Тустань № 6

 
 

Тустань № 6
№6 (508) 6 - 12 липня 2010 року Ціна 25 копійок

Провінційний щоденник

ЯНЕК

Дев’ятого липня Янеку виповнюється шістдесят.
У старі добрі часи ми би урочисто провели його на пенсію й забули би про цю людину, як про дурний сон. А так ще років з десять будемо згадувати його незлим тихим словом. Він так сам вважає.
Янек прожив важке життя, двічі побував на зоні, хоча міг і більше. Він живе стереотипами совєтського бандитського минулого й хоче, щоб воно стало нашим світлим майбутнім. Своїх підлеглих він виховує татарсько-монгольським матом і кулаком, так що практично ніхто не має шансу на гідну відповідь.
Янек не забуває, що своїм нинішнім становищем він зобов’язаний не татові-мамі, а тим олігархам, які розкрадають Україну й ніяк не можуть насититися.
Янек за своєю природою боягуз, і навіть студентське яйце може викликати у нього втрату свідомості. Мабуть, немає в Україні людини, яку би охороняли більше, ніж Янека. Підлеглі посилюють фобії Янека своїми діями і словами, аби розв’язати свої меркантильні проблеми, але в душі підсміюються над маразматиком.
Янек як вогню боїться демократії й якби міг уже давно ввів би диктатуру й засадовив за грати тих, хто сміє висміювати його невігластво.
Янек, якого взагалі-то звуть не за цим підпіляцько-сексотським прізвиськом, а Віктором Федоровичем Януковичем, святкує свій ювілей, після якого, на жаль, не йде на пенсію. Вітаємо, президенте з маленької літери Великої України.

Анатолій ВЛАСЮК


ДРОГОБИЧЧИНОЮ КЕРУВАТИМЕ АКАДЕМІК МИХАЙЛО СЕНДАК?

На момент написання статті ще не підписаний Указ Президента України про призначення голови Дрогобицької районної держадміністрації. Але вже мало хто сумнівається, що цю посаду обійме Михайло Сендак. Хоча й не виключено, що в останній момент Віктор Янукович може отямитися. Якщо цього не станеться, то слід зазначити, що в Партії регіонів криза у кадровій політиці.
В призначенні Михайла Сендака головою Дрогобицької райдержадміністрації логіка, на перший погляд, відсутня, але це для тих, хто не знає самого Михайла Дмитровича й історії його стосунків з Віктором Януковичем.
Справді, виглядає дивним, аби колишній голова Львівської обласної ради, гарячий прихильник помаранчевої революції пішов на співпрацю з біло-голубими і навіть, за деякими даними, вже вступив до Партії регіонів. Але людині без моралі та совісті, якою є Михайло Сендак, важливо завжди знаходитись у владі й не має значення, кому служити. Згадаймо, він служив персонально Ющенкові, потім Тимошенко, насамкінець Балозі, тобто людям і політичним силам, які за ними стоять. Ні “Наша Україна”, ні “Батьківщина”, ні “Єдиний Центр” не мають ідеології. Це зібрання багатих людей, яке експлуатує наївність електорату, спекулює на святих ідеях і бореться насамперед за ще більше багатство. Тому дивуватися безідейному Сендакові не слід, таких як він, хрунів, в Україні розвелося чимало.
Звичайно, Михайло Дмитрович знайде виправдання своїм політичним кульбітам, буде торочити про неньку-Україну, необхідність працювати за будь-якої влади. Та наші люди не дурні й піднімають на глум будь-які його слова. Цікавою була реакція пересічних людей Львівщини, які на інтернет-сайті Західної інформаційної корпорації вичитали повідомлення про те, що Михайло Сендак пройшов усі погодження в Києві й ось-ось має стати головою Дрогобицької районної державної адміністрації. Коментарі я би назвав вишуканою лайкою на адресу Михайла Сендака. Та й реакція дрогобичан була однозначною, за виключенням тих, кого Михайло Дмитрович підгодовує особисто.
Цікавою є історія стосунків Михайла Сендака і Віктора Януковича. Вони особисто знайомі. Обидва були начальниками автотранспортних підприємств. Декілька років тому під час візиту тодішнього прем’єр-міністра Януковича на Львівщину відбулась їхня історична зустріч в Олеському замку. Можна лише здогадуватись, про що вони там говорили, але відтоді всі помітили зміну настроїв Михайла Сендака.
Великий вплив на нього завжди мав Петро Димінський. Саме завдяки йому Михайло Сендак став головою Львівської обласної ради. І саме народний депутат України Петро Димінський вийшов з фракції “Наша Україна”, переметнувшись до регіоналів, був зацікавлений у тому, аби Сендак дрейфував до Януковича. Не виключено, що й нині Петро Димінський замовив словечко за Михайла Сендака перед Віктором Януковичем.
Якщо уважно проаналізувати діяльність Сендака на посаді голови Львівської обласної ради й відкинути його революційну риторику, за якою стоять хитрість селюка і підлість політикана, то можна сказати, що це був вдалий бізнесовий проект для тих, хто стояв за Михайлом Дмитровичем і для нього самого, звісно. Тепер можна роздумувати над тим, а чи не став Сендак засланим козачком у стан помаранчевих, аби тепер виплисти в своїй справжній ролі, як свого часу Віктор Бурлаков був найбільшим демократом на Дрогобиччині, а потім з’ясувалося, що він, за висловом Євгена Марчука,- один з найкращих кадрових контррозвідників КГБ і СБУ. До речі, нині Віктор Михайлович є керівником Федеральної служби безпеки Російської Федерації у Ростовській області. Чи й Сендаку не дають спокою лаври Бурлакова?
Звичайно, Михайло Сендак засланий на Дрогобиччину не з метою збільшити надій молока чи кількість пшениці з гектара. В нього буде важливіше завдання: зробити так, аби Дрогобиччина якщо й не надала перевагу регіоналам на виборах 31 жовтня, то принаймні, щоб цей результат був пристойним. Не виключено, що Михайло Сендак стане негласним координатором виборів від Партії регіонів не лише в Дрогобицькому районі, а й на всій Дрогобиччині.
Зараз рано прогнозувати, як у нього складуться відносини з нинішнім керівництвом Дрогобицької райдержадміністрації та районної ради. Мабуть, він все-таки залишить на посаді першого заступника Володимира Шмігельського як сво-о побратима по “Єдиному Центру”. Не буде особливого тертя з Іваном Мізерником, головним аграрієм Дрогобиччини, який теж претендував від Блоку Литвина на посаду, що дісталася Сендаку. Знайде Михайло Дмитрович порозуміння і з Леоном Литвином, головою районної ради і формальним прихильником Юлії Тимошенко. А ось з тими, хто висловлюватиме своє відверте презирство до нього, Сендак, будучи мстивою людиною, безжально розправлятиметься, роблячи ставку на кадри, які будуть цілковито підкорятися йому. Не виключено, що ми ще станемо свідками скандальних історій із Сендаком, пов’язаних з ласими шматками земельки.
Але найцікавішим і найсмішнішим буде те, якщо через півроку ліквідують інститут голів райдержадміністрацій і введуть виконкоми рад. Посада голів - виборна. Зрозуміло, що Сендак пролетить, як фанера над Парижем. Злі язики плещуть, що за свою посаду він заплатив 250 тисяч доларів. Я в це не вірю, хоча диму без вогню не буває. Академік Транспортної академії Михайло Сендак заплатив іншим - своєю совістю і мораллю. Втім, навряд чи він їх колись мав.

Анатолій ВЛАСЮК


РОМАН КАЛАПАЧ ОБІЦЯВ СТЕБНИЧАНАМ ЛЮБОВ

Інколи буває корисним читати обіцянки-цяцянки кандидатів на міського голову, особливо тоді, коли вони нарешті добралися до владного крісла. З одного боку, це допомагає опустити їх з небес на грішну землю, а з іншого - внести певні корективи, наближені до реалій життя.
У випадку з міським головою Стебника Романом Калапачем це марудна справа. Мало того, що його передвиборча програма виявилася загальною, без конкретних термінів і виконавців, він ще й банально обдурив своїх виборців, бо й не збирався виконувати те, що обіцяв під красивим гаслом “Понад усе – любов”. Таких порцій нелюбові, презирства, зневаги до себе, порушення елементарних конституційних прав і свобод стебничани ще не отримували від жодного міського голови Стебника часів Незалежності України.
Втім, судіть самі.

ПОНАД УСЕ - ЛЮБОВ

Передвиборча програма кандидата на посаду міського голови Стебника Романа Калапача

Я балотуюсь на посаду міського голови тому, що знаю, які проблеми хвилюють кожного стебничанина.
Я хочу, щоб добробут стебничан покращився, і я знаю, як це зробити.
Я зумію сконсолідувати стебницький політикум, і це стане міцною запорукою для економічного відродження, в якому всім буде затишно і добре. В цьому я вбачаю свій головний обов'язок.
Але тільки разом з Вами, шановні стебничани, ми зможемо змінити життя на краще.
Основні напрямки, якими я буду керуватись в разі обрання мене міським головою:
1. Створення нових робочих місць:
- для цього потрібно запросити інвесторів як вітчизняних, так і закордонних, в наше місто;
- не перешкоджати тим, хто хоче відкрити власну справу;
- домагатись на державному рівні розв'язання проблеми ДГХП "Полімінерал".
2. Забезпечити гарантований перелік безоплатних медичних послуг жителям міста і в першу чергу ветеранам війни та ветеранам національно-визвольних змагань.
3. Сприяти створенню об'єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків.
4. Провести поступовий благоустрій територій всіх мікрорайонів міста, в тому числі Колпця та Сільця, а також завершити розпочате будівництво міського стадіону, яке дозволить повноцінно займатись молоді різними видами спорту, зокрема футболом.
5. Покращити водопостачання міста, впорядкувати земельні межі, навести належний порядок з вивезенням сміття.
6. Частково фінансувати з місцевого бюджету розпочате будівництво школи в Сільці.
7. Покращити умови перевезення пасажирів на маршруті Стебник-Дрогобич з врахуванням пропозицій громадян міста та власників маршрутних таксі.
8. Сприяти керівникам ДГХП "Полімінерал" та "Маст" у вирішенні екологічної безпеки довкілля.
9. Приділяти всебічну увагу школам, дитячим та культурним закладам, церквам у вирішенні їхніх щоденних проблем, з якими вони стикаються, виховуючи молоде покоління.
10. Винести на обговорення громадськості питання про обласне підпорядкування м.Стебника.
Я люблю своє місто і бажаю бачити його економічно та духовно розвиненим.
Тільки та людина зможе подбати про рідне місто, яка почала свій життєвий шлях з боротьби за волю України, а потім, на зорі становлення Незалежності, засукавши рукави, створила власне підприємство, сама заробляла на себе і давала роботу іншим.
Тільки такій людині разом з командою професіоналів та однодумців сьогодні під силу підняти місто Стебник на вищий щабель економічного та духовного розквіту.
Я вірю в свої сили і прошу, щоб в це повірили і Ви, шановні стебничани!

З повагою,
РОМАН КАЛАПАЧ

СТЕБНИК СТАВ МАГАЗИНОМ ПАНА РОМАНА

Уже перші фрази передвиборчої програми Романа Калапача "Я балотуюсь на посаду міського голови тому, що знаю, які проблеми хвилюють кожного стебничанина. Я хочу, щоб добробут стебничан покращився, і я знаю, як це зробити" свідчать про те, якою є глибока прірва між міським головою Стебника і стебничанами. Йому далеко до файки проблеми простих мешканців міста, а добробут стебничан не тільки не покращився, а суттєво погіршився. Втім, я знаю одного стебничанина, добробут якого суттєво покращився, - це сам Роман Калапач. Якби у нас правоохоронні органи робили порівняння між тим, що людина фактично заробляє, і тим, що має, висновок був би не на користь мера, бо складається враження, що він вклав гроші у вигідний бізнес - керівництво містом - і отримує з цього надприбутки, нехтуючи правами стебничан, не дбаючи про їхній добробут, а набиваючи власну кишеню.
Але підемо далі. " Я зумію сконсолідувати стебницький політикум, і це стане міцною запорукою для економічного відродження, в якому всім буде затишно і добре. В цьому я вбачаю свій головний обов'язок. Але тільки разом з Вами, шановні стебничани, ми зможемо змінити життя на краще", - обіцяв чотири роки тому Роман Калапач. Як бачимо нині, жодна політична партія не готова підтримати його на наступних виборах, усвідомлюючи надзвичайно низький рейтинг мера, а "консолідація стебницького політикуму" стала можливою лише на рівні депутатського корпусу, коли вирішуються шкурні інтереси того чи іншого народного обранця. Тепер стає зрозумілим, що минулорічна відставка мера - це не вияв принциповості й громадянської позиції стебницьких депутатів. Просто мер, грубо кажучи, начхав на їхні приватні інтереси, а коли це усвідомив, - благополучно повернувся в керівне крісло.
Який пункт передвиборчої програми Романа Калапача не візьмеш, бачиш суцільну брехню й намагання виставити себе білим і пухнастим, святішим за Папу Римського. Ось Роман Калапач обіцяє "запросити інвесторів як вітчизняних, так і закордонних, в наше місто". Агов, де ви, панове?! Ваші гроші дійсно нам потрібні на ремонт доріг, латання дахів, інші невідкладні потреби. Або каже, що "не буде перешкоджати тим, хто хоче відкрити власну справу". Той, хто наважився це зробити у Стебнику, може багато розповісти, як довго ходив чиновницькими кабінетами по колу, яку суму, крім офіційної, мусив заплатити. Виявився обіцянкою-цяцянкою пункт передвиборчої програми Романа Калапача, в якому мовиться: "Забезпечити гарантований перелік безоплатних медичних послуг жителям міста і в першу чергу ветеранам війни та ветеранам національно-визвольних змагань". Відвертим обманом став і наступний пункт: "Сприяти створенню об'єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків". Об'єднання створені, але з грубим порушенням чинного законодавства. Зокрема, не був здійснений капітальний ремонт будинків за рахунок міської влади. Фактично проблеми стебничан розв'язують самі стебничани, а влада на чолі з Романом Калапачем самоусунулась від цього. За будинками не закріплена територія, яку має прибирати уповноважена владою структура - КП "МВУЖКГ". Головам об'єднань уже два роки поспіль Роман Калапач обіцяє надати кошти, закладені у міський бюджет, але наразі цього не зробив.
Роман Калапач обіцяв здійснити благоустрій всіх мікрорайонів Стебника, в тім числі й Колпця і Сільця, але слово його тепле, побудувати міський стадіон, але й досі наша футбольна команда, чемпіон Дрогобиччини, не може на ньому грати, а триста тисяч гривень пішли невідомо куди.
Так можна брати кожний пункт передвиборчої програми Романа Калапача, але все одно приходиш до невтішного висновку: або не виконав, або відверто збрехав. Ось, наприклад: "Покращити умови перевезення пасажирів на маршруті Стебник-Дрогобич з врахуванням пропозицій громадян міста та власників маршрутних таксі". Схоже, що пропозиції власників маршрутних таксі враховані, а громадян міста - проігноровані, бо буси перетворилися на справжні труни на колесах, їздять нерегулярно, в них набивається людей, як тюльки в бочці. А що Романові Калапачу? Йому глибоко начхати, що ти дусишся в маршрутці, бо він їздить на люксусовій машині, яку пересічний стебничанин купити не в змозі, адже навіть життя для цього не вистачить, не те що зарплати мера.
Він обіцяв "приділяти всебічну увагу школам, дитячим та культурним закладам, церквам у вирішенні їхніх щоденних проблем, з якими вони стикаються, виховуючи молоде покоління". Поговоріть у неформальній обстановці з учителями й директорами шкіл, і вони вам скажуть усе, що думають про Романа Калапача. Схоже, він згадує про них лише під час першого і останнього дзвоників.
За чотири роки свого керівництва містом Роман Калапач так і не спромігся втілити у життя гарну ідею - "винести на обговорення громадськості питання про обласне підпорядкування м.Стебника". А можна ж було провести громадські слухання, винести це питання на місцевий референдум. Можливо, за цей час Стебник вже й поміняв би свій статус і не годувався з дрогобицьких об'їдків, а вільно почував себе серед подібних міст, маючи відповідне фінансування. Тому, коли Роман Калапач чотири роки тому казав: "Я люблю своє місто і бажаю бачити його економічно та духовно розвиненим", - я нині думаю, якою морально ущербною людиною треба бути, аби, не задумуючись, вводити в оману стебницьку громаду.
Роман Калапач став міським головою Стебника насамперед завдяки тому, що 1972 року вивісив національний прапор і відбув за це декілька років ув'язнення. Не будемо зараз вдаватися у подробиці цієї справи, на все свій час. Ще живі люди, які знають, що було насправді, а в архівах є документи, позбавлені грифу таємності, які свідчать, хто є хто. Чотири роки тому Роман Калапач у своїй передвиборчій програмі писав: "Тільки та людина зможе подбати про рідне місто, яка почала свій життєвий шлях з боротьби за волю України". Міський голова Стебника відносить себе до цих людей і намагається переконати в цьому стебничан. Але чи можна поставити його поруч з Василем Стусом, В'ячеславом Чорноволом, Євгеном Сверстюком, Мирославом Мариновичем, які мордувалися у брежнєвських концтаборах і пронесли крізь усе життя високоморальну любов до України і до кожного українця?
Нині для всіх очевидним є те, що Роман Калапач знову намагатиметься стати міським головою Стебника, знову підготує люксусову передвиборчу програму, в якій наобіцяє стебничанам золоті гори. Але я думаю, що громада вже не купиться на обіцянки-цяцянки людини, яка так і не зуміла стати вищою за директора магазина і фактично перетворила Стебник на такий магазин, де все продається і купується.

Анатолій ВЛАСЮК


ЧЕРГОВЕ НЕЗАКОННЕ ПІДВИЩЕННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ У ДРОГОБИЧІ

Дрогобицький міськвиконком змушує дрогобичан платити гроші “Дрогобичводоканалу” всупереч чинному законодавству

В період фінансово-економічної кризи, коли економіка в Дрогобицькому регіоні продовжує падати, росте заборгованість по зарплаті, суттєво впав життєвий рівень населення, ростуть ціни на споживчі товари, продовжує рости заборгованість за житлово-комунальні послуги, - міська влада не може додуматися, що для забезпечення конституційних прав громадян нашого міста і недопущення звуження їх змісту та обсягів, необхідно відшукати резерви і йти на зменшення плати за комунальні послуги.
Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради перевищив свої повноваження і прийняв незаконне рішення від 21 травня 2010 року № 136 щодо надання права “Дрогобичводоканалу” справляти окрему додаткову плату за повірку квартирних приладів обліку холодної та гарячої води.
Періодична повірка, обслуговування та ремонт, включаючи демонтаж, транспортування та монтаж після повірки засобів обміну, згідно “Порядку формування тарифів на послуги з центрального водопостачання та водовідведення”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2006 року № 959, заносяться до витрат з операційної діяльності і включаються до складу витрат зі збуту послуг з централізованого постачання та водовідведення. Згідно законодавства, у сфері надання житлово-комунальних послуг органи місцевого самоврядування, а не виконавчі комітети міських ради затверджують ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги, в тому числі й тарифи на постачання та водовідведення.
Періодична повірка, обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж водолічильників, що перебувають у власності фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, здійснюється за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з водопостачання на підставі п.1.13 “Правил користування системи комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України”, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу 1.07.1994 року № 65, зареєстрованих Міністерством юстиції 22.07.1994 року за № 165/374 зі змінами.
Відповідно до п.4.1 “Порядку визначення виконавця житлово- комунальних послуг у житловому фонді”, затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу 25 квітня 2005 року № 60, виконавцем послуг із централізованого водопостачання та водовідведення може бути виробник зазначених послуг (водоканал) або виконавець послуг управління будинками – ЖЕК, ОСББ, житловий кооператив та інші.
Виконавець послуг – суб’єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачеві відповідно до умов договору (стаття 1 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”).
Відповідно до п.29 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України 12 липня 2005 року № 560, під час розрахунку нормативних витрат враховуються витрати на періодичну повірку, обслуговування і ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, квартирних засобів обліку води. Зазначені витрати визначаються відповідно до укладеного договору між власником (балансоутримувачем) будинку або його уповноваженою особою та організацією, яка здійснює повірку засобів обліку води. Оплата послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, у тому числі послуг із повірки засобів обліку води, здійснюється споживачем за встановленим тарифом та на умовах, передбачених Типовим договором, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України 12.07.2005 року № 560. Такий порядок оплати повірки квартирних засобів обліку води - при умові, що “Дрогобичводоканал” не включив повірку засобів обліку до витрат із збуту послуг при формуванні тарифа на послуги з централізованого водопостачання і водовідведення.
Згідно статті 7 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” та статті 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, органи місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг здійснюють контроль за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг.
Повірка та ремонт водяних лічильників, які належать фізичним особам, що не є суб’єктами підприємницької діяльності, здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги (Закон України “Про метрологію та метрологічну діяльність”).
Відповідно до пункту 9 “Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення”, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України 21.07.2005 року № 630, періодична повірка, обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.
Квартирні засоби обліку, встановлені за рахунок споживача, беруться виконавцем на абонементський облік.
У пункті 10 вищезазначених Правил вказано, що справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених пунктом 15 цих Правил:
- у разі несправності засобів обліку води, що не підлягає усуненню, плата за послуги з моменту її виявлення вноситься згідно з нормативами (нормами) споживання;
- після закінчення міжповірочного інтервалу лічильники води підлягають періодичній повірці, яка проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води згідно із середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці.
Відповідно до вимог статті 32 Правил, виконавець послуг зобов’язаний контролювати установлені міжповірочні інтервали, проводити періодичну повірку засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж.
Розрахунки нормативних витрат на періодичну перевірку, обслуговування та ремонт квартирних засобів обліку води проводяться відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України 12.07.2005 року № 560.

ДРОГОБИЧАНИН


ВІД БОГДАНА ІВАНЦІВА ДО РОМАНА КАЛАПАЧА

БОГДАН ІВАНЦІВ ВТРАТИВ ЦИГАНСЬКОГО БАРОНА

Серед місцевих дрогобицьких політиків циганський барон Іван Павлович Локатуш, який нещодавно помер, чи не найбільше поважав лідера нашоукраїнців Богдана Іванціва. Роми пам’ятають, скільки добрих справ тодішній заступник міського голови зробив для облаштування Млинок на відміну від інших керівників міста, які лише обіцяли. Та й не будучи на керівній посаді, Богдан Михайлович чим може допомагає ромам. Незадовго до смерті циганський барон Іван Павлович Локатуш публічно заявив, що він і роми будуть підтримувати Богдана Іванціва на виборах міського голови. На жаль, не судилося...

ШКОЛА У ГУБИЧАХ БУДЕ

Минулого тижня на сесії Бориславської міської ради депутати відмінили наказ начальника Бориславського міського відділу освіти Сергія Смоляка щодо закриття 7 – 8 класів в СШ № 9 м. Борислава (мікрорайон Губичі). Депутати як ніколи були одностайними – за таке рішення проголосувало 25 з 26 присутніх в залі. На доленосному засіданні сесії були присутні батьки учнів, вчителі цієї школи, директор, а голосування по цьому питанню було поіменним.

ЧИ БУДУТЬ СТРАЙКУВАТИ СТЕБНИЦЬКІ ДВІРНИКИ?

Двірники, які працюють у КП “МВУЖКГ”, обурені рішенням свого керівництва перевести їх на 0,75 відсотка ставки, у той час як інженерно-технічним працівникам подібне не загрожує. Люди звернулися до деяких депутатів Стебницької міської ради, мають намір підготувати звернення до міського голови. Наразі справа до страйку не дійшла, але випробовувати терпіння людей не варто.

БОРИСЛАВ БЕЗ ВОДИ НА ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ

Минулого понеділка, саме на День Конституції, Борислав залишився без води. Але конституційні права бориславців місцеві можновладці порушують не лише тоді, коли Україна святкує День Конституції. За червень приблизно сім діб місто нафтовиків було без води. Під час повені 2008 року влада забезпечувала людей питною водою. Її привозили у цистернах. Тепер цього нема. Ні у “білому домі”, ні у “Бориславводоканалі” достеменно не можуть сказати, куди ті цистерни ділись. Час від часу людей попереджають по радіо, що води не буде, але бувають такі дні, що воду відключають без попереджень. Або ще одне ноу-хау бориславської влади: кажуть, що тектиме лише технічна вода, непридатна для вживання, але не повідомляють, де взяти питну воду. Зазвичай у Бориславі не буває води по вівторках і четвергах, але почастішали випадки, коли і в інші дні води нема, причому погода не підводить, дощі не йдуть і спеки нема. Не навчила можновладців і біда з гепатитом, коли про Борислав узнала вся країна. З кожним роком ситуація з водою погіршується, а тарифи на неї зростають. Складається враження, що комусь дуже вигідно довести “Бориславводоканал” до банкрутства, потім за безцінь його купити й диктувати бориславцям ціни на воду.

ДРОГОБИЦЬКІ ДЕПУТАТИ НЕ ЗМОГЛИ ПОДОЛАТИ ВЕТО МИКОЛИ ГУКА

Минулого тижня відбулася позачергова сесія Дрогобицької міської ради, на якій депутати не змогли подолати вето міського голови. Секретар міської ради Алла Гладун провела позачергову сесію (Микола Гук у відпустці), на порядку денному якої було питання підвердження рішення сесії про скасування розпорядження міського голови щодо звільнення з посади директора туркомплексу “Дрогобич” Дем’яна Мусійчука, оскільки міський голова Микола Гук своїм розпорядженням зупинив його дію. Для подолання вето міського голови забракло голосів депутатів.

БОРИСЛАВЦІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ РОМАНА ШУХЕВИЧА

Минулого тижня міська “Свобода” та Братство ОУН-УПА провели у Бориславі віче до 103-ї річниці уродин Романа Шухевича. Відбулося воно в мікрорайоні Баня на вулиці Шухевича. Організатори провели захід, “щоб засвідчити, що наша свідомість, наша гордість, наш патріотизм, наша любов до України і її Героїв ще не згасли, і ми готові, як наші попередники, віддати все, щоб захистити Україну від чорних круків, які хочуть заклювати молоду незалежність та кинути її під ноги “двоголовому орлу”.

У ДРОГОБИЧІ РОСТЕ ЗАБОРГОВАНІСТЬ ІЗ ЗАРПЛАТИ

Розмір заборгованості дрогобицьких підприємств з виплати заробітної плати складає 6,7 мільйона гривень. З цього боргу 1,8 мільйона гривень припадає на підприємства будівельної галузі і 800 тисяч гривень - на ВАТ “Галол” та підприємства, які працювали на його потужностях.

ТРУСКАВЧАНИ ВИСТУПИЛИ ПРОТИ ГОМОСЕКСУАЛІЗМУ

Минулого тижня в Трускавці пройшла маніфестація проти пропаганди гомосексуалізму та інших збочень. Проте через сильний дощ та погану погоду людей до участі в акції в місті-курорті зібралося дещо менше, ніж планували організатори.

ЗАГАДКОВА СМЕРТЬ У ДИТЯЧОМУ САДОЧКУ

Минулого тижня в одному з дитячих садочків Дрогобича несподівано помер шестилітній хлопчик. Він скаржився на болі в животі. Все сталося дуже швидко, і вихователі, батьки, лікарі не змогли врятувати дитину. За останній час це принаймні третя загадкова смерть дітей на теренах Дрогобиччини, яка протікає так швидко і несподівано.

ЧЕХИ ДОПОМОЖУТЬ З КАНАЛІЗАЦІЄЮ?

Компанія “AUCTION POINT S.R.O.” (Чеська Республіка) пропонує спорудити у Дрогобичі комплекс з очистки каналізаційних відходів КП “Дрогобичводоканал”. У виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради схвально сприйнято цю ініціативу. Остаточне рішення про будівництво комплексу буде прийнято після обговорення проектних пропозицій. У Дрогобичі не вперше говорять про інвестиції зарубіжних партнерів. Але як тільки іноземці прибувають до міста Юрія Дрогобича й стикаються з захланністю чиновників із ратуші, відразу втікають геть, не збираючись вкладати гроші в кишені корупціонерів.

ДРОГОБИЦЬКИЙ ПИСЬМЕННИК ЗНАЙШОВ СВОЮ ЩЕЛЕПУ ЧЕРЕЗ ТРИ ДОБИ

Що не кажіть, а багатий Дрогобич на диваків. Минулого тижня один дрогобицький письменник (а в нас таким може назватися кожний, хто видав бодай одну книжку) загубив власну щелепу. Щелепа була вставна, коштувала йому півтори тисячі гривень. Справа в тім, що наш графоман добряче напився й не пам’ятав, де загубив щелепу. Ходив від кнайпи до кнайпи, бо думав, що міг залишити щелепу в заставу, бо не мав грошей на пиятику. Так тривало три доби, але ніхто не знав, де його щелепа поділася. Випадково на неї натрапила його дружина. З’ясувалося, що наш письменник запхав її в горнятко з водою, але поставив не у ванну кімнату, як зазвичай. а у сервант, бо був п’яний і нічого не пам’ятав. З радощів розцілував дружину і знову напився до нестями, але щелепа вже міцно трималась у його роті. Чи позначилось це на його працездатності й творчій насназі, наразі невідомо. Тепер пан письменник гуляє Дрогобичем, виймає з рота свою щелепу, показує перехожим і оповідає свою історію зі щасливим кінцем.

П’ЯНИЙ ПОЖЕЖНИК “ВИШИВАВ” У ЦЕНТРІ ДРОГОБИЧА

Минулого тижня в Дрогобичі могла статися трагедія. В центрі міста на своєму автомобілі розважався п’яний капітан з Міністерства з надзвичайних ситуацій, людина доволі відома. Його подвиги зафіксували багаточисельні перехожі на свої мобільні телефони. Пан капітан мало не переїхав людей і дітей, які бавились на вулиці. Спроба зупинити його не увінчалась успіхом. Він вискочив з машини і ударом кулака збив жінку, яку незабаром забрала швидка. Як нам стало відомо, в міліції цю справу хочуть спустити на гальмах, хоча дрогобичани переконані, що п’яний капітан має бути звільнений з роботи і притягнений до кримінальної відповідальності.

КАЛАПАЧ СЛУХАВКУ НЕ БЕРЕ

Роман Калапач змінив номер телефону своєї мобілки. Він продиктував головам об’єднань свій новий номер 0671520814. Але якщо ви йому зателефонуєте з приводу тієї чи іншої проблеми, ще не факт, що він вам відповість. В цьому переконалась одна з керівників об’єднань, яка телефонувала йому п’ять разів. Агов, Романе Степановичу, не ховайтеся від стебничан!
Ось така фільозофія, пані та панове...

ФІЛЬОЗОФ МАКСИМ ГІРЧИЦЯ ІЗ ГОРІШНЬОЇ БРАМИ


Создан 06 июл 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником