СВЯТИЙ МИКОЛАЙ

 
 

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ
СВЯТИЙ МИКОЛАЙ

Принаймні раз на рік, на Святого Миколая, ми влаштовуємо своїм дітям і онукам казку, в яку, здається, ладні повірити й самі.
Вони знаходять під подушкою подарунки, тішаться, як і належиться дітям, а ми разом з ними переживаємо щасливі миттєвості дитинства і хоч на мить теж відчуваємо себе дітьми. Давно ми стали дорослими, але і в наш прагматичний час рідні не забувають про нас і хоч не під подушкою, але знаходимо символічні подарунки у вигляді шкарпеток, чи светра, чи рукавиць, чи бодай шоколадки.
Святий Миколай, на відміну від людей, ні про кого не забуває. Навіть злісним корупціонерам і хапугам, цим дорослим нечемним дітям, він разом з різочкою щось та й подарує: то меблевий магазин, то відкат від буцімто відремонтованої дороги, то крупну суму доларів у кишеню за підпис під потрібним документом, то просто незаслужено зароблену премію у вигляді 25 відсотків до посадового окладу.
І все ж чимало людей, на відміну від Святого Миколая, не завжди розуміють філософію цього свята. Особливо це стосується можновладців, які, дорвавшись до корита, хочуть урвати чим побільше, не виявляють милосердя до собі подібних, вважають, що подарунки повинні падати їм з неба мало не щодня. Милосердний Святий Миколай з сумом дивиться на них, але навіть він не в змозі змінити їх філософію життя, яка ні до чого доброго не призведе.
На жаль, одноденне свято швидко закінчується, і йому на зміну приходять суворі будні, коли абсолютна більшість людей, витративши останнє на подарунки рідним і близьким на Святого Миколая, знову продовжує в поті чола заробляти на хліб насущний. Можновладцям і тим, кому гроші даються легко, цього не зрозуміти. Миколай для них - не свято, а звичайнісінькі будні, в інші дні вони мають набагато більше, ніж може дати їм цей дивакуватий, з їхньої точки зору, святий.
А ми, прості смертні, ще довго живемо з відчуттям свята й з нетерпінням чекаємо наступного. Ось воно нарешті принесе сповнення всіх наших мрій, вилікує наших рідних і близьких, купить нам те, про що ми довгі роки мріяли, але ніяк не могли собі цього дозволити придбати, розв’яже проблеми, які нам не під силу подолати.
Святий Миколай просив вам передати, що буде саме так. Повірте у казку, яка неодмінно стане дійсністю.

Анатолій ВЛАСЮК


Создан 18 дек 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником