БАРАБСЬКИЙ МІСТ № 8/2013

 

БАРАБСЬКИЙ МІСТ № 8/2013
БАРАБСЬКИЙ МІСТ 

 

БОРИСЛАВСЬКА ГАЗЕТА 

 

N8 

16 - 31  жовтня 2013 року 

Ціна 1 гривня

 

Слово редактора

 

БОРИСЛАВ ПАСЕ ЗАДНІХ

 

Не виконання контрольних цифр бюджету Борислава складає 12,6 мільйона гривень. При такій тенденції ця цифра зросте до 17,5 мільйона гривень до кінця року і складатиме третину міського бюджету по доходах. 

Ці та інші факти були наведені на виїзній колегії Львівської обласної державної адміністрації, яка відбулася 1 жовтня цього року в Бориславі.

А ще зазначалося, що якби в Бориславі вийшли на середній показник орендної плати за землю серед міст обласного підпорядкування, це б дало 7 мільйонів гривень додаткових надходжень до міського бюджету. Натомість за 52 гектари бориславської землі платять за попередньою методикою і не переуклали договорів за новою грошовою оцінкою. Недогляд чиновників чи це зроблено свідомо, аби грошенята йшли до їхньої кишені?

Міська рада на третину, тобто на 14 мільйонів гривень, завищила планові доходи. Разом з тим заборгованість із погашення позичок становить 16 мільйонів гривень.

Колегія обласної державної адміністрації не відкрила нічого нового в тому, що нинішня бориславська команда погано господарює, не вміє використовувати наявні резерви, просто не бачить грошей, які лежать під ногами. Але від констатації факту до реальних дій - величезна відстань, яку нинішня влада не в стані подолати. Отож всі розмови, як кажуть, - бідному радість.

Якби в державі була стабільна економічна, а, відповідно, соціальна ситуація, якби Державне казначейство нахабно не затримувало зароблені місцевими бюджетами гроші, якби ще тисячі подібних “якби” не мали місця, - тоді би можна було вважати ефективною роботу облдержадміністрації на ввіреній їй президентом території.

Але, з іншого боку, взагалі дивною видається ситуація, коли органи місцевого самоврядування, обрані місцевим таки населенням, змушені вислуховувати моральні настанови, не підкріплені фінансово, з боку призначених президентом урядників, основне завдання яких полягає в тому, аби проводити в життя вказівки президента й уряду. Якщо вони цього не роблять, а здійснюють відвертий глум над українцями, то про які колегії, нехай і виїзні, може йти мова?

 

Анатолій ВЛАСЮК

 

Володимир Голобутовський: “На даний час я не хочу та й  не можу думати про майбутні вибори, адже маю на меті, перш за все, гідно завершити цю каденцію для того, щоб можна було сміливо дивитися людям в очі” 

 

 

 

Депутат Львівської обласної ради Володимир Голобутовський – людина впливова не лише в Бориславі. Він вніс чи не вирішальну лепту в прихід нинішньої команди до влади у місті нафтовиків і продовжує відігравати значну роль у її діяльності. Мій співрозмовник – людина зайнята, а тому доводилося декілька разів відкладати інтерв’ю, тому що Володимир Голобутовський розв’язував у Львові питання, які стосуються Борислава. Та й під час розмови у його громадській приймальні раз за разом приходили люди зі своїми наболілими питаннями.

 

“голова має своє бачення розв’язання певних проблем, в чому він переконаний, а депутати - інше, тому й проходять дискусії й суперечки”

 

- Пане Володимире, давайте насамперед поговоримо про таке. Чому Ви пішли в політику? Ви ж успішний підприємець. Захотіли стати депутатом обласної ради? Фактично допомогли Володимирові Фірману стати міським головою. Тепер Ви – помічник народного депутата. Я так розумію, що набираєте обертів. Навіщо це Вам, якщо маєте нормальний бізнес? Чи, навпаки, політика служить прикриттям цього бізнесу?

- На даний час уже пізно про це говорити, адже пройшло три роки, відколи я отримав високу довіру бориславців представляти інтереси нашого міста на обласному рівні. Детально вивчивши ситуацію та заглибившись у вирішення першочергових проблем, які турбують мешканців нашого міста, я зрозумів, що одного мого бажання та прагнення  допомогти змінити щось є замало. Адже на вирішення тих чи інших проблем впливає занадто багато факторів, в тому числі і людські,  які, на жаль, непідвладні та не підконтрольні для депутата обласної ради. Розуміючи це, я  задаю собі це питання: “Навіщо мені це все було потрібно? Чому я пішов у політику?”. Та можу відверто запевнити, що мав на меті єдину ціль: принести користь місту і свої знання та досвід вкласти в розвиток Борислава.

Як підприємець, я досягнув певного результату. Тому я часто бачив, що можна  зробити більше, що робиться не так, що багато проблем можна набагато швидше і простіше розв’язати. Будучи членом виконавчого комітету Бориславської міської ради, цікавився та спостерігав за роботою депутатських корпусів двох попередніх скликань і звертав свою увагу на те, що проблеми не вирішувались належним чином, а в деякій мірі на певний період часу вони просто замовчувались. У мене було своє бачення та прагнення допомогти у вирішенні тих, чи інших проблем. Тому я пішов на вибори, брав участь у формуванні цієї команди. Ми підбирали та запрошували кандидатами у депутати людей, які чогось досягнули, мають тверезе мислення, є фахівцями в різних галузях, які хочуть змінити становище Борислава та життя бориславців на краще. Так формувалася наша команда. Що стосується питання, чи політика служить покриттям мого бізнесу, то скажу, що, будучи депутатом, я не бачу нічого спільного між політикою та своїм бізнесом, ніколи не мав на меті поєднувати одне з іншим і не бачу, яким чином політика може захищати бізнес, скоріше навпаки, - стаєш більш вразливий.

- Але не секрет, що зараз між депутатами і міським головою перебігла чорна кішка. Пішли з посад заступники, секретар міської ради, зараз збирається у відставку заступник – з різних причин. Був конфлікт голови з новим секретарем міської ради. Останній випадок: депутати проголосували за звільнення начальника відділу, а міський голова заявив, що не звільнятиме його. За ці три роки змінилося ставлення міського голови до депутатів і депутатів – до міського голови? Чи плануєте йти на другу каденцію?

- Я вважаю, що це, можливо, і нормальне явище, адже слід розуміти суть обов’язків кожної сторони. Для прикладу: голова – це виконавча влада, депутати – представницька. Якою є роль депутата в суспільстві? Контролювати, регулювати правильність, доцільність прийняття тих чи інших рішень. Якщо прокуратура контролює законність прийняття рішень, - чи правильно, за призначенням, скажімо, використані кошти чи прийняте рішення, то депутати розглядають, на що доцільніше та необхідніше використовувати кошти. Це контрольна функція депутата. Перш за все, обов’язком депутата є представлення інтересів громади.

Дійсно, ми йшли однією командою і мали на меті розв’язувати проблеми, шукати вихід з різних ситуацій разом. Чому так сталося, що в нас немає  узгодженості з міським головою? Мабуть тому, що голова має своє бачення розв’язання певних проблем, в чому він переконаний, а депутати - інше, тому й проходять дискусії й суперечки. У будь-якому випадку це не конфлікт. Але мені дуже хотілося б, щоб кожна зі сторін - як виконавча влада, так і депутатський корпус - зуміли дослуховуватись один до одного, обговорювати, дискутувати, але в кінцевому результаті приймати одноголосно спільні рішення. На даний час я не хочу та й  не можу думати про майбутні вибори, адже маю на меті, перш за все, гідно завершити цю каденцію для того, щоб можна було сміливо дивитися людям в очі.

 

“Насамперед треба вибрати яким шляхом ідемо у питанні водопостачання”

 

- Коли ваша команда йшла до влади, то обіцяла – принаймні в програмі міського голови це є, - цілодобове водопостачання. Але зараз Борислав має найбільшу проблему саме з водою. Що можна тут зробити і як розв’язати цю проблему? Чи маєте пропозиції щодо виходу з такої непростої ситуації?

- Дійсно, найбільша і першочергова проблема, яку треба розв’язати  в Бориславі, – це водопостачання. Якщо в крані нема води, то жодні культурно-масові, спортивні та інші заходи, які б не проводились у Бориславі, дають нульовий результат, адже кожній людині потрібні перш за все належні умови для життя. Людям набридло, що їхнє водопостачання залежить від погодних умов чи інших технічних питань. Я неодноразово долучався до розв’язання цієї проблеми. Разом виїжджали, перекривали лінії, шукали де “ліві” врізки, де вода витікає в ріку, і тому подібне. Я вважаю, що зробили все можливе, та, на жаль, цього не достатньо і це проблеми не розв’язало. Насамперед потрібно обрати яким шляхом ідемо у питанні водопостачання.  Сьогодні потрібно робити другий крок. Щоб розв’язати проблему, потрібно знайти причину  її виникнення. В чому основна проблема водоканалу? Нема коштів. Для того щоб була вода, треба їх вкласти. Потрібно зробити водозабори, поміняти лінії, насоси на Рибнику – це великі витрати, яких місто не має можливості фінансувати. Тому в даній ситуації, я бачу три виходи розв’язання цієї проблеми:

Перший це -  передача КП “Бориславводоканал” у концесію, тобто в довготривалу оренду. Державні мужі наші розуміли, що це є проблема – житлово-комунальне майно, тому і прийнятий Закон України “Про концесію”. Відразу хочу роз’яснити, що собою являє це поняття та яка його процедура. Я вивчив це питання. Багато хто, не розглянувши детально закону, має застереження, щоб не вийшло так, як з хімзаводом, фарфоровим  заводом. Тому відразу хочу пояснити, що таке концесія. Нема жодного порівняння з приватизацією. Для прикладу: хімзавод, фарфоровий заводи були приватизовані шляхом викупу акцій. Люди, в яких був основний пакет акцій, стали власниками заводу і робили що хотіли. На певному етапі їм було, напевне, простіше порізати та продати метал, ніж запустити завод. Якщо віддати в оренду, то є два зобов’язання. Це заплатити оренду і підтримувати підприємство в належному стані. А в Законі України “Про концесію” прописані всі дії, які має виконувати підприємство.  Ця процедура не є простою, адже займає приблизно цілий рік. Перш за все, на сесії Бориславської міської ради повинні прийняти рішення, що готові надати комунальне підприємство в концесію. У разі підтримання депутатським корпусом цього рішення здійснюється відповідна організаційно-технічна підготовка цього об’єкта до передачі.

Що саме  включає в себе організаційно-технічна підготовка?  

1. Проведення інвентаризації основних засобів і товарно-матеріальних цінностей, які є у складі такого об’єкта.

2. Впорядкування і відновлення технічної та будівельної документації щодо об’єкту.

  1. Визначення вартості об’єкта шляхом здійснення незалежної оцінки.

4. Виділення земельної ділянки, закріпленої за даним комунальним підприємством.

Одночасно з організаційно-технічною підготовкою орган, який уповноважений управляти комунальним майном готує проект конкурсної документації, що включає в себе:

 1. Інструкцію для претендентів, а саме інформацію і вимоги щодо порядку проведення конкурсу, розроблення та оформлення заявок і конкурсних пропозицій, інформацію щодо умов конкурсу, інформацію стосовно об’єкта концесії, що повинна міститися в заяві для надання згоди органу Антимонопольного комітету України на отримання об’єкта в концесію;

2. Інформацію про оголошення конкурсу.

Тоді відбувається погодження конкурсної документації між органом, уповноваженим управляти комунальним майном, з центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Після завершення даної підготовки об’єкта міська рада, затвердивши документацію, утворює конкурсну комісію, затверджує її склад та порядок роботи, оголошує конкурс, визначає розмір реєстраційного внеску для участі в конкурсі. Заявки на участь подаються протягом 60-ти днів з дня оголошення. Претенденти протягом 120-ти днів  готують та подають конкурсній комісії пропозиції про виконання умов конкурсу.

Звичайно, ця процедура не є легкою та швидкою але водночас вона є цілком прозорою. Адже, вивчивши всі матеріали кожного з учасників, комісія обирає більш прийнятну, цікаву, а, найголовніше, ефективну та обґрунтовану пропозицію одного із учасників. Я не знаю, скільки буде претендентів, тому що наше місто є дуже складне. Його не можна порівнювати з будь-яким іншим містом.

Кажуть, для прикладу, в Стрию та інших містах цілодобово є вода. Але місто Стрий розташоване на рівнині, місто біля ріки, там немає перепадів висот, як у нас. Чи навіть взяти Мражницю і Губичі, різниця велика щодо умов подачі води. У нас місто велике за площею – 30 квадратних кілометрів. В землі маса труб – газових, нафтових тощо. Тому я думаю, що буде не просто підібрати інвестора, але цю можливість потрібно використати.

Вивчаючи це питання, я скерував депутатський запит в Департамент житлово-комунального господарства, в якому просив надати інформацію,  скільки водоканалів по Львівській області та в яких саме містах передані в концесію та яка вартість води по містах нашої області.  Для прикладу, я побував у Новому Роздолі. Раніше в них були ті самі проблеми, що і в нас. Вода подавалась по годинах. Із 2006 року тамтешній водоканал взяли в концесію. Зараз люди не знають, що таке нема води. Згідно наданої мені інформації, у Новому Роздолі вартість води на сьогоднішній день становить 2,57 грн., а водовідведення 2,14 грн., тому загальна вартість - 5,71 грн.. В Новояворівську ціна води 3,23 грн., а водовідведення – 5,74 грн., разом – 8,97 грн. .Як бачимо, досвід та практика передачі водоканалів в концесію мають успішний результат. Хоча, я хотів би повторитись, що в кожному місті різні умови та можливості для втілення цілодобового водопостачання.

Другий варіант – знайти інвестора для створення спільного підприємства, що також непросто.

Третій варіант – чекати на певні зміни, які, можливо, відбудуться в державі, і наша проблема буде почута та вихід з неї профінансований. Але я думаю, що в нас немає часу чекати, бо якщо розраховувати на державні чи обласні кошти, то може пройти ще з десяток років. Було б не погано відновити рентну сплату не в державний, а в місцевий бюджет. Так було до 2004 року. “Укрнафта” сплачувала у наш місцевий бюджет великі кошти. Але це питання повинно розв’язуватись на законодавчому рівні, тобто внесенням змін у Податковий кодекс, і з цього приводу мною було скеровано  звернення в 2012 році, щоб зробити зміни в Податковому кодексі.

Звичайно, прийняти рішення щодо виходу з вкрай складної ситуації КП  “Бориславводоканал” є ризикованим. Але тут я би просив громаду бути більш активною, відвідувати громадські слухання, висловлювати свою думку та бачення з подолання цієї ситуації.  

- На Дискусійному клубі в Бориславі ми обговорювали проблему водопостачання. Потім була нарада у Володимира Фірмана. Але міський голова не чує, що йому говорять люди. Він гне свою лінію. І чи не буде так, як з тим керівником відділу, коли депутати на сесії приймають рішення про його звільнення, а міський голова залишає його на посаді?  

- Все можливе. Так, за згодою депутатського корпусу можемо подати пропозицію на сесії, але подальша робота та підготовка документів  покладається на  виконавчий комітет, від якого залежить розвиток кожної справи. 

 

“Гроші в пакетах не дають”

 

- Ви були у Фронті змін. Як зараз ці процеси відбуваються? Чи перейшли “фронтовики” в „Батьківщину”, чи ще кудись? Я чув, наприклад, що Сергій Оленич, заступник міського голови Борислава, вже у партії „Самопоміч”, яку організував Львівський міський голова Андрій Садовий.

- Це політичне питання. Я не хочу та й не маю морального права за когось коментувати. Особисто я подав заяву до “Батьківщини”. Чи буду прийнятий, не знаю, відповіді поки що нема. Із Борислава на вступ до партії ВО “Батьківщина” подали заяву 10 депутатів. Наступні готують документи. 

- Що Вам вдалося за ці три роки зробити як депутатові обласної ради? З чим найбільше до Вас приходять бориславці?

- Як депутат обласної ради, я упродовж цих трьох років щомісячно в перший понеділок місяця проводжу особистий прийом громадян. З 2012 року працює моя громадська приймальня, де щодня з понеділка по п’ятницю працює помічник депутата. Щодня розв’язуємо поточні проблеми людей, які звертаються. Як правило,  це житлово-комунальні проблеми: водопостачання, ремонт дахів, несправність ліфтів, побутові проблеми та неналежні умови мешканців нашого міста, нарахування і тарифікація комунальних послуг, земельні  та квартирні питання тощо. Є проблеми зі встановленням індивідуального опалення, особливо чисельно звертаються малозабезпечені сім’ї. У мене як депутата Львівської обласної ради існує фонд надання одноразової матеріальної допомоги, який на рік складає 77 тис. грн. Так, за ці три роки тільки по місту Бориславу поступило 287 письмових звернень щодо надання такого виду допомоги. Практично всі заявники отримали її.  Були звернення від мешканців нашого міста з проханням посприяти у проходженні діагностування та медичного лікування у Комунальному медичному закладі Львівської обласної ради. І дуже радий, що тут є втішні, успішні результати пацієнтів, які проходили лікування.  В міру своїх можливостей роблю все, щоб допомогти у вирішенні тих чи інших питань, хоча не всі звернення відносяться до компетенції депутата обласної ради, а, точніше, не  всі проблеми підвладні для досконалого вирішення.

За три роки  мною було скеровано 60 депутатських звернень у різні інстанції. Завжди намагаюсь надавати посильну допомогу в погодженні різноманітної документації Бориславської міської ради. Тут, власне, хотів би роз’яснити співпрацю  депутата обласної ради з Бориславською міською радою, адже, за великим рахунком, ми залежні один від одного. Якщо міська рада подає відповідні документи, проекти, наприклад, бюджетні запити, в яких вказано, що нам потрібно зробити на наступний рік, то мій обов’язок як депутата пролобіювати це, щоб наші пропозиції були максимально враховані. Якщо не подали якогось документу, я нічого не можу вдіяти на рівні області. Гроші в пакетах не дають. Але в більшості я допомагаю розв’язувати ті проблеми та пропозиції, документи на які подала міська рада.

В 2012 році сприяв у виділенні коштів для придбання на медицину м. Борислава стаціонарного рентгено-діагностичного апарату.  В минулому році спеціалісти міської ради подали свій проект на Всеукраїнський конкурс “Питна вода” – і ми виграли його. Нам держава виділила на будівництво водозабору “Ріпне” близько чотирьох мільйонів гривень, 800 тисяч додала міська рада. Такими були умови конкурсу. Тут я долучився як депутат обласної ради. Також додам, що за мого сприяння було виділено кошти з обласного бюджету під очисні споруди – 350 тисяч гривень і 100 тисяч на будівництво опалювальної котельні міської ради. Вдалося досягти виділення  коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на влаштування трубопроводу побутової каналізації на вул. Нафтовій.

В 2012 році було скеровано депутатське звернення народним депутатам України  Кубіву С.І. та Ілику Р.Р. щодо фінансування за рахунок коштів державного бюджету на загальну суму 12,3 млн. грн. згідно загальнодержавної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013-2017 роки, виконання робіт з перенесення корпусів загальноосвітньої школи №7 та Бориславської центральної міської лікарні за межі нафтового та озокеритного родовища. В 2013 році  було скеровано  депутатське звернення в Департамент охорони здоров’я ЛОДА щодо виділення двох комплектів обладнання для пунктів первинної сімейної медицини, які будуть розташовані в районах Мражниці і Губич, тут також є позитивний результат. Долучився в минулому році до відкриття Центру первинної медицини, що знаходиться на вул.. Коваліва.

Що стосується доріг: було направлено звернення до начальника НГВУ “Бориславнафтогаз” щодо відновлення дорожнього покриття на вул. Гуцульській. Є позитивний результат, щиро вдячний керівнику підприємства Ігореві Богдановичу Михайлишину за розуміння та сприяння у відновленні дороги. Також скерував депутатське звернення на голову Львівської обласної ради Колодія Петра Несторовича щодо виділення коштів на ремонт дороги на вул. С. Бандери. Кошти заплановані але чи поступлять на рахунок?  Це питання державного значення. На даний час подали два спільні проекти по створенню спортивних майданчиків. Я допомагав, підготовлені проекти. Дуже компетентні та грамотні у цьому відношенні Лев Богданович Попель та Олег Любомирович Левицький. Підготували два проекти, ми виграли два конкурси мікропроектів по двох спортивних майданчиках. Думаю, що цього року ми це зробимо. Досягнуто не всього чого хотілося, але радію за те, що є. 

 

“МИ СХІДНИЦІ НЕ ПОТРІБНІ”

 

- Як помічник-консультант Романа Ілика, що Ви йому найперше підказуєте? Зокрема по Бориславу і Східниці?

- Як правило, найактуальніші проблеми, які турбують мешканців нашого міста та з якими нам самотужки не впоратись. 

- Питання по Східниці. Хто не приїжджає в Східницю, а особливо якщо не був там рік-два, каже, що Східниця кардинально змінилась, а Борислав занепав. Може Борислав приєднати до Східниці?

- Пропозиція слушна (сміється). Але ми Східниці не потрібні.

- Тобто все залежить від селищного голови, від депутатського корпусу Східниці?

- Я можу сказати лише одне, що Східниця не має тих витрат, що має Борислав. В плані медицини та освіти, тобто тих організацій, на які іде немало коштів. Там поступлень більше, ніж витрат. Тому відповідно більше можливостей. 

- Каналізацію вони й досі ще не зробили?

- Іван Піляк прийшов селищним головою як грамотний менеджер. Він перший рік присвятив тому, що вибрав які проблеми важливіші до вирішення і на них почав робити документацію. Тобто визначив, що для Східниці є першочерговим, туди і дає кошти, виготовляв проекти, які просуває на фінансування. 

- Отже, східницький голова і депутати кращі, ніж бориславська влада?

- Я би сказав, що Борислав має набагато більший масштаб проблем та важкий рівень їх подолання і занадто мало можливостей їх розв’язання, незважаючи на те, що Володимир Фірман та депутатський корпус докладають немало зусиль.

 

“ПЕРШ ЗА ВСЕ МАЮ ОБОВ’ЯЗОК ПЕРЕД СВОЇМИ ВИБОРЦЯМИ”

 

- Міський голова Борислава казав, що не балотуватиметься на другий термін, хоча я маю іншу інформацію. Але чи маєте ви якусь іншу людину, яка би могла стати міським головою?

- Зараз я не ставлю собі питання про майбутні вибори. Можливо, варто піти, щоб оцінили роботу, яка була зроблена. Подача на другу каденцію – це буде оцінка нашій попередній роботі. Хоча важко говорити про вибори, бо планів багато, а можливостей їх зреалізувати не дуже.

- Крім води, які, на Вашу думку, є ще важливі проблеми в Бориславі?

- Житлово-комунальна сфера, ліфти, дахи, тротуари, дороги.

- Чи надійшли 10 мільйонів гривень, які є закладені в Державному бюджеті, до Борислава?

- Останні два роки грошей у державі просто нема. Зробити щось міському голові без фінансування - нереально. Чому їх нема?  Чому кажуть, що казначейство не пропускає гроші? Як ідуть розрахунки в державі? Створений єдиний казначейський рахунок. Він створений давно, і всі бюджетні кошти йдуть через нього. Фінансових поступлень є надзвичайно мало, а заявок на отримання багато. Тому запитань більше, як відповідей.

- Скажіть, навіщо Вам той клопіт?

- А що Ви пропонуєте зробити?

- Ви успішний підприємець.

- Це так, але перш за все маю обов’язок перед своїми виборцями, тому й стараюсь докласти максимум зусиль по вирішенню питань.

- Але ж від Вас розв’язання цих проблем уже не залежить?

- Мені шкода, що наше бажання та прагнення чогось досягнути залежить не від нас, а від наших можновладців. Але, як кажуть, під лежачий камінь вода не тече. Хто не стукає, тому не відкривають.

- Чи маєте хобі, чим любите займатись?

- Так, звичайно, як тільки з’являється вільний час, обов’язково відвідую тренувальний зал, що допомагає зняти напругу. Також для покращення свого здоров’я відвідую баню.

- А відпустка у Вас буває?

- Напевно, не така довготривала, як хотілося б, але обов’язково раз на рік я стараюся виділити тиждень-два для відпочинку та проведення цього часу разом зі своєю сім’єю, з дружиною та дітьми. На жаль, упродовж робочих буднів я не можу приділити їм стільки часу, скільки б повинен був. Рано йду на роботу - діти в школу, приходжу з роботи – діти сплять. Саме під час відпустки намагаюсь максимально побути зі своїми найближчими та найдорожчими мені людьми.

Десь їздите відпочивати?

-          Так, цього року їздили на море.

 

Надія БОРИСЛАВСЬКА

 

Бориславський депутат отримав умовних п’ять років за хабар

 

 

Ми вже писали про те, що 20 червня цього року працівники Служби безпеки України затримали виконувача обов’язків начальника відділу Дрогобицької виправної колонії N40 при спробі передачі йому хабаря. Ним виявився один із депутатів Бориславської міської ради.

Прокурор та обвинувачений уклали угоду про визнання провини з боку народного обранця. Це сталося під час судового розгляду. Доведена вина депутата в одержанні двох з половиною тисяч американських доларів США за сприяння в умовно-достроковому звільненні засудженого, який відбував покарання за розбій.

Дрогобицький міськрайонний суд визнав уже тепер колишнього майора винним у скоєнні злочину, передбаченого статтею 4 статті 368 Кримінального кодексу України й призначив покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з випробувальним терміном три роки. Його також позбавлено спеціального звання “майор внутрішньої служби” і права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій представника влади у правоохоронних органах та органах Державної пенітенціарної служби.

 

Чи продали східницьку “нафтусю”?

 

 

Львівська газета “Ратуша” опублікувала 10 жовтня цього року статтю “Запродані джерела”. Її авторка Ірина Юзик (до речі, дрогобичанка) пише, що дві свердловини та чотири джерела “Нафтусі” продали у Східниці за двісті з лишком тисяч гривень.

Власницею скарбу стала дружина народного депутата України Валентина Ничипоренка, який входить до фракції Партії регіонів. Сам нардеп є власником відпочинкового комплексу в Східниці “Три сини і донька”, де виконавчим директором до свого обрання селищним головою був Іван Піляк.

Богдан Дмитришин, колишній селищний голова Східниці, нині очолює ініціативну групу із захисту джерел. На його думку, два-три мільйони гривень, які власники мають намір вкласти в реконструкцію джерел, не вартують того, щоб втратити народне багатство. Депутат селищної ради, керівник комунального підприємства “Східницькі джерела” Наталія Федьків вважає, що власники можуть налагодити випуск “Нафтусі” у пляшках, але досліджені джерела не підлягають промисловому розливу, то людям продаватимуть підробку.

Авторка статті пише: “Де-юре, продали у приватну власність “каптажні споруди”, тобто фактично вмонтовані в гірські породи металеві трубки із захисними дашками. Де-факто, на джерелах, де встановлено ці каптажні споруди, господарюють нові власники, а селищна громада і гадки не мала, що народне багатство іде з молотка”.

Ініціативна група звернулася до прокуратури, до Львівської обласної ради та Верховної Ради України з вимогою відмінити рішення про продаж джерел східницької “нафтусі”.

 

БОРИСЛАВ ЖИВЕ ЗА РАХУНОК СТАРОГО САМБОРА?

 

Принаймні це випливає з виступу начальника НГВУ “Бориславнафтогаз” Ігоря Михайлишина на виїзній колегії Львівської облдержадміністрації, яка відбулася 1 жовтня цього року в Бориславі.

За його словами, управління основний видобуток нафти здійснює в Старому Самборі, а всього в п’яти районах Львівської області, проте всі податки підприємство сплачує в Бориславі. Ігор Михайлишин також зазначив, що на Борислав припадає 20-25 відсотків видобутку.

Щороку НГВУ “Бориславнафтогаз” вкладає у розвиток міста 14-16 мільйонів гривень. Ці кошти йдуть на ліквідацію загазованості. Цього року був встановлений новий вакуумний компресор, який позитивно вплине на екологічну ситуацію в Бориславі.

 

У Долині вирішили цілеспрямовано ліквідувати Бориславську експедицію Прикарпатського УБР

 

Ножем у серце Бориславської експедиції УБР став наказ за N1764 від 24.09.2013 року “Про скорочення чисельності штату та працівників”.

Наказ під логотипом  ПАТ “Укрнафти”  видали в Долині.  Тож, зрозуміло, “своїх” хлопців чіпати не стали. Наказ справді  вражає  своєю цинічністю: із 75 посад   інженерно-технічних  працівників, що підлягають скороченню, лише одна  посада -  з   центрального  апарату  УБР ,  44 ж – з Бориславської  експедиції,  разом із начальником  експедиції включно. Тобто практично всю адміністрацію Бориславської експедиції  згідно наказу до 24 грудня 2013 року буде розформовано.

Обезголовивши експедицію, не важко догадатися, що “розібратися” із простими робітниками бурових бригад Бориславської експедиції, буде неважко. В той же час в Долині в адміністрації залишається працювати  по 3-4 чоловіки у відділах.

Міська влада Борислава, яка повинна б грудьми лягти на  захист того, що ще залишилося в Бориславі від колись надпотужного підприємства, поки що мовчить.

На сьогодні ж поки що існуюча Бориславська експедиція  Прикарпатського УБР має відповідний об’єм робіт. На 2014 рік на території Борислава є добрі перспективи на ведення бурових робіт. Дані роботи вимагають  економічного,  геологічного,   технологічного   та  механо-енергетичного супроводів, однак  уже йде активний  перерозподіл  виконання  цих  робіт  з  експедиції  у відділи Прикарпатського УБР. Такі  дії  керівництва УБР можна розцінювати  лише  як цілеспрямовану ліквідацію Бориславської експедиції.

Із морально розбитого колективу Бориславської експеди-ції Прикарпатського УБР нікому виступити на захист підпри-ємства. Начальник експедиції, який попав під скорочення, уже пенсійного віку. Інші або байдужі, або залякані. Людина, яка  надала цю інформацію, теж побажала залишитися інкогніто. Від імені колективу було віднесено звернення міському голові Борислава Володимирові Фірману та у приймальню народного депутата України Романа Ілика. Свого часу бориславців захистив народний депутат України Юрій Кармазін. Тепер, схоже, ситуація критична, і нікому нема діла до Борислава, який загниває на очах.

 

 

На сайті Анатолія Власюка vlas.ce-ya.com читайте вірші, оповідання, літературознавчі статті

 

 

 

ВЛАДА ГАЛЬМУЄ ДОБУДОВУ ЛІКАРНІ?

 

 

На останній сесії Бориславської міської ради головний лікар центральної міської лікарні Віталій Головчак сказав, що доки міська влада не буде робити якихось реальних кроків щодо завершення будівництва недобудованого лікарняного корпусу, бориславська медицина не має перспективи існування. Він мав на увазі багатопрофільність лікарні.

“Мене дивує, - сказав Віталій Головчак, - чому на запити департаменту охорони здоров’я про наше бачення перспектив добудови лікарні ми, тобто міська влада, дає якісь дивні відписки. Мовляв, відчепіться від нас”.

Він нагадав, що на одній із минулих сесій Бориславської міської ради теж стояло питання про добудову лікарні. Тоді адміністрації закинули звинувачення, що експертиза документації не проводиться через те, що Бориславська центральна міська лікарня не оформила документи на землю. Але згідно чинного законодавства лікарня не має права оформляти документи на землю, бо це проводить та організація, яка здійснює будівництво.

Після тієї сесії Ігор Головчак звернувся до житлово-комунального відділу з проханням надати перелік усіх документів, які необхідні для продовження експертизи. Відповідь надійшла. З боку лікарні були відправлені листи на виготовлення документації, але минув місяць, а віз і нині там. Як депутат та голова постійної комісії Ігор Головчак поставив вимогу на наступній сесії заслухати звіт житлово-комунального відділу про підготовку документів проектно-кошторисної документації щодо добудови лікарні. При цьому має бути зазначено, що у цій справі зроблено за міжсесійний період.

Можна зробити два висновки. Або бориславська влада грає у піддавки з облдержадміністрацією, яка хоче зробити в Дрогобичі регіональний центр медицини, залишивши Борислав напризволяще. Або керівник житлово-комунального відділу, якого депутати хотіли відправити у відставку за інші “гріхи”, але міський голова Володимир Фірман його залишив на цій посаді, не виконує своїх функціональних обов’язків.

 

Бориславську лікарню обігріє нова котельня. Кажуть, станеться це вже в цьому році

 

У Бориславській міській лікарні запустять нову котельню.  Про це днями офіційно повідомив головний лікар міста нафтовиків Віталій Головчак.

Нова котельня подаватиме тепло у приміщення лікарні, що на Потоці, де розташовані хірургічне та травматологічне відділення, а також відділення анестезіології з палатою інтенсивної терапії, - передає кореспондент “ДрогМедіа”.

Нагадаємо, що нову котельню у лікарні на Потоці почали споруджувати ще кілька років тому, бо стара повністю вичерпала свій потенціал. Проте будівельні та монтажні роботи затягнулися надовго, тож минулого року нова котельня ще не могла працювати.

Зараз на новоствореному об’єкті ситуація значно краща. За словами головного лікаря центральної міської лікарні Віталія Головчака, вже провели пробні запуски нової котельні і в цьому опалювальному сезоні вже з неї подаватимуть тепло у приміщення лікарні. “Зараз ми приступили до благоустрою території. Сподіваємось, що запуск нової котельні по-кращить умови перебування пацієнтів та персоналу”, - каже головний медик Борислава.

Додамо, що після запуску нової котельні місто нафтовиків сподівається заощадити на енергоносіях, і в такий спосіб зекономити ще трохи коштів міської скарбниці.

 

На сайті Анатолія Власюка bandera.ce-ya.com читайте статті на націоналістичну тематику

 

 

Бориславського педагога та письменника вшановують у Дрогобичі

 

 

Експозицію народного вчителя Стефана Коваліва відкрито днями у приміщенні музею “Дрогобиччина”. Присвячено виставку до 165-ої річниці від дня народження педагога та письменника, яку відзначатимемо 25 грудня.

Експонатами виставки є особисті речі Стефана Коваліва, фотографії, портрети, документи, книги, рукописи, а також картини про Борислав.

Бориславська тематика на експозиції Стефана Коваліва у Дрогобичі не випадкова, адже 40 років своєї педагогічної роботи Стефан Ковалів провів саме у нафтовому місті. Там він був директором першої народної чотирічної школи, в якій навчалися сотні дітей.

Саме у Бориславі письменник Стефан Ковалів написав більшість своїх творів. Значна частина з них – це розповіді про життя міста нафтовиків наприкінці ХІХ та початку ХХ століття – у час найбільшого розквіту нафтовидобувної промисловості на наших теренах. Не даремно ж у Бориславі ім’ям цього педагога та письменника названа вулиця, а на приміщенні загальноосвітньої школи № 4 встановлено меморіальну дошку народному вчителю.

Тепер, завдяки виставці, що експонується цими днями у музеї “Дрогобиччина”, з творчою спадщиною Стефана Коваліва та його діяльністю як педагога, громадського активіста, освітянського діяча, автора шкільних підручників, літератора, і, до речі, приятеля Івана Франка мають можливість ознайомитися мешканці Дрогобича і прилеглих населених пунктів та гості міста Котермака. Історію рідного краю і тих, хто її творив, треба знати кожному.

 

 

Борислав часів Стефана Коваліва

 

Андрій Грущак став лауреатом літературного конкурсу

 

 

 

Шостого вересня цього року в шахтарському місті Червоноград, що на Побужжі, відбувся Третій Всеукраїнський літературно-мистецький конкурс імені поета Володимира Дроцика (1940 - 1993 рр.).

Бориславець Андрій Грущак отримав диплом першого ступеню (номінація “краєзнавство”) - за посібник для учнів “Історія Волощі”.

Крім диплому, йому вручили пам’ятну медаль та посвідчення до неї.

 

Вшанували пам’ять Ігоря Нижника

 

 

 

У Бориславській центральній міській бібліотеці вшанували пам’ять Ігоря Нижника.

У читальному залі виставлені деякі з виданих ним книжок, журнальні публікації.

Ігор Нижник жив і творив у Бориславі, вважав себе бориславським поетом, що було для нього найбільшою відзнакою.

 

 

СВОБОДА ІНТЕЛЕКТ МУДРІСТЬ

Уже скоро - новий сайт

Анатолія Власюка

vlas.org.ua

 

 

 

 Создан 19 окт 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником