РОМАН СОЛОВЧУК МАЄ В НОСІ БОРИСЛАВСЬКУ ГРОМАДУ

 

РОМАН СОЛОВЧУК МАЄ В НОСІ БОРИСЛАВСЬКУ ГРОМАДУ
Уже завтра, 16 серпня, новим головним редактором газети “Нафтовик Борислава” може стати Микола Синейко.

Постать ця для бориславців маловідома. Він працює заступником головного редактора газети “Самбірські вісті”, є літератором-пенсіонером.

Що ж привело його до Борислава? Схоже, він став жертвою спецоперації Романа Соловчука, яку той проводить упродовж тривалого часу для власного спасіння.

“Тустань” уже писала про те, що на сесії Бориславської міської ради Роман Соловчук сказав, що працює головним редактором “Нафтовика Борислава” до 15 серпня, просить владу виплатити йому заборговану зарплату, а потім хотів би просто залишитися працювати в редакції. Депутати мовчки сприйняли заяву вірного “галанівця”, дехто зітхнув з полегшенням, що закінчується епоха одіозної постаті. Ми вже тоді висловили сумнів, що ця підленька істота самостійно не покине редакцію. Не той це чоловік! І як у воду дивилися!

Ближче до пам’ятної дати 15 серпня журналісти первинної організації на чолі з Ніною Чернишовою (бо є ще альтернативна, створена під Романа Соловчука) надіслали листа бориславському міському голові Володимирові Фірману, в якому підтримали кандидатуру Петра Магура на посаду головного редактора “Нафтовика Борислава”. Той не заперечував. Тепер стає відомим, що пан голова ніби дав можливість вибрати Романові Соловчуку собі правонаступника. Ніби мова йде про феодальні часи, а “Нафтовик Борислава” – приватна власність людини, що понад сорок років псує життя бориславцям.

Напередодні 15 серпня Роман Соловчук спровокував конфлікт з Петром Магуром у приміщенні редакції, доскіпуючись до того за дрібниці. Фактично ж мова йде про те, що левову частку роботи роблять саме Петро Магур й Ігор Юринець, отримуючи за це копійки. Їм не потрібен нагляд з боку Романа Соловчука, бо свою справу вони знають і без нього.

Але це стало приводом, аби Роман Соловчук у пожежному порядку знайшов “заміну” Петрові Магуру в особі Миколи Синейка. Подейкують, що той працюватиме в редакції лише місяць, а потім колектив знову “обере” головним редактором Романа Соловчука. Вже й кабінетик зробили Романові Івановичу на цей час. Якщо Микола Синейко не візьметься за голову й не зрозуміє, в яку аферу його втягнули, то вже завтра “трудовий колектив” в особі Соловчука, його дружини, доньки, головного бухгалтера “оберуть” Миколу Синейка головним редактором газети “Нафтовик Борислава”. Ігор Юринець не братиме участі в цій оборудці, бо твердо вирішив іти на пенсію й покинути редакцію. “Опозиціонерів” Ніну Чернишову та Петра Магура можуть і не запросити на збори, як це було вже не раз.

Подібне знущання над бориславською громадою з боку Романа Соловчука, яка вже триває не один рік, в даному випадку було би неможливим, якби головному редактору фактично не потурав міський голова Володимир Фірман. Перший мало не в кожному номері пише хвалебні статті другому, вміщує його фотографії, а другий лише імітує процес зняття з роботи одіозної людини.

Доки депутати Бориславської міської ради на своїх засіданнях “зніматимуть” Романа Соловчука з посади? Невже подібні маневри й знущання не б’ють по їхньому самолюбству?

Бориславська громада мовчки спостерігає, як з міського бюджету тануть гроші завдяки невмілому керівництву Романа Соловчука. Вже на сьогодні борг редакції складає понад 400 тисяч гривень. Здається, жодне підприємство не має такого боргу.

Цікаво, чи є в Бориславі “Свобода”? Їхні побратими захищають честь і гідність українців по всій Україні, а вони не бачать того, що діється під носом. Чи роблять вигляд, що не бачать? Чи міг би в будь-якій цивілізованій країні працювати редактором чоловік, який паплюжив усе національне, у буквальному розумінні цього слова зламав долі багатьох щирих українців?

Є багато мирних форм і методів, як змусити Романа Соловчука піти з редакції “Нафтовика Борислава”. Чи хтось спеціально провокує конфлікт, аби сталось інакше?..

 

Анатолій ВЛАСЮК   Создан 15 авг 2013  Комментарии       
Всего 1, последний 4 года назад
m_seneyko 15 авг 2013 ответить
Шановний колего Анатолію. На жаль, або на щастя ми не знайомі. Оце прочитав вашу статтю, в якій ви мали честь згадати моє прізвище. І не в зовсім привабливих тонах. А ще з докорами =вигадками та численими перекрученнями. Не знаю вашого життєпису, але в мене багатший журналістський досвід. Бу кореспондентом, відповідальним секретарем, десять років редактором одніє з кращих міськрайонних газет Львівщини, а зараз я заступник редактора районної газети "Голос Самбірщини", а не "Самбірські вісті". Написав і видав десять художніх книг (повістей), на читання яких в бібліотеках записуються на чергу. Член НСЖУ, член Всеукраїнського об’єднання "Письменники Бойківщини", заступник його голови.
Вочевидь достатнього цього, щоб ви отримали відповідь, що нового я б міг принести в газету "Нафтовик Борислава". Приїдьте у Самбір, я вам покажу газету "Голос Самбірщини", в якій я і заступник редактора, і відповідальний секретар. Тоді, можливо, ви журналістський світ подивитеся іншими очима.
Прошу затямити себе, що Роман Соловчук, якого ви люто ненавидите (не заперечую. можливо, маєте на це підстави) не запрошував мене в редакцію. На цю тему з ним ніколи не мав розмови, бо дуже рідко зустрічалися, хіба що на обласних журналістських конференціях - не частіше. Про його звільнення мені сказали у Львові, в обласній організації НСЖУ. І порадили спробувати, щось змінити в редакції, унормувати творчий проце, бо знають мої можливості. Я не належу до злопам’ятних людей. У кожній постаті прагну бачити кращі риси.
Про проблеми редакції я вже начувся. Мій принцип такий: нема проблем - є направильно прийняте рішення. Прошу вибачити за деякі погрішності в тексті. Писав під емоціями. Мене можна знайти на Фейсбуці. Там моя сторінка.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником