“СВОБОДА СЛОВА” ПО-ГОВІРКІВСЬКИ

 
 

“СВОБОДА СЛОВА” ПО-ГОВІРКІВСЬКИ
“СВОБОДА СЛОВА” ПО-ГОВІРКІВСЬКИ

Керуючий справами Стебницького міськвиконкому Ігор Говірко відгукнувся на статтю “У Романа Калапача вкрали печатку?”, яка була опублікована у газеті “Воля громади” (№ 45, 18 грудня 2009 року).
Нагадаємо, що мова в ній йшла про незаконне, на нашу думку, розпорядження виконувача обов’язків міського голови Богдана Асафата (Роман Калапач перебував у відпустці), згідно з яким підприємства і підприємці міста мали надіслати звіт про фінансово-економічну діяльність за дев’ять місяців поточного року. Це не передбачено чинним законодавством, і коментар юридичної фірми, вміщений у газеті, підтвердив це. Також ми писали про те, що, крім печатки виконкому і підпису Богдана Асафата, є ще печатка міської ради і підпис Ігора Говірка. Це теж, на нашу думку, є незаконним, оскільки керуючий справами виконкому не має жодного стосунку до міської ради, тобто до міського голови, секретаря ради і депутатського корпусу, а тому не може виступати від їхнього імені.
Ось що пише шановний Ігор Іванович:
“Шановні стебничани!
Як боляче вдарило розпорядження міського голови по нерадивих підприємцях нашого міста. А йдеться не про підприємства, де працюють інваліди, і ніхто не хоче заглядати у їхні гаманці. Йдеться про підприємства, на яких зарплату видають у конвертах і тим самим дурять вас і місцевий бюджет. Ви, йдучи на пенсію, не будете мати належних нарахувань, а ті, хто так “переживає” за місцевий бюджет, в дійсності дурять його як можуть.
Кожен з вас може взяти Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні”, де чітко вказано у п.1 п.б ст. 28 та ст. 42 (цитую): “здійснення відповідно до закону контролю за дотриманням зобов’язань щодо платежів до міського бюджету на підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності”. Як цікаво написано: “підприємці... здригнулись”, а здригнулись лише ті , які не хочуть сплачувати у місцевий бюджет належні відрахування, платять зарплату у конверті, якраз на цьому і наживаються.
Не секрет, що у Стебнику є велика кількість підприємств і підприємців, які дійсно сплачують у місцевий бюджет всі належні відрахування, і чому не здригнулись вони? Всі ми розуміємо, що статейка ця є замовна, а кореспондент у цих людей на зарплаті і пише для тих, хто замовляє музику.
Тепер про правове невігластво цих писак. Печатки виконкому і міської ради зберігаються у керуючого справами виконкому, це знає навіть дитина. Всі копії документів, які виходять з міської ради, завіряються керуючим справами виконкому, де пишеться “з оригіналом згідно” і ставиться підпис і печатка.
Дивно, що ці правові невігласи згадують про печатку, яка знаходиться у Куцана Г.Ф.?! Це є печатка міської ради, яка ставиться лише на рішення сесії міської ради, але звідки їм про це знати? А наш кореспондент уже називає себе “Ми”, цитую: “Ми грішним ділом подумали...”, хоча стаття підписана – Анатолій Власюк.
Отже, треба кваліфіковано розбиратися у подіях, а не захищати інтересів злодіїв. Легко кожну людину, яка дійсно хоче навести порядок у нашому місті, очорнити. Важко писати правду, бо вона декому коле в очі.
“У своєму оці не бачу колоди, а в чужому...” – це їхній девіз.
Ігор Говірко”.
Насамперед хочу звернути увагу читача на хамство і високомірність чиновника, в чому неодноразово мали змогу переконатися, скажімо, керівники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (до речі, жіночки поважного віку), коли Ігор Говірко ще був депутатом міської ради. Тут у нього і “невігласи”, і “писаки”, і “злодії”.
Щодо останнього. “Злодіями” Ігор Говірко називає, як вбачається з його листа, тих керівників підприємств і підприємців, хто видає зарплату в конвертах, не здійснює належних платежів до міського бюджету. Якщо Ігореві Івановичу відомі такі факти (а, судячи, з його листа, це непоодинокі випадки), то чому він досі не звернувся до правоохоронних органів, аби вивести на чисту воду цих злодіїв, чому не назвав конкретні прізвища керівників, назви підприємств? Що він мав на увазі, коли звинуватив мене і, як я розумію, газету в захисті інтересів злодіїв?
На жаль, Ігор Іванович, не розібравшись належним чином у законодавстві, продовжує стверджувати, що вказане розпорядження було законним. Не насторожили його коментарі юристів щодо цієї справи, подані в минулому номері. А наведена ним цитата із Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, не підтверджує, а заперечує сказане Ігорем Івановичем. Дивно, він займався підприємницькою діяльністю і мав би розуміти, чим фінансово-економічний звіт відрізняється від платежів до міського бюджету. Саме про це ми говорили у попередній статті, наголошуючи також на тому, що міська влада має право вимагати все що завгодно (звичайно, у рамках чинного законодавства) від комунальних підприємств, оскільки сама їх створила, але на підприємства різних форм власності і підприємців, які напряму владі не підпорядковані, ці положення не розповсюджуються.
Ігор Говірко хоче прочитати у статті те, що в ній не написано. Скажімо, теза про те, що підприємці “здригнулися”. Він це тлумачить по-своєму: мовляв, “ здригнулись лише ті, які не хочуть сплачувати у місцевий бюджет належні відрахування, платять зарплату у конверті, якраз на цьому і наживаються”. У моїй статті було написане інше: “Отримавши такого листа, керівники стебницьких підприємств спочатку здригнулись (у місцевій скарбниці порожньо, тож за їхній рахунок цю саму скарбницю хочуть наповнити), а потім обурились. І справді, що має міська влада до підприємств, яким не допомагає, а тепер хоче проконтролювати, чи всі грошики поступають до міського бюджету”. Як бачить читач, те, що сказав Ігор Говірко, не співпадає з тим, що написано в статті.
Тепер щодо печаток. І дитині зрозуміло, як висловлюється п. Говірко, що працівник виконавчого комітету не має права ставити печатки від імені міської ради. Але Ігор Іванович уперто залишає за собою це право. Це вже справа Романа Калапача, де печатки міської ради мають зберігатися: у нього самого, в керуючого справами чи у секретаря ради, але ми говоримо про факт, який мав місце. Далі він пише про печатку, яка знаходиться у п.Куцана. Чи згадували ми про неї у статті, Ігоре Івановичу? Яку газету ви читали?
У листі Ігора Івановича є чимало випадів особисто проти мене. Їх я вважаю несправедливими, але шаную свободу слова і свободу думки п.Говірка. До них би ще культуру мислення, культуру поведінки і культуру вчинків, але якщо цього не дано від Бога, доводиться лише жалкувати про це. Я вже не кажу про слова “писака” чи “кореспондент” (я редактор газети). Але на фразу “всі ми розуміємо, що статейка ця є замовна, а кореспондент у цих людей на зарплаті і пише для тих, хто замовляє музику”, відповісти мушу. Я працював у газетах “Ратуша”, “Молода Галичина”, “Експрес”, “Франкова криниця”, дописував до газет “Високий Замок”, “Галицька зоря”, “День”, “Дзеркало тижня”, до багатьох інтернет-сайтів. Маєте можливість, Ігоре Івановичу, поспілкуватися з керівниками і власниками цих видань, просто поговорити з журналістами, чи надаюсь я до написання замовних статей. Навпаки, гострота і критичність моїх публікацій це виключає. Будучи редактором “Волі громади”, я виходжу зі своїх принципів і переконань, розуміння суті свободи слова. Повірте, якщо це розходитиметься з думкою засновників видання, піду геть, тим паче, що маю декілька запрошень і без роботи не залишусь. Але п.Говірко судить так, як, мабуть, сам поступає. Нині йому платять гроші у міській раді, ось і танцює під дудочку своїх зверхників.
Щодо звинувачень мене у “ми”, то не маю жодної манії величі. Ви самі розібралися, що коли вживаю “ми”, то пишу не лише від себе, а й від редакції “Волі громади” та Асоціації підприємств і підприємців Стебника, яка є засновником газети. А ось ви, ліплячи печатки і від виконкому, і від міської ради, мабуть, такою манією величі страждаєте.
І останнє. Я з великою неповагою ставлюся до вас як до людини. Мені огидні ваші нещирі стосунки з людьми (то не вилізали з кабінету Геннадія Куцана, сподіваючись, мабуть, що він посприяє вам стати першим заступником міського голови замість Богдана Асафата, а коли цього не сталося, потім різко переметнулися до табору прихильників Романа Калапача, хоча перед цим дочасно припинили його повноваження як міського голови). На мою думку, ви типовий кар’єрист. Будучи слабеньким депутатом, переконуєте мене в тому, що й посада керуючого справами створена не для вас. Але це моя думка (захист її, до речі, передбачений Конституцією України). Сподіваюсь, що ви шануєте мою думку, як і я вашу про мене.
Вважаю дискусію на тему особистих стосунків з Ігорем Говірком вичерпаною. Можете її продовжувати у “Галицькій зорі” чи підпільно випускаючи листівки у Стебнику.

Анатолій ВЛАСЮК

ГРОМАДА ДЛЯ ВЛАДИ – ЯК РИП’ЯХ

Основне задання влади — створити умови для життя, праці, навчання, відпочинку і т.п. своєї громади.
У нас в Стебнику – напевне, не тільки у нас, все навпаки, громада створює умови для життя владним мужам. Усі дружно платимо податки, щоб ті мужі мали хороші зарплати і ще до зарплати, роботу, відпочинок і т.д. А громада для них як рип’ях, який причепиться і не відстає, бо постійно набридають зі своїми проблемами, а ще і мало податків платять, за що їх називають злодіями а якби могли, то би, певно, посадили в тюрми. А самі елементарного, законів не знають, я вже не говорю про кваліфікаційний рівень спеціаліста.
Кожна громада заслуговує на свою владу. Що можемо ще вимагати і хотіти? Поки ми того не зрозуміємо , так далі і будемо жити.

Богдан УНЕВИЧ,
голова Асоціації підприємств і підприємців Стебника


Создан 28 дек 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником