З МОЛИТВОЮ СТЕБНИЦЬКІ ДЕПУТАТИ ВІДІБРАЛИ У ЛЮДЕЙ ГОРОДИ

 

З МОЛИТВОЮ СТЕБНИЦЬКІ ДЕПУТАТИ ВІДІБРАЛИ У ЛЮДЕЙ ГОРОДИ
Схоже, земельне питання остаточно зіпсувало стебницьку владу.

На сесії депутати на чолі з міським головою, помолившись, проголосували за те, щоби віддати під садівництво земельні ділянки, які стебничани використовують під городи упродовж декількох десятиліть. Як на мене, голосування було сфальсифіковане. У всій цій оборудці якнайактивнішу роль відіграв нахабний син міського голови Ярослав Пецюх.

“Тустань” уже писала, що 28 серпня сесія не відбулася через відсутність кворуму. Мені здалося, що депутати просто побоялися людей, які прийшли відстоювати своє право на землю.

Виходило на те, що й 6 вересня сесія не відбудеться, бо на десяту ранку зібралося мало народних обранців. Але кворум таки назбирався, і депутати затвердили порядок денний. Ігор Говірко запропонував спершу розглянути питання земельних ділянок, але більшість на це не пристала. Пенсіонерів, які прийшли відстоювати свої городи, мордували добрих дві години, розглядаючи питання по порядку. В декого здавали нерви, але, здається, саме на це й розраховували можновладці.

Не забувши проголосувати за премію міському голові й іншим керівникам “білого дому”, швиденько протягнули злободенне питання. Під час обговорення найбільш активним був Ярослав Пецюх. Складалося враження, що він особисто зацікавлений у тому, аби земельні ділянки пішли під садівництво, а люди були позбавлені городів. Депутат, зокрема, перебивав Ігоря Говірка й трохи заспокоївся, коли той зробив йому зауваження. Не сподобалася Ярославові Пецюху позиція юриста міськвиконкому. Та заявила, що в межах міста не можна надавати земельних ділянок під садівництво, а коли справа знаходиться у провадженні суду, не слід вчиняти будь-яких дій, в тім числі й на сесії. Як на мене, поведінка Ярослава Пецюха щодо жінки була хамською. Вже після самого голосування син міського голови … оголосив його результати, хоча ніхто не вповноважував його це робити, та й за регламентом не він мав це зробити. Озвучена ним цифра в 22 голоси, як на мене, є значно перебільшеною, бо навіть візуально було видно, скільки насправді депутатів підняли руки. Втім, велика вина лежить і на лічильниках.

На цьому хамство Ярослава Пецюха не закінчилося. Він “воював” з Андрієм Петруняком, помічником-консультантом народного депутата України Романа Ілика, зі старшими людьми, які робили йому зауваження. На все це спокійно споглядав міський голова Василь Пецюх, який вів сесію. Як на мене, він би мав втихомирити свого сина, але не зробив цього. Можливо, депутатська комісія з етики розгляне негідну поведінку Ярослава Пецюха чи теж вдасть, що нічого особливого не сталося?

Не знайшла підтримки пропозиція Ігоря Говірка переголосувати це рішення. Було би добре зробити поіменне голосування, адже тоді всі би побачили, скільки депутатів насправді проголосували і хто як проголосував. Але той, хто йде проти людей, як правило, є боягузом.

Прикметно, що за “анти-городне” рішення голосували деякі представники “Батьківщини”, хоча Роман Ілик однозначно зайняв позицію допомоги людям, які мали городи. Цікаво, чи мова йде про так звану внутрішньо-партійну демократію, коли кожний голосує як вважає за потрібне, чи все-таки будуть зроблені організаційні висновки, адже ця політична сила позіціонує себе як захисник інтересів людей?

За це рішення голосували представники “Свободи” на чолі з Романом Юзефовичем. Я не дивуюся цьому, бо мене ще 2010 року вразило, з якою легкістю хлопці поміняли партійні прапори, розуміючи, що завдяки іміджу націоналістів зможуть стати депутатами. Цікаво, що скажуть з цього приводу Олег Тягнибок, Ірина Фаріон, Ігор Мірошниченко, Андрій Мохник, Юрій Михальчишин, інші чільні діячі “Свободи”? Чи знову спрацює так звана партійна солідарність?

Отже, що маємо на виході? Міський голова знав, що приймати таке рішення не можна. Є відповідний документ від Державної інспекції сільського господарства у Львівській області, в якому визнані незаконними деякі рішення Стебницької міської ради щодо цього. Василь Пецюх чув на сесії, що не можна в межах міста надавати земельні ділянки під садівництво і що справа знаходиться у провадженні суду, а тому жодних дій вчиняти не можна. Причому це говорила юрист міськвиконкому, до слів якої він мав би дослухатися насамперед. Без її візи не можна підписувати жодні документи, в тім числі й рішення сесії, хоча Василь Пецюх це вже робив. Як на мене, це свідоме ігнорування чинного законодавства. Своє слово мала би сказати прокуратура, скаргу до якої надіслано.

Мені було дуже боляче за людей. Вони ж голосували за цих депутатів, сподіваючись, що відійде в минуле ситуація, яка склалася за Романа Калапача. Виходить, що стало ще набагато гірше.

Сподіваюсь, що правоохоронні органи повернуть людям городи. Треба зупинити тих, хто хоче продати земельні ділянки і на цьому нажитись. А людям слід уважніше придивлятися до тих, за кого вони голосують на виборах.

 

Анатолій ВЛАСЮКОбновлен 08 сен 2013. Создан 07 сен 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником