CИЛЬНА ГРОМАДА - СИЛЬНА ВЛАДА - СИЛЬНА ОПОЗИЦІЯ

 

CИЛЬНА ГРОМАДА - СИЛЬНА ВЛАДА - СИЛЬНА ОПОЗИЦІЯ
 

Саме про це говорили учасники Дискусійного клубу в Бориславі, які зібралися на своє перше засідання 13 лютого 2013 року.

На жаль, довелося констатувати, що нині в Бориславі маємо слабку громаду, слабку владу і слабку опозицію. Ця ситуація на руку владі, яка за таких обставин може кулуарно приймати рішення, не радячись з громадою, а тим більше з опозицією. За великим рахунком влада хоча й обрана демократичним шляхом, але фактично представляє меншість бориславської громади, адже тих, хто не прийшов на вибори в 2010 році, і тих, хто голосував за інших кандидатів у міські голови і кандидатів у депутати, є значно більше, ніж тих, хто підтримав нинішніх можновладців.

Участь у Дискусійному клубі взяли представники різних політичних сил і громадські активісти. На відміну від сесійних засідань у міській раді, розмова велася толерантно, хоча й були протилежні думки, скажімо, у депутата Бориславської міської ради Михайла Лазара і колишнього завідувача відділу культури Бориславського міськвиконкому, а нині безробітного Андрія Спаса, з одного боку, та депутатів Бориславської міської ради Олександра Зварича та Ігоря Михаця - з іншого.  Однак всі зійшлися на тому, що в своєму місті маємо разом розв’язувати наболілі проблеми.

Активну участь у дискусії взяли колишній міський голова Борислава Микола Тустановський, колишній секретар міської ради, а нині доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Мирон Цайтлер, керівник Бориславської міської організації Партії регіонів Валерій Настенко, Почесна громадянка Борислава Ольга Швед, тимчасово безробітний Василь Ципайло, активістка екологічного руху Ольга Максимович, директор Бориславської друкарні Мар’ян Наминанік та інші.

У результаті дискусії виокремилося декілька питань, які розглядатимуться на наступних засіданнях. Зокрема, мова йде про проблеми водопостачання, екологічні проблеми, проблеми доріг, безробіття, а також свободи слова. Це те, що, як кажуть, лежить на поверхні, а загалом проблем існує дуже багато, так що говорити буде про що. А ще більше треба зробити, щоби розв’язати ці та інші проблеми.

На жаль, на засіданні так і не вдалося намітити конкретні шляхи до розв’язання цієї проблеми: що потрібно, аби в Бориславі були сильними і громада, і влада, і опозиція? Пропозицію Михайла Лазара про створення територіальних комітетів можна назвати лише першою ластівкою в цьому напрямку. До речі, наступного дня після засідання Дискусійного клубу такий комітет мали створити в Губичах. Про це повідомив Ігор Михаць.

Загалом відчувалося, що в Бориславі нема дискусійного майданчика, на якому могли би зійтися небайдужі люди. З іншого боку, відчувається брак ведення подібних розмов, коли кожний хоче висловити свою думку, не чуючи іншого.

Детальний звіт про перше засідання Дискусійного клубу в Бориславі читайте в четвертому номері газети “Барабський міст”, який має вийти 1 березня 2013 року. На сайті tustan.io.ua читайте про це статтю і переглядайте світлини. Відео-звіт про перше засідання Дискусійного клубу в Бориславі шукайте в Ютубі за посиланням “Інтерв’ю Анатолія Власюка 1 Дискоклуб Борислав” (17 епізодів).

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 23 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником