих забруднень. З поданих у 2007 році картографічних даних чітко видно найбільш екологічно неблагополучні ділянки, які безпосередньо прилягають до об’єктів нафтопромислового комплексу.
В 2009 році показник поширеності захворювань в м. Бориславі становив 1739,4 на 1 тисячу дорослого населення, а середньообласний – 1698,8. Особливо турбує стан захворюваності на онкопатологію, які є найвищим в області. Стан смертності населення працездатного віку у м.Бориславі (838,2 на 100 тис.чол) є найвищим в області, за індивідуальною програмою навчається 0,9% дітей в той час як середній показник по області 0,3%.

Також турбує висока захворюваність на хвороби органів дихання, зокрема, бронхіальної астми. Показник на 1000 дорослого населення 6,6, а середньообласний - 4,3. Хронічний бронхіт показник на 1000 населення 28,5, а середньо обласний - 22,8. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки 24,2, а середньообласний - 18,4. Висока захворюваність органів кровотворення. Не може не турбувати високий рівень дитячої інвалідності з приводу вродженої патології, високий рівень первинного виходу на інвалідність дорослого населення у працездатному віці.

Негативні зміни, що сталися в навколишньому природному середовищі, на значній території неможливо усунути без застосування надзвичайних заходів зі сторони держави та користувача надр ПАТ «Укрнафта». Відповідно до ст.24 Кодексу України «Про надра», користувачі надр зобов'язані забезпечувати охорону надр, безпеку людей, майна та навколишнього природного середовища, приводити земельні ділянки, порушені при користуванні надрами, в стан, придатний для подальшого їх використання у суспільному виробництві.

Територію міста перетинають 5 річок та безліч потічків, загальна протяжність їх становить близько 65 кілометрів. Це означає, що в межах міста є 130 погонних кілометрів прирічкової смуги, значна частина якої забудована і яку необхідно утримувати в належному стані. Русла річок підчас повеней та паводків захаращуються, дороги, що проходять вздовж річок, в деяких місцях зруйновані. Окрім цього є небезпека руйнування житлових будинків та комунікацій. За результатами комісійного обстеження стану берегів та русел річок визначено найбільш небезпечні ділянки, на яких необхідно негайно провести аварійно-відновлювальні роботи. Бориславська міська рада не має можливості за кошти міського бюджету проводити протипаводкові заходи та впорядковувати русел річок, а державні протипаводкові програми практично не фінансуються.

З метою вирішення екологічних проблем міста Борислава, просимо Вашого сприяння щодо виділення коштів з державного бюджету для :

1) Протипаводкових заходів в басейні р.Понерла в районі вулиць Зелена, Лугова, Симоненка м. Борислава (ліквідація причин підтоплення житлових районів під час паводку 23-27 липня 2008 року) на суму 22169,737 тис. грн.;

2) Будівництва очисних споруд господарсько-побутових стічних вод продуктивністю 12 тисяч кубічних метрів в добу у місті Бориславі по вул. Дрогобицькій на суму 35000, 00 тис грн.;

3) Проведення комплексного моніторингового контролю забруднення води, повітря, грунтів на території міста Борислава на суму 500,0 тис грн.;

4) Будівництва колектору побутової каналізації по вул. Нафтовій в м. Бориславі Львівської області 485,0 тис грн.

 

 Создан 20 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником