ЧИ ПОТРІБНО ДОЧАСНО ПРИПИНЯТИ ПОВНОВАЖЕННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ?

 

ЧИ ПОТРІБНО ДОЧАСНО ПРИПИНЯТИ ПОВНОВАЖЕННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ?
 

Саме про це говорили учасники Дискусійного клубу в Дрогобичі, які 14 лютого 2013 року зібралися на своє чергове, двадцять дев’яте засідання.

З цього приводу існують різні точки зору. Одні категорично виступають за дочасне припинення повноважень міського голови, мотивуючи це тим, що слід негайно припинити руйнацію Дрогобича, дерибан землі та комунального майна. Інші так само категорично проти цього. І не тому, що, скажімо, Олексій Радзієвський такий хороший чи є непоганим господарником. Просто, на їхню думку, зміна влади нічого не дасть, адже не маємо наразі в Дрогобичі яскраво вираженого лідера, який би повів за собою громаду. Намітилась і третя група осіб, яку можна назвати радикальною. Вона виступає за дочасне припинення повноважень не лише міського голови, а й депутатів Дрогобицької міської ради.

Саме радикали в особі народного трибуна Ярослава Бігуняка спочатку взяли гору під час засідання Дискусійного клубу. Зазвичай він підводить підсумки кожного засідання, а тут Ярославові Бігуняку явно накипіло. Його вже не влаштовує дочасне припинення повноважень міського голови і депутатів Дрогобицької міської ради. На думку народного трибуна, слід зібрати активних дрогобичан і обговорити стан справ у місті. Розмова має бути конкретною, вестися по певних напрямках, з прийняттям рішень. В іншому випадку, вважає Ярослав Бігуняк, ми займаємося пустопорожньою балаканиною.

А взагалі основна дискусія велася між депутатом Дрогобицької міської ради Михайлом Вавриним, який рішуче налаштований на дочасне припинення повноважень міського голови, і керівником Товариства “Юрій Дрогобич” Володимиром Кондзьолкою, який не поспішав би робити цей крок, оскільки він ні до чого доброго не призведе. Кожна сторона мала свої аргументи.

Так, Михайло Ваврин вважає, що дочасне припинення повноважень міського голови слід здійснювати негайно, поки ще не розпродали або віддали за безцінь земельні ділянки, не роздерибанили комунальне майно. Жодних компромісів у цьому питанні бути не може, адже Дрогобич може опинитися ні з чим і стати банкрутом. Шахрайство і нахабство міської влади вже перейшло будь-які допустимі межі.

Натомість Володимир Кондзьолка стверджує, що зміщення міського голови нічого не дасть, адже в даній ситуації головну роль відіграють все-таки депутати. Олексієві Радзієвському, на відміну від свого попередника Миколи Гука, вдалося знайти з ними “спільну мову”. Яким би ідеальним не був новий міський голова, але без депутатського корпусу він не зможе прийняти жодного принципового рішення, і з цим треба рахуватися. Тому громада має попрацювати з депутатами, якщо хоче мати кінцевий результат.

В принципі, з думкою Володимира Кондзьолки погодилися керівник асоціації “Нові горизонти” і редактор однойменної газети Олександр Магльона, а також один з керівників козацтва Дрогобиччини Валерій Каленюк. Поки що не видно нового лідера громади, який би взяв на себе відповідальність і міг замінити Олексія Радзієвського. З іншого боку, депутатський корпус не проголосує за дочасне припинення повноважень міського голови. Сподіватися на щось інше не доводиться, бо громада занадто інертна, аби відправити Олексія Радзієвського у відставку, хоча й спротив проти нього росте, що називається, не по днях, а по годинах.

Натомість представниця ринку пані Тетяна, розповідаючи про ситуацію, дивувалась, як можна так ліберально ставитися до міського голови, який фактично позбавляє людей можливості працювати. На її думку, це питання перезріло і народ рано чи пізно скаже своє слово.

На сайті tustan.io.ua читайте звіт про це засідання Дискусійного клубу, а також переглядайте світлини. Відео-звіт про дискусію шукайте на Ютубі за посиланням “Інтерв’ю Анатолія Власюка 29 Дискусійний клуб” (13 епізодів).

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 23 фев 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником