ТУСТАНЬ №6

 

ТУСТАНЬ №6
 

Читайте tustan.io.ua - сайт газети “Тустань”

N6 (633) 28 лютого - 6 березня 2013 року Ціна 1 гривня

www. tustan.io.ua; е-mail:vlasjuk60@i.ua; тел. 067-3678019

 

Провінційний щоденник

 

АБОРИГЕНИ УКРАЇНИ

 

Нещодавно нижня палата австралійського парламенту прийняла законопроект про визнання аборигенів корінними жителями країни.

Цей документ підтримала як правляча коаліція, так і опозиція. Політики визнали унікальне й особливе місце аборигенів в історії Австралії.

Законопроект став кроком на шляху до проведення референдуму про внесення до конституції поправок про визнання аборигенів корінними жителями країни, який ще в 2008 році пообіцяла провести прем’єр-міністр країни Джулія Гіллард.

 Голосування пройшло через п’ять років після того, як попередник Гіллард, прем’єр-міністр Кевін Радд, формально вибачився перед аборигенами країни за дії колонізаторів.

 За деякими оцінками, внаслідок політики колонізаторів з 1788 до 1921 року чисельність аборигенів у Австралії скоротилася з близько мільйона осіб до 60 тисяч. Нині їх налічують півмільйона при загальній кількості населення Австралії 22 мільйона осіб.

Звичайно, порівнювати Австралію з Україною не доводиться, але складається враження, що може прийти час, коли українці на своїй землі опиняться в ролі аборигенів. Принаймні вже сьогодні робиться все, аби українець не відчував себе господарем у себе вдома. Бачимо, що бал правлять люди з совєтською ментальністю, які тяжіють до Росії.

Недаремно російський президент відзначив державними нагородами одіозних народних депутатів України Ківалова та Колесніченка - і саме за відстоювання російської мови. Натомість Віктор Янукович і не думає нагороджувати тих, хто бореться за збереження українського в нашій державі.

За нинішньої влади українці, за великим рахунком, почувають себе аборигенами. Неукраїнські олігархи відібрали у нас все, що можна, залишивши хіба що повітря, та й то ним стає важче дихати. Неукраїнська влада виступає в ролі окупанта і знищує все українське.

Я не хочу відчувати себе аборигеном на власній землі. Допоки нас не загнали в резервації, слід змести антиукраїнський режим.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

КОГО БОЇТЬСЯ ОЛЕКСІЙ РАДЗІЄВСЬКИЙ, АБО ЯК МІЛІЦІЯ ЗАХИЩАЛА “БАНДУ” В РАТУШІ 

 

Прогноз “Тустані”, висловлений у попередньому числі, на жаль, збувся: дрогобицька влада й далі продовжує ігнорувати опозицію і воює з громадою.

 

ХТО ДАВ ПРАВО НЕ ПУСКАТИ ЛЮДЕЙ ДО РАТУШІ?

 

Зранку двадцятого лютого чимало дрогобичан зібралося під стінами ратуші. Напередодні Дрогобич ряснів листівками, в яких людей закликали прийти на сесію міської ради, аби депутатам не вдалося втілити в життя незаконні рішення.

Людей зібралося декілька сотень, і це свідчить, що протестні настрої в Дрогобичі наростають. Якщо влада не зробить належних висновків, завтра до ратуші прийдуть тисячі, і міліція та “Беркут” не зможуть врятувати можновладців від справедливого гніву.

Заради справедливості слід сказати, що чимало дрогобичан не знали, чого прийшли цього дня до ратуші. Інших спокусили деякі фальшиві повідомлення в листівках, які не відповідали дійсності, щодо буцімто підняття на сесії тих чи інших питань. Анонімним організаторам акції все ж слід шляхетно підходити до своєї відповідальності перед людьми, бо завтра їм банально можуть не повірити.

Уже на підступах до ратуші дрогобичан, які хотіли потрапити до ратуші, очікувала міліція, а за зачиненими дверима забарикадувався “Беркут”. Наївні спроби прорвати цей подвійний кордон не увінчались успіхом, тим більше що основною рушійною силою виступили жінки та декілька молодиків, а статечні чоловіки спостерігали за ситуацією. Згодом ті ж жінки і молодики відтіснили вайлуватих і лінивих міліціонерів від головного входу ратуші, але пройти далі їм завадив “Беркут”.

Як дідько з табакерки, несподівано вигулькнув всюдисущий керуючий справами міськвиконкому Євгеній Шильник в окулярах із затемненими скельцями. Поруч з ним перед входом до ратуші стояв судовиконавець, який зачитав рішення Львівського апеляційного суду про заборону зібрання під стінами ратуші представникам громадських організацій, які звернулися з відповідним клопотанням. Проте коли депутати міської ради Михайло Ваврин і Володимир Ямельницький звернулися до присутніх з проханням назватися цим представникам громадських організацій, ніхто не відгукнувся. Отже, ніхто з тих, хто стояв того дня під ратушею, до цих громадських організацій не належав, а тому рішення суду їх не стосувалося. Шильник і судовиконавець, формально виконавши свою справу, фактично впіймали облизня. Мабуть, на майбутнє не треба просити у влади дозволу на те, що не забороняє Конституція України. Як відомо, народ є вищим джерелом влади, а люди мають право на вільні зібрання й мітинги. Зрештою, дрогобицькі платники податків утримують у належному стані не лише приміщення ратуші, а й завдяки їхнім відрахуванням начисляється зарплата тим, хто у тій ратуші працює. Треба мати елементарну совість, не кажучи вже про те, що слід неухильно дотримуватися чинного законодавства, аби нехтувати інтереси людей, які тебе годують.

Логічно виникає запитання: що перед ратушею робила міліція, а всередині неї – “Беркут”? Хто дав право міліції та “Беркуту” не допускати в приміщення ратуші депутатів Дрогобицької міської та Львівської обласної рад, священика, який мав благословити роботу народних обранців, журналістів, просто людей, які прийшли на сесію? Чи був у рішенні суду пункт щодо забезпечення порядку правоохоронними органами? Чи це самодіяльність міської влади? Хто й коли у Дрогобичі відмінив одну із статей закону про місцеве самоврядування щодо того, що відвідування сесій є вільним? Ці та інші запитання є риторичними і стосуються прокуратури, яка своєю бездіяльністю розв’язує руки владі у її намаганні розправи з громадою. Рано чи пізно за це доведеться відповідати – і не перед Радзієвським.

Крім того, нашим доблесним пінкертонам слід з’ясувати ще одну важливу обставину. Декілька сотень дрогобичан, які пікетували приміщення ратуші, скандували: “Банду геть!” і “Ганьба!”. Цікаво було би дізнатися, що за банда окопалася в ратуші і чому її захищають міліціонери? В мене складається враження, що ця банда так нікуди і не виходила з кабінетів і туалетів. Тоді якого лисого з відрахувань дрогобицьких платників податків держава платить такі високі зарплати правоохоронцям?

І останнє. Влада зіштовхує лобами міліцію, яка би мала бути народною, з людьми. Це ми вже проходили. Радзієвський і компанія чекають, коли визріє дрогобицька революція, а міліція стане на бік народу? Ліпше не будити лихо, поки все тихо…

 

ТВЕРДОЛОБІСТЬ ВЛАДИ І ГНІВ ГРОМАДИ

 

У сесійній залі, поки тривало зовнішнє протистояння, опозиціонери заблокували трибуну. Якби Радзієвському, Метику, Шильнику та іншим держимордам вистачило здорового глузду, вони би вивели трансляцію сесії на площу, що успішно робилося під час попередніх каденцій. Упевнений, що такого протистояння на вулиці й у ратуші не було би, а присутність міліціонерів і “беркутівців” була би зайвою.

Після словесної перепалки відбулася сутичка між Олексієм Радзієвським і депутатом Дрогобицької міської ради Михайлом Вавриним. У результаті постраждали окуляри міського голови. Відтак свої фізичні можливості продемонстрували як прихильники Олексія Радзієвського, так і його супротивники. В результаті – Дрогобицька міська рада перетворилася на міні-модель Верховної Ради України. Залишилися лише нічні чатування та частування варениками. Ось тільки хто претендуватиме на роль Марії Матіос? Є в мене одна кандидатура, але утримаюся від називання цього прізвища, оскільки “Тустань” здебільшого читають на сон грядущий, так що можуть наснитися жахіття.

Зрештою, Олексій Радзієвський змушений був погодитися з попередньою пропозицією опозиціонерів провести позачергову сесію, і робота народних обранців розпочалася з майже двогодинною затримкою.

На позачергову сесію винесли питання щодо скасування попереднього рішення міської ради про надання дозволів інвестиційній кампанії для будівництва на території молочного ринку триповерхової будівлі з облаштуванням на першому поверсі сучасного ринку для торгівлі молочними продуктами.

Зазвичай на позачергову сесію виноситься лише одне питання, але опозиціонери наполягали на розгляді ще одного – про заборону насильного переселення підприємців з промислового ринку на нову територію в парковій зоні.

Під час обговорення питань з’ясувалося, що деякі опозиціонери вже не є настільки твердими, аби протистояти Олексієві Радзієвському та депутатській більшості. Бо як інакше розцінити той факт, що лише 15 депутатів проголосували за те, аби не будувати новий молочний ринок, хоча за позачергову сесію з цього приводу підписалося 18 народних обранців? Прозріли в ході сесії чи на них вплинули іншим чином? У результаті жодне з цих рішень не набрало необхідної кількості голосів і не було прийняте.

Під час чергової сесії вже все йшло за планом влади, хоча й були спроби зірвати плавний хід прийняття рішень. Але Олексій Радзієвський, укотре проігнорувавши опозицію й воюючи з громадою, міг вважати себе переможцем, не дивлячись на те, що позбувся дорогих окулярів.

І все ж громада й опозиція сильно налякала можновладців, якщо ті вдаються до захисту міліції та “Беркуту”. Втім, рано чи пізно може настати прекрасний день, коли проти грубої сили буде застосована інша груба сила. Це не найкращий варіант для розв’язання проблем. Але якщо влада й далі виявлятиме твердолобість, відчує гнів громади.

 

ЧИ ЗАКОННИМИ Є ДІЇ ВЛАДИ?

 

У зв’язку з подіями навколо молочного ринку прес-служба народного депутата України Романа Ілика розповсюдила заяву, в якій зокрема сказано:

“Сьогоднішня сесія Дрогобицької міської ради стала безпрецедентною: вперше бійці “Беркуту” заблокували вхід у Ратушу народним обранцям та помічникам народного депутата, перешкоджали проведенню пікету. Без будь-якого громадського обговорення, консультацій із політичними партіями ухвалені рішення, які суперечать інтересам громади”, – так прокоментував події у Дрогобичі народний депутат України фракції “Батьківщина” Роман Ілик.

Під час сесії Дрогобицької міської ради було зачитано звернення Романа Ілика до міського голови та депутатів щодо  неприпустимості порушення законодавства України та регламенту міської ради. За наполяганням Романа Ілика міські депутати голосували персонально. “Тепер мешканці Дрогобича знатимуть поіменно “героїв”, які діють всупереч інтересам громадськості. Переконаний, що і надалі під час розгляду усіх резонансних питань має бути поіменне голосування. Цю ініціативу також було озвучено під час сесії”, – каже парламентар.

За словами Романа Ілика, на позачерговій сесії 20 лютого було залишено у силі рішення міської ради щодо реструктуризації міського ринку. “Частину ринку планується закрити, а землю у самому центрі міста – віддати приватній структурі без будь-якого конкурсу та зобов’язань працевлаштування людей”, – пояснив Роман Ілик.

Парламентар запевнив, що законність ухвалених рішень за його ініціативою перевірять компетентні органи. “Міська влада та депутати неухильно повинні ухвалювати рішення виключно в інтересах громади”, – заявив Роман Ілик.

За великим рахунком, будівництво молочного ринку має бути призупинено, оскільки виникають певні суперечки з чинним законодавством. Але, не чекаючи 25 лютого, коли би мало офіційно розпочатися роботи на ньому, увечері 23 лютого почалися певні дії щодо підготовки фронту робіт, зокрема з обох боків були встановлені брами.

А напередодні сесії відбулося засідання бюро Дрогобицької міської партійної організації Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”. Прийняте рішення, яким депутати від “Батьківщини” були зобов’язані проголосувати за відміну будівництва молочного ринку. Як стало відомо в результаті поіменного голосування, за це проголосував лише Михайло Ваврин. Натомість Михайло Лужецький, Богдан Недбальський і Роман Пукало не підтримали цього. Як відреагують на це Роман Ілик, керівник обласної організації “Батьківщини”, і Роман Москаль, який керує дрогобицькою міською організацією цієї політичної сили? Чи переросте господарське питання в політичну площину? Чи все-таки мова йде про непорядність влади, яка ігнорує чинне законодавство?

Але це вже тема іншої розмови…

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

СЕРГІЙ ГОРИСЛАВСЬКИЙ УЖЕ НЕ В ОПОЗИЦІЇ?


 На останній сесії Дрогобицької міської ради Сергій Гориславський підтримав будівництво нового молочного ринку.

Його колеги, які разом з ним підписали документ про скликання позачергової сесії з цього питання, голосували проти. То що, Сергій Гориславський вийшов з лав опозиції проти чинної дрогобицької влади?

Сам він так не вважає. За його словами, інвестор, який будуватиме молочний ринок, своїм виступом на сесії переконав багатьох у необхідності такого приміщення. Вагомим аргументом є і те, що фірма, яка будуватиме молочний ринок, вкладає в Дрогобич шість мільйонів гривень.

І все ж дрогобичани мають іншу точку зору на вчинок Сергія Гориславського. “Не інакше як Радзієвський знайшов слабке місце в нього”, - думає багато хто. Адже не секрет, що в підприємця, який має такий-сякий бізнес, завжди можна щось знайти, аби ним упритул зайнялися правоохоронні органи. Сам депутат переконує, що жодної залежності від Олексія Радзієвського у нього нема. За його словами, він і далі виступатиме проти чинної влади, якщо та діятиме проти громади. З іншого боку, він готовий виступити і проти тих, хто називає себе опозицією, але займається політичною тріскотнею.

Невже між опозиціонерами до чинної дрогобицької влади виник розкол? Багато хто зауважив, що під час сесії тривала словесна дуель між Сергієм Гориславським і лідером нашоукраїнців Богданом Іванцівим. За ідеєю, вони не можуть бути політичними союзниками, але постать Олексія Радзієвського об’єднувала їх у протистоянні йому.

Що би Сергій Гориславський не говорив про свій вчинок на останній сесії Дрогобицької міської ради, все ж люди розцінюють його як відступ від опозиційності. Сміємо припустити, що особисто для Сергія Гориславського Олексій Радзієвський уже не є “ворогом номер один”. Цю позицію, очевидно, тепер займатиме Роман Ілик. Ось тут компромісів між Партією регіонів і “Батьківщиною” бути не може. В тому числі й в господарських питаннях. Тим більше у господарських питаннях, адже за ними стоять якщо не гроші, то великі гроші.

Лише час покаже, яку насправді позицію займає Сергій Гориславський. Так само голосування за молочний ринок висвітлить, чи взяли гору в Сергія Гориславського меркантильні інтереси, чи все-таки він дбав за інтереси громади, не маючи за це жодних дивідендів.

Принаймні зараз лідер Партії регіонів у Дрогобичі (і, не забуваймо, кандидат у народні депутати України від цієї політичної сили до 2017 року) переймається проблемами вчителів восьмої дрогобицької школи. За його сприяння стадіон школи наразі не передали   педуніверситету.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

ДИСКУСІЙНИЙ КЛУБ: ПРОБЛЕМИ ВОДОПОСТАЧАННЯ НА ДРОГОБИЧЧИНІ

 


 Коли я запропонував керівникові комунального підприємства “Дрогобичводоканал” Романові Шагалі висловити свою думку щодо проблем водопостачання, він сказав, що проблем нема.

І все ж на тридцятому засіданні Дискусійного клубу, яке відбулося 21 лютого 2013 року, попри певні здобутки говорили й про проблеми водопостачання. Тим паче, що мова йшла не лише про Дрогобич, а про Дрогобиччину загалом.

За словами Романа Шагали, ось уже декілька місяців Дрогобич цілодобово забезпечений водою. У значній мірі дала свої плоди співпраця зі Світовим банком, який стабільно фінансує відповідну програму з модернізації інфраструктури.

70 відсотків абонентів з майже 35 тисяч встановили лічильники. А ось ті, хто їх не має, дозволяють собі не платити за воду. При цьому водоконалу дешевше не судитися з ними, оскільки виконання судових рішень не є досконалим. Крім того, від 25 до 40 відсотків води не обліковується. Цю серйозну проблему слід розв’язувати на державному рівні.

Дрогобич нерозривно пов’язаний із Бориславом. Про це говорив помічник народного депутата України Володимир Кондзьолка. Нещодавно в Бориславі провели нараду з водопостачання, на якій виявили чимало скритих резервів. Наприклад, слід просто модернізувати насоси, аби зменшити кількість електроенергії для перекачки води.

Крім того, Борислав винен Дрогобичу близько двох мільйонів гривень за очистку стоків, а зі штрафами і пенею ця сума складає вже понад чотири мільйони. Нині ці роботи вже не здійснюються, але від цього більше потерпає Дрогобич, бо Тисмениця несе нечистоти із Борислава.

А ще бориславське керівництво хоче фактично “кинути” дрогобичан, довівши до банкрутства місцевимй водоканал і “забувши” про його борги. Навіть створили паралельну структуру, але вона не може отримати відповідної ліцензії на діяльність. Крім того, продали труби, так що про нову гілку для водопостачання вже не йдеться.

Ситуацію намагався пояснити депутат Львівської обласної ради від Борислава Володимир Голобутовський. За його словами, нове підприємство намагалося розблокувати рахунки за спожиту електроенергію. Проте потрібно втручання держави, аби Борислав розрахувався з боргами. Крім того, він вважає, що краще вкладати гроші у відновлення локальних водозаборів, ніж витрачатися на реконструкцію. Втім, Роман Шагала зазначив, що в цьому плані ефективність складає нуль цілих нуль десятих. Щодо викопаних труб, то тоді на підприємстві склалася важка ситуація. За них працівникам виплатили заборговану зарплату, хоча вона й досі повністю не погашена.

На засіданні Дискусійного клубу йшла мова і про проблеми водопостачання у Стебнику та Трускавці. У місті калійників з’явилася незрозуміла структура – так званий “Стебникводоканал”, а Трускавець свого часу хотів прибрати до рук “Дрогобичводоканал”. Через це на корені була підірвана ідея про регіональне водозабезпечення, яким би мало опікуватися єдине підприємство. Роман Шагала навів приклад Швеції, де побував. Саме одне підприємство обслуговує там найближчі чотири міста в одному районі.

Про якість води говорив громадський діяч Хосе Турчик, який уже давно користується очищеним продуктом. Проте порівняно з іншими місцевостями, вода на Дрогобиччині витримує допустимі норми.

Голова Дрогобицької міської організації Партії зелених Петро Дригулич порушив екологічні проблеми, пов’язані з водопостачанням, а керівник громадської організації “Дрогобицька громада” цікавився технічними характеристиками, на що отримав вичерпні відповіді від Володимира Кондзьолки та Романа Шагали.

Дискусія пройшла на високому професійному рівні.

Читайте про неї на сайті tustan.io.ua і переглядайте світлини. Відео-звіт шукайте на Ютубі за посиланням “Інтерв’ю Анатолія Власюка 30 Дискусійний клуб” (13 епізодів).

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

ЄВГЕНІЙ ШИЛЬНИК ВЛАШТУВАВСЯ ДЕГУСТАТОРОМ В ОДНОМУ З ТРУСКАВЕЦЬКИХ РЕСТОРАНІВ


 

Мабуть, багато хто зітхнув з полегшенням, коли дізнався, що Олексій Радзієвський своїм розпорядженням звільнив з посади керуючого справами Дрогобицького міськвиконкому Євгенія Шильника. Замість нього ці функції виконуватиме один із лідерів козацтва Дрогобиччини Валерій Каленюк-Краковецький.

Це один з пунктів договору між міським головою й опозицією щодо звільнення найбільш одіозних фігур ратуші в обмін на згортання кампанії щодо дочасного припинення повноважень Олексія Радзієвського. На черзі - звільнення Олександра Коростельова і Тараса Метика.

А де ж тепер гроза підприємців і вчителів, яких він не пускав на сесії Дрогобицької міської ради? Ми розшукали Євгенія Юрійовича в одному з трускавецьких ресторанів, де він влаштувався на посаду дегустатора. Наш герой був у доброму гуморі, а тому легко погодився на інтерв’ю.

- Пане Євгенію, чому така несподівана розв’язка: з ратуші в дегустатори?

- Нічого несподіваного в цьому нема. Насправді я давно шукав собі роботу для душі. Як ви знаєте, я розпочав свою трудовову діяльність у міліції, де служив кінологом. Це не те що ви подумали. Фільмів я не крутив. Кінолог - це людина, яка займається дресируванням собак. Спілкуючись з ними, я виробив у собі воістину собачий нюх, який дозволяє мені відчувати найменші нюанси. Тому дегустатор - це те, що треба. Я нюхаю вина, куштую їх, визначаю, де справжнє вино, де фальшиве, і пропоную різні марки відпочивальникам.

- І багато вина доводиться випивати щодня?

- Від двох до трьох літрів. Повірте, життя прекрасне і не вартує витрачати його на дрібниці.

- Це правда, що коли Ви йшли повз ратушу, то бродячі пси, які там часто гуляють, слухняно лягали й навіть не сміли гавкнути?

- Звичайно, що правда, адже вони відчувають, хто їхній справжній господар.

У нас ще було багато запитань до Євгенія Юрійовича, але до нього звернулося чарівне створіння у міні-спідниці з проханням порекомендувати якусь марку вина. Виходячи з ресторану, ми побачили, як дегустатор і дівчина п’ють на брудершафт.

І тоді подумалось: головне, вчасно піти з осоружної роботи і знайти собі заняття до душі.

Істина у вині, Євгеніє Юрійовичу! Чи не так?

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

МИХАЙЛО СЕНДАК СТАВ ПОМІЧНИКОМ-КОНСУЛЬТАНТОМ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ ВІКТОРА ЯНУКОВИЧА-МОЛОДШОГО


Колишній голова Дрогобицької районної державної адміністрації Михайло Сендак став помічником-консультантом народного депутата України Віктора Вікторовича Януковича (сина Президента України).

Про це Михайло Дмитрович написав на своїй сторінці у Фейсбуку. Ми зустрілися з ним і попросили відповісти на ряд запитань.

- Пане Михайле, як так трапилося, що Янукович-молодший знайшов Вас?

- Знаєте, спеціалісти завжди в ціні. Як вам відомо, я є академіком Транспортної академії України. Віктор Вікторович зараз займається автомобільним спортом, тому висококласні професіонали йому потрібні.

- І як йому може знадобитися Ваш професіоналізм?

- Зараз ми розробляємо автомобільну трасу зі Жданівки, де я мешкаю, в Польщу. На цьому відтинку вже наступного року пройдуть міжнародні змагання з  автораллі. До речі, від них до скарбниці Дрогобицького району надійде близько шість мільйонів євро.

- Що ще пов’язує Вас із сином президента?

- Віктор Вікторович - палкий прихильник кіно та зброї, як і я. В моїй колекції понад 20 тисяч фотокопій фільмів. У нього - значно більше. Ми обмінюємося цікавими фільмами. Маємо достатню колекцію зброї. На моє 65-річчя Віктор Вікторович подарував мені пістолет з золотою рукояткою.

- Які у Вас стосунки з Михайлом Винницьким?

- Без коментарів.

Анатолій ВЛАСЮК

 

Любомир Сікора відкрив відділення “Бойківщини” при племені тумба-юмба

 

Як ви помітили, тривалий час на теренах Дрогобиччини не було нашого головного бойка Любомира Сікори. Як з’ясувалося, Любомир Миколайович подорожував Африкою.

За його словами, йому вдалося довести, що африканське плем’я тумба-юмба, яке мешкає в гирлі ріки Занзібар, за своїми етнічними й іншими ознаками споріднене з бойками. Це підтверджують і деякі спільні для двох народів обряди.

Тепер Любомир Сікора вивчає цей дивний феномен, аби дати йому наукове пояснення. Незабаром вийде його науково-популярна розвідка “Бойки і тумба-юмба: минуле, сьогодення, завтра”.

Завдяки фінансуванню Любомира Сікори відкрито відділення Товариства “Бойківщина” при племені тумба-юмба. Його очолив сам вождь племені Криве Вухо. Незабаром він з одноплемінниками відвідає Дрогобич.

 

Микола Сов’як виграв джек-пот у сім мільйонів гривень

 

Відомий у Дрогобичі й далеко за його межами адвокат Микола Сов’як - людина азартна. Нема такого тижня, аби він не придбав квитка якоїсь лотереї.

Як стало відомо, минулого тижня Микола Сов’як зірвав банк. Йому підкорилася висота в сім мільйонів гривень! Такого джек-поту не вигравав ще ніхто в Україні.

Три дні нам не вдавалося розговорити пана Миколу, бо він не вилізав із “Десертного” та “Надії”. Коли ж прийшов до тями, то перші його слова були такі:

- Два мільйони даю улюбленій газеті “Тустань”!

Ловимо на слові!!!

 

Кролик у сметані для Олексія Радзієвського

 

Нещодавно у незручну ситуацію потрапили прокурор і начальник одного з міських відділів міліції Дрогобиччини.

У знаменитому ресторані “Залісся” вони замовили кролика у сметані, який значився в меню, але офіціант ввічливо порекомендував їм обрати іншу страву. Коли ж вони поцікавились, у чому ж річ, той сконфужено відповів, що зараз у “Заліссі” має з’явитись на обід міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський, який традиційно замовляє саме кролика в сметані. Сметани в ресторані є багато, а ось кролики закінчилися.

Правоохоронці з розумінням поставилися до ситуації й замовили фаршировану рибу.

Незабаром у “Заліссі” справді з’явився Олексій Радзієвський. Разом з ним був його перший заступник Олександр Коростельов.

Тільки-но шановне панство всілось, як зграйка офіціантів стала приносити їм пиття і страви - і насамперед кролика у сметані.

Прокурор і міліціянт намагалися не потрапляти на очі Олексієві Радзієвському, але той їх помітив, прокоментувавши їхню появу в “Заліссі”: “Замість того щоби злочинців ловити, вони тут чаї ганяють!”. Фарширована риба не лізла в рот, і правоохоронці поспішили покинути веселий заклад.

Забава закінчилася тим, що традиційно за все розплачувався Олександр Коростельов. 

 

ДО УВАГИ ЧИТАЧІВ

 

Ми вирішили наблизити для вас весну. Бодай на один день!

А як це зробиш, коли лежить сніг, а на душі - тривога?

Правильно: гумор здатний вилікувати будь-яку хворобу. Навіть якщо це чорний гумор.

Ось тому, не чекаючи Дня гумору і Дня дурнів, ми пропонуємо вам цілу сторінку Першого квітня.

Застерігаємо читачів і тих, хто став жертвою, що все, надруковане на цій, третій, сторінці, яку ми так і назвали “Перше квітня”, - суцільна вигадка.

Розумний посміється. А з дурня що візьмеш?

Так що смійтеся на здоров’я!

До речі, у вас вся спина біла. І де це ви так встигли заляпатись?

 

УРКАЇНЦІ, ЄДНАЙТЕСЯ!

 

Віктор Янукович отримав велике задоволення від свого так званого діалогу з країною.

Насправді з українцями він не спілкувався. Мешканка Херсонщини, в якої замість “Україна” вирвалось “Уркаїна”, представляла ту частину населення, а не нації, яка вічно дякує своєму черговому благодійникові. “Урки” ближчі “по понятіям” президенту, ніж свідомі українці.

Вони хочуть зробити нас “урками” – людьми без батьківщини і майбутнього. Совєтізація України йде повним ходом, і Янукович готує грандіозний кульбіт, аби завтра ми опинились у Митному, а згодом – і в Євразійському союзі.

Спілкування пана з підлеглими відбувалося за жорстким сценарієм. За відхилення від норми понесуть покарання ті, хто не усвідомив історичного моменту. Хіба би благодушність “папіка” зупинила караючу десницю.

Дійство 22 лютого показало, як у принципі здійснюватиметься президентська кампанія Януковича. Нам показуватимуть віртуальну країну з казковими досягненнями, слухняними рабами, які не уявляють для себе більшого щастя, ніж удруге обрати Януковича президентом.

Поки що я не бачу стратегічного плану опозиції, за допомогою якого можна було би поламати цю підлу гру режиму Януковича. Можливо, ще не час розсекречувати задумане? Чи цієї стратегії все-таки нема?

А поки що спрацьовує гасло Януковича “Уркаїнці, єднайтеся!”…

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

КНОПКА ЯНУКОВИЧА

 

Ще не факт, що добившись поіменного голосування, опозиція може святкувати перемогу. Аби перевести цей успіх з розряду тактичного в стратегічний, потрібен час.

Натомість Янукович показав Євросоюзу, що контролює ситуацію в парламенті й у будь-який момент може натиснути кнопку для прийняття потрібного рішення.

Головне, що вдалося йому зробити, - це взяти для себе тримісячний тайм-аут, аби остаточно вирішити, куди має рухатись Україна. До кінця травня це повинен почути Євросоюз. Боюсь, що Росія захоче почути вердикт Януковича набагато швидше.

Насправді долю України вирішують не 450 кнопок народних депутатів, а одна велика кнопка Януковича. Саме він робитиме цивілізаційний вибір України на наступні десятиліття, адже дрейф до Євразійського союзу може мати незворотній характер.

Навряд чи Янукович усвідомлює історичний момент. Жадоба до влади і багатства засліплює йому очі. Він міг би увійти в історію як національний герой України, а вляпається в неї як підлий яничар, який зрадив українців у найбільш трагічний момент.

Кнопка Януковича, хоч і не ядерна, але від правильного рішення президента залежить не лише життя сучасників, а й доля прийдешніх поколінь.

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

ФІЛЬОЗОФІЯ МАКСИМА ГІРЧИЦІ

 

Дай Боже вам здоровля, мої дорогенькі! Скучив за вами. Абисьте мені ніколи не хорували!

Моя Стефка сказала, жи Віктор Янукович схожий на Олексія Радзієвського. Знаєте, я си так подивився і скажу вам, що щось у цьому є. Не тільки статурою й манерою схожі, а, здається, копіюють один одного у вчинках. Причому Янукович копіює Радзієвського, а не навпаки.

Ось наш папік провів звіт у Дрогобичі. Аналогічно за цим сценарієм минулого тижня те ж робить і Янукович. Звісно, розмах не дрогобицький, а президентський, але все одно всі дякують, всі задоволені, а окремі недоліки ми колись потім виправимо. Можливо.

А ще київський папік здивував мене своєю захланністю. За звільнення Луценка Євросоюз дав йому 610 мільйонів євро. Такого нахабства собі навіть сомалійські пірати не можуть дозволити. Це ж скільки він захоче за Юлію Тимошенко? Мабуть, Євросоюз збанкрутує, якщо виконає всі умови Януковича. А, може, в тому й полягає таємна доктрина Росії: банкрутувати Європу, аби Україна пригорнулася до Євразійського союзу.

Взагалі Янек - хитрий жук. У всіх клянчить гроші, а коли йому кажуть виконувати обіцянки, вдає, що не чує. В цьому вже переконались українці, коли під час передвиборчої кампанії він обіцяв, що почує кожного, але з’ясувалося, що чує лише олігархів і власну Сім’ю. Нє, слух у нього, мабуть, специфічний, десь вухо скрутилося всередину і чує все на рівні шлунку.

Але повернімося до наших баранів.

Не встиг мій кумпель Місько Винницький стати головою Дрогобицької районної державної адміністрації, як його шеф зі Львова має до нього претензії, які виклав недавно на засіданні колегії. Він доручив розробити місцеву програму і подбати про забезпечення місцевих курортів національним продуктом. Окрім того, Костюк закликав Винницького запросити до себе кожного бізнесмена і вибачитися за діяльність його попередника Михайла Сендака, на якого нарікали багато підприємців. “Найменший сигнал від бізнесу буде приводом для розмов і прийняття кадрових рішень”, – пригрозив Костюк. І що би то значили подібні завдання? Де набереться стільки сала пан Винницький, аби забезпечити всі курорти? І скільки долярів має віддати підприємцям, аби сі не гнівали на його кума Сендака? Нє, той Костюк якісь такі придуркуваті завдання дає, що не знаєш, з якого боку підійти, аби їх виконати.

А моя Стефка не повірила, жи цього понеділка мають закрити молочний ринок і попленталася купити молока, сиру і сметани. Прийшла й поцілювала браму, яку звели напередодні. Якийсь пан у капелюсі втішив мою Стефуню й сказав, жи незабаром молоко продаватимуть у люксусовій залі, в теплі й чистоті. Ось тільки сто грамів такого продукту, мабуть, коштуватимуть, як пляшка шампана, бо ж за оренду бідним бабцям доведеться платити власникам шалені гроші.

На цій оптимістичній ноті дозвольте закінчити. Аби ваші внуки жили в незалежній Україні від Сяну до Дону!

 

ФІЛЬОЗОФ МАКСИМ ГІРЧИЦЯ ІЗ ГОРІШНЬОЇ БРАМИ

 

 

На Ютубі за посиланням “Інтерв’ю Анатолія Власюка” вміщено понад чотириста міні-розповідей про сучасні події та наших краян. Відео-звіти з різних подій ви можете знайти на Фейсбуці на сторінці Анатолія Власюка.

 

На сайті tustan.io.ua читайте статті з газет “Тустань” і “Барабський міст”. Тут же можна знайти цікаві матеріали з Інтернету.

На сайті kryjivka.io.ua читайте статті з часопису українського націоналіста “Криївка”, а також твори класиків українського націоналізму Дмитра Донцова, Степана Бандери, Василя Іванишина та інших.

 

ПРОДАМ КВАРТИРУ

 

Продається двокімнатна квартира в центрі Дрогобича.

Площа - 40 квадратних метрів.

Висота стелі - 3,5 метра.

Можна придбати під житло або для бізнесу.

Ціна за домовленістю.

Телефон 097-4421240. Олена      

 

 

 

.

 

 

 

 

 Создан 02 мар 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником