ХТО ВБИВ ХРИСТИНУ ДЕЛІНКЕВИЧ?

 
 

ХТО ВБИВ ХРИСТИНУ ДЕЛІНКЕВИЧ?
ХТО ВБИВ ХРИСТИНУ ДЕЛІНКЕВИЧ?

У ніч з 8 на 9 липня 2008 року в Парку Новонароджених на вулиці Володимира Великого у Дрогобичі був знайдений труп по-звірячому вбитої 19-літньої Христини Делінкевич.
Тодішній начальник Дрогобицького міського відділу міліції підполковник міліції Денис Гусашвілі (нині він обіймає посаду першого заступника начальника Львівського міського відділу міліції) публічно заявив, що за підсумками роботи керованого ним підрозділу за 2008 рік було зареєстровано п’ять убивств, і всі вони розкриті.
У скоєнні злочину підозрюють Романа Чайківського, проти якого порушили кримінальну справу. З червня 2009 року слухання цієї справи відбувається в Апеляційному суді Львівської області.
Однак виникають великі сумніви, що Романа Чайківського буде засуджено. Окрім того, слідством наразі не встановлено, хто, крім нього, був причетний до вбивства Христини Делінкевич.
Після вбивства 19-річної дрогобичанки у засобах масової інформації з’явилось повідомлення, що у скоєнні цього злочину підозрюють п’ятьох молодиків. І справді, враховуючи фізичні дані убитої та характер нанесених їй ушкоджень, важко повірити, що до даного злочину причетна лише одна особа. Суд відбувається щодо Романа Чайківського, а справа щодо іншої невстановленої особи (чому лише однієї?) виділена в окреме провадження. Можливо, все гальмують тому, що ця “невстановлена особа” – син високопоставленого міліцейського начальника?
Працівники Дрогобицького міського відділу міліції одразу після вбивства Христини Делінкевич затримали п’ятьох юнаків, які могли бути причетними до скоєння даного злочину. Але вже через добу їх випустили, причому факт затримання не був зафіксований у Книзі затриманих.
В поле зору вже львівської міліції, якій було доручено вести цю справу, потрапив лише один Роман Чайківський. Однак орган досудового слідства не дотримав вимог кримінально-процесуального закону щодо повного і об’єктивного дослідження обставин справи, що своєю чергою призвело до порушення права на захист Романа Чайківського, адже вкрай неконкретне обвинувачення позбавляє можливості встановити, які саме злочинні дії виконував та від якого конкретно звинувачення має захищатися обвинувачений. Отже, може виникнути ситуація, коли через недолугість досудового слідства і незрозумілу позицію прокуратури, яка погодилась призначити справу в такому вигляді до розгляду, ймовірно буде спростовано звинувачення про взагалі причетність Романа Чайківського до даного злочину. Якщо таке станеться, то окреме провадження щодо невстановленої особи може втратити актуальність.
Чи зможе за таких обставин правосуддя встановити істину? Єдину доньку батькам ніхто не поверне, а вбивці гулятимуть на волі...

Анатолій ВЛАСЮК


Создан 28 дек 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником