БАНКИ ЗОБОВ’ЯЗАЛИ ПЛАТИТИ ВІДСОТКИ НЕБІЖЧИКІВ

 

БАНКИ ЗОБОВ’ЯЗАЛИ ПЛАТИТИ ВІДСОТКИ НЕБІЖЧИКІВ
Українські банки зобов'язали платити відсотки за депозитами не лише за життя , але і після смерті вкладників.

Про це йдеться в постанові Судової палати у цивільних справах Верховного Суду, пишуть "Вести".

"До цих пір у фінустанов не було єдиного підходу в цьому питанні. Одні банки продовжують нараховувати відсотки за вкладом аж до закінчення терміну його розміщення (або до дати витребування вкладу спадкоємцем ). А інші припиняють нарахування ставки відразу після отримання документів, що підтверджують факт смерті вкладника" , - пояснив виданню глава відділу депозитів банку ПУМБ Микита Малясов.

Юристи пояснюють неоднозначний підхід до виплат відсотків відсутністю чіткого юридичного формулювання на цей випадок у чинному законодавстві і різними трактуваннями Цивільного кодексу.

"Фінансисти роблять все, щоб менше платити за депозитами, і наживаються навіть на мертвих. У підсумку спадкоємцям доводиться через суд змушувати банки платити відсотки за весь термін розміщення коштів" , - розповів старший партнер адвокатської компанії "Кравець та Партнери " Ростислав Кравець.

Досі у судів місцевого значення не було єдиної позиції в таких справах: одні вимагали від банків нарахувати відсотки на весь термін дії вкладу покійного, інші - лише до моменту смерті.

"Тепер суди будуть зобов'язані виносити рішення на користь громадян - змушувати банки виплачувати відсотки за весь термін розміщення грошей" , - запевнив Кравець.

 

УКРАЇНСЬКА ПРАВДАСоздан 25 сен 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником