“СІЗО-ФРЕНІЯ” ОЛЕКСАНДРА ЛАВРИНОВИЧА

 

“СІЗО-ФРЕНІЯ” ОЛЕКСАНДРА ЛАВРИНОВИЧА
Почесний громадянин Борислава, міністр юстиції України Олександр Лавринович скористався філологічною помилкою Віктора Ющенка.

Пам’ятаєте, як колишній президент кинув у маси гасло “Бандитам – тюрми!”. Якби він сказав “Бандитів – у в’язниці!”, тоді, можливо, ми б не ламали голову, як ліквідувати режим Януковича. А так бандити вирішили ці в’язниці приватизувати.

Тепер їм легше буде це зробити. Нещодавно в інтерв’ю газеті “2000” Олександр Лавринович сказав, що виступає за передачу в користування підприємцям будівель слідчих ізоляторів за умови будівництва ними нових: “Можна було б ізолятор в центрі великого міста з усіма спорудами віддати за договором якомусь підприємцю... Але в договорі має бути прописано: новий власник зобов’язаний побудувати в іншому місці СІЗО - припустимо, в 20 км від міста, але тільки в 10 раз комфортабельніше”. На його думку, держава сама не може побудувати достатню кількість в’язниць і ізоляторів через нестачу бюджетних коштів, а приватні інвестиції були би прийнятним виходом з цієї ситуації.

Фактично Олександр Лавринович продовжив думку уповноваженої Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, яка виступає за перенесення слідчих ізоляторів з центральних частин міст на периферію. Раніше Лутковська пропонувала передати будівлю Одеського СІЗО в користування Одеської кіностудії.

І справді, ситуація з організацією роботи СІЗО і ставленням до ув’язнених в них вимагає кардинальних змін. Але ж якщо ми йдемо в Європу, а не лише говоримо про це, то повинні думати про суттєве зменшення кількості СІЗО в Україні, а відтак – і про суттєве зменшення кількості ув’язнених. Кому як не міністрові юстиції виступити з конкретними пропозиціями щодо цього. Він же фактично пропонує будівництво нових СІЗО. Можливо, режим Януковича, який не готовий віддати владу, хоче збільшити кількість заарештованих, які не згодні з цим режимом і рано чи пізно виступлять проти нього? Тоді пропозиція Лавриновича стане йому в нагоді.

А, можливо, Олександр Лавринович дбає про своє не зовсім світле майбутнє? Він розуміє, що здійснив чимало злочинів проти власного народу, а тому за все доведеться відповідати. За те, що освятив повернення старої Конституції України, за якою Віктор Янукович отримав такі повноваження, за які люди не голосували. За освячення Податкового кодексу, за яким сотні тисяч підприємців втратили роботу. За те, що освятив так звану пенсійну реформу, за якою більшість людей просто не доживає до пенсії. За те, що освятив Кримінальний процесуальний кодекс, відкривши шлях до створення поліцейської держави в Україні. За те, що… Втім, цей список можна продовжувати до безкінечності. Ось і дбає Олександр Володимирович про власне комфортабельне перебування в СІЗО.

“СІЗО-френія” Олександра Лавриновича, який нюхом відчуває загибель режиму Януковича і під маркою європейських стандартів намагається продовжити термін його існування, дає шанс опозиції вкотре не змарнувати надії українців жити у вільній країні, стати членом європейської спільноти.

 

Анатолій ВЛАСЮКСоздан 02 июн 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником