ФІОЛЕТОВА РЕВОЛЮЦІЯ-4: ПАЛАТА № 6

 
 

ФІОЛЕТОВА РЕВОЛЮЦІЯ-4: ПАЛАТА № 6
ФІОЛЕТОВА РЕВОЛЮЦІЯ-4: ПАЛАТА № 6

Трагіфарскомедія з елементами пародії на одну дію

Нещодавно наснився мені сон. Все у ньому переплелось: правда і вигадка, уява і фантазії, минуле, сьогодення й майбутнє. Не сприймайте його серйозно, хоча в кожному сні є натяк, а хто захоче - зрозуміє, на що саме. Зі сна, як і з пісні, слова не викинеш.
П’єсу можуть виконувати про-фесійні та аматорські колективи.

ДІЙОВІ ОСОБИ:
Микола ГУК
НАПОЛЕОН
ЛЕНІН
Леонід ГОЛЬБЕРГ
ЧИСТА СИЛА
НЕЧИСТА СИЛА

З’ЯВА ПЕРША

Микола ГУК, заклавши руки за спину, прасує кроками лікарняну палату. Раптом зупиняється і говорить сам до себе.

Микола ГУК (збуджено). Ось запроторили мене до лікарні, ніби я псих якийсь. А я ж нормальна людина! Що поганого в тому, що я хотів створити музей ковбаси? А кому заважав би пам’ятник цибулі? Бач, не сподобалось їм, що стіни в ратуші я намалював на червоно. А що робити, якщо іншої фарби не було? Ну, захотів завести Книгу рекордів Гіннеса. Це що, злочин? Ну, скоротив би чиновників з ратуші на 25 відсотків - так вони ж нічого і так не роблять. Ось і зобов’язав їх напекти пампушків і зварити узвар - хоч якась користь від них була би. Ні, і хто мене сюди запроторив, хотів би я знати? Треба зателефонувати моєму другові Льоні Черновецькому в Київ. “Космос” точно знає, як мене звідси визволити. Чи, може, прямо до Ющенка зателефону-вати? Він - Месія України, а я - Месія Дрогобича.

Микола ГУК замовкає. Починає шукати мобільний телефон, але потім здогадується, що його у нього відібрали. Заклавши руки за спину, продовжує прасувати кроками лікарняну палату.

З’ЯВА ДРУГА

До лікарняної палати захо-дять НАПОЛЕОН, ЛЕНІН І ЛЕОНІД ГОЛЬБЕРГ.

НАПОЛЕОН (насуплено дивиться на Миколу ГУКА, ніби той щось йому винен). А що, мені подобається пропозиція поставити біля ратуші пам’ятник “копен-дупен”. Якщо хтось у ратуші видає дурне розпорядження, замість того, аби роз-в’язувати конкретні проблеми міста, той би апарат так би копнув невдаху, що він би до Севастополя долетів. Якби я мав той апарат під час своєї кампанії в Москву в 1812 році, то багатьох моїх генералів з їхніми дурними пропозиціями вже давно би не було.

Микола ГУК забивається в кут, аби його ніхто не рухав.

ЛЕНІН (насуплено дивиться на Миколу ГУКА, ніби той щось йому винен). А я категорично проти того, аби апарат “копен-дупен” стояв біля входу в ратушу. Туди треба повернути пам’ятник мені, коханому. І який злочинець задумав поставити па-м’ятник цибулі біля входу в ратушу? Те, що стіни у ратуші помалювали на червоно, схвалюю, бо це свідчить про відродження комуністичної ідеї.
Леонід ГОЛЬБЕРГ (насуплено дивиться на Миколу ГУКА, ніби той щось йому винен). Я як головний лікар психіатричної лікарні схвалюю, пане Гук, ваш вибір, бо лише Арсеній Яценюк зможе стати справжнім захисником національної більшості в Україні - я, звичайно, маю на увазі жидів. Лише Президент України Арсеній Яценюк...
Микола ГУК (вискакуючи з кута, куди сам себе загнав). Я помилився, пане Гольберг! Я не того кандидата мав на увазі підтримати!
Леонід ГОЛЬБЕРГ (з лікарською добродушністю, як лікар хворому). Всі ми у своєму житті помиляємося, пане Гук, але ви тимчасо-во хворі, щоб адекватно оцінювати свої дії. Ми вас вилікуємо, і тоді ви побачите, що не помилялись.
ЛЕНІН (революційно). Не помиляється лише той, хто нічого не робить.
НАПОЛЕОН (з апатією). Ліпше нічого не робити, і тоді тобі не бу-дуть казати, що ти помилився. І на-віщо я затіяв той клятий похід на Москву?
ЛЕНІН (революційно). Батенько, я вже вам тисячу разів казав, що з Москвою не слід зачіпатися.
Микола ГУК (як загнаний звір). Ви знову маєте мене на увазі? Так, я самовпевнений, тому що впевне-ний у собі. Все, що я роблю, лише на користь громаді. І вашого апарату “копен-дупен” я не боюсь, бо він щодо мене не спрацює.

НАПОЛЕОН, ЛЕНІН, Леонід ГОЛЬБЕРГ здивовано дивляться на Миколу ГУКА і не розуміють, до чого він це сказав.

З’ЯВА ТРЕТЯ

НЕЧИСТА СИЛА (іронічно). Якщо взяти за великим рахунком, то кожна людина має свій бздік.
ЧИСТА СИЛА (спокійно). Але не кожна людина повинна це показу-вати. Тим більше міський голова повинен бути адекватним в очах виборців.
НЕЧИСТА СИЛА (серйозно). А я просто думаю, що Микола Гук - мій клієнт. Він зневажливо ставиться не тільки до людей, якими керує у ратуші, а й до всієї громади. Люди для нього - бидло. Ні, це мій клієнт!
ЧИСТА СИЛА (обережно). Але в нього є і світлі сторони. Він пише вірші.
НЕЧИСТА СИЛА (сміючись). Ліпше би він їх не писав.
ЧИСТА СИЛА (безнадійно). Навіть не знаю, що він має зробити, аби дрогобичани були йому вдячні.

Завіса

Анатолій ВЛАСЮК


Создан 08 дек 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником