ВІД МИХАЙЛА СЕНДАКА ДО РОМАНА КАЛАПАЧА

 
 

ВІД МИХАЙЛА СЕНДАКА ДО РОМАНА КАЛАПАЧА
ВІД МИХАЙЛА СЕНДАКА ДО РОМАНА КАЛАПАЧА

СЕНДАКУ “ГАНЬБА!” НІХТО НЕ КРИКНУВ

Нє, я балдію від наших газетя-рів! “Вільне слово” вмістило мало не на всю сторінку фотографію новообраного голови Дрогобиць-кої районної держадміністрації Михайла Сендака, а “Галицька зоря” - аж п’ять Сендаків зуміла вліпити на одній сторінці. Здаєть-ся, навіть за часів Брежнєва тако-го не було. Я не дивуюсь “Галиць-кій зорі”, бо її керівництво завжди зберігало дружні стосунки з Миха-йлом Сендаком. Але позиція “Ві-льного слова”, фортеці БЮТу на Дрогобиччині, дивує. Втім, якщо зважити, що бізнесове крило цієї політичної сили у Львові фактично вже лягло під Партію регіонів, то дивуватися нема чому. А я був на імпрезі, коли мого кумпеля Міська представляли чесній громаді. Всі шкірили зуби, вітали Сендака, ти-снули йому руки. І хоч би хтось один крикнув тому манкуртові: “Ганьба!”. Та де! Хрунь залишить-ся хрунем, хоч вдягни його у ша-ровари й вишиванку... Подейку-ють, що на посаду свого заступ-ника у гуманітарній сфері наш Мі-сько має призначити рідну сестру міністра культури України Михай-ла Кулиняка. Ця пані працює вчи-телькою на наших теренах, нічим особливим в галузі педагогіки не відзначилася, але має дві перева-ги - є сестрою чільного регіонала і членом Партії імені Януковича. Професіоналів на Дрогобиччині не треба, головне, щоб проводи-ли в життя ідеї президента і Партії регіонів. Щодо призначення Ми-хайла Сендака на цю посаду, то існує декілька версій. Чому Віктор Янукович відмовився від послуг людей, які з 2004 року вірою і пра-вдою служили йому? Можливо, то-му, що існує домовленість з Вікто-ром Балогою, який повертається на посаду міністра з надзвичай-них ситуацій, яку обіймав ще за Ющенка, замість Нестора Шуфри-ча, який минулої п’ятниці став за-ступником секретаря Ради націо-нальної безпеки та оборони Укра-їни. Сендак, як відомо, до приз-начення, активно співпрацював з Балогою, здавши і Ющенка, і Ти-мошенко. А друга версія така: Янукович хоче провчити Сендака й місяців через три вигнати його з роботи за неефективну роботу, а то й відправити у віддалені міс-ця, бо завжди існує спокуса отри-мання хабаря чи спекуляції земе-льними ділянками. Як буде насп-равді? Поживемо-побачимо.

У БОРИСЛАВІ ХОЧУТЬ ПРИВА-ТИЗУВАТИ ПОШТУ

Нещодавно на виконкомі Бори-славської міської ради розглядали питання про оформлення права власності на об’єкт нерухомості на вулиці Д. Галицького, 32. Йде-ться про будинок, де розташова-не міське поштове відділення. У цій шестиповерховій будівлі “Укр-пошта” планувала приватизувати перших два поверхи, які фактич-но використовує у своїй діяльнос-ті. У членів виконкому виникли за-кономірні запитання щодо утри-мання інших поверхів будівлі, що перебуває водночас у державній, комунальній та приватній власно-сті громадян, які живуть у кварти-рах, розташованих у верхніх пове-рхах. Каменем спотикання при вирішенні цього питання стало розуміння, що, окрім виробничих та житлових поверхів, будинок має ще підвал, дах, систему кому-нікацій, утримання яких потребує постійного вкладення коштів. Тож, на думку членів виконкому, Укрпошта може розраховувати на приватизацію виробничих площ у цій будівлі лише після укладення тристоронньої угоди про спільне утримання будинку із чітко випи-саним механізмом покриття екс-плуатаційних витрат.

У ТРУСКАВЦІ ВІДНОВЛЯТЬ ВІЛЬНУ ЕКОНОМІЧНУ ЗОНУ?

Минулої п’ятниці у конференц-залі санаторію “Карпати” відбувся круглий стіл, на якому йшлося про відновлення вільних економічних зон. Свого часу в місті була вільна економічна зона “Курортополіс Трускавець”. Згодом її ліквідува-ли. Тепер, очевидно, хочуть пове-рнути.

ЗНАЙШЛИ ТРУП СХІДНИЧА-НИНА

Втоплений труп п’ятнадцяти-річного хлопчини було виявлено у Східниці в одній із канав. Слід-чо-оперативною - групою із виїз-дом на місце події встановлено, що підліток повертався додому на велосипеді “Спорт-мустанг”. Очевидно, під час проїзду через дерев’яний місток без перил, який з’єднує вулиці Б. Хмельни-цького та Зарічну, хлопець по до-розі додому у темноті не втримав рівноваги і впав із висоти 5,5 мет-ра у вимощене залізобетоном ру-сло річки Східничанки. Бездихан-не тіло хлопчини вода понесла вниз по течії річки, де воно зупи-нилося в одній із канав. У ході по-верхневого огляду місця події та тіла видимих ознак насильниць-кої смерті не виявлено.

900 ГРИВЕНЬ ОСББ

Керівники об’єднань співвлас-ників багатоквартирних будинків у Стебнику отримали трохи біль-ше 900 гривень. Це борг за мину-лий рік. Цьогоріч мали би отрима-ти ще близько трьох тисяч гри-вень, але складається враження, що ці кошти надійдуть від мера і депутатів вже наступного склика-ння. А поки що голови об’єднань мізкують, куди би притулити отих нещасних 900 гривень. За них ні дах не полатаєш, ні ліфт не відре-монтуєш. Хіба що накрити “поля-ну” для всіх мешканців об’єднан-ня й порадіти, що аж коли на го-ризонті замаячили вибори, влада згадала про людей.

БОРИСЛАВ СТАНЕ ТРУСКАВЕ-ЦЬКИМ СМІТНИКОМ?

Трускавецька міська рада підписала угоду з фірмою “Ком-Еко”, яка вивозить сміття у Борис-лаві. Мешканці міста нафтовиків свого часу протестували проти знаходження сміттєзвалища не-подалік від їхніх домівок. А тепер, з’ясовується, для повного щастя їм ще бракуватиме й сміття з міс-та-курорту. Сміттярі можуть і не впоратися з поставленою зада-чею, адже навряд чи для Трускав-ця достатньо двох машин, які во-ни планують задіяти. Може тра-питися так, що в погоні за копій-кою вони і Трускавець завалять сміттям, і значно зіпсують еко-логію Борислава, що неодмінно позначиться на здоров’ї місцевих мешканців.

САМА СОБІ НАПИСАЛА ДО-ВІДКУ

Наша газета вже писала про пані Пріцак, яка працювала нача-льницею Бориславського РАЦСу. Її в місті знають як вдову покійно-го мера Олега Іваницького. Про-ти неї порушили кримінальну справу за фактами хабарництва та зловживання службовим стано-вищем. Тепер до цієї справи мо-жуть додати ще один епізод. З’я-сувалося, що вона отримала неза-конну соціальну допомогу на су-му 17 тисяч гривень шляхом вико-ристання завідомо неправдивого офіційного документу. Зловмис-ниця сама склала та видала заві-домо неправдивий офіційний до-кумент - довідку про підстави внесення до книги реєстрації на-родження відомостей про батьків дітей, - внаслідок подання якої в управлінні праці та соціального захисту населення отримала да-ну суму коштів у вигляді соціаль-ної допомоги.

ВІТАЄМО З ДНЕМ ШОКОЛАДУ!

У неділю, 11 липня, всі, хто лю-бить солодке, відзначили Всесвіт-ній день шоколаду, який вперше придумали французи 1995 року. Вважається, що першими навчи-лися робити шоколад стародавні племена майя та ацтеків. Вони називали його їжею богів. Упро-довж багатьох століть шоколад іс-нував лише в рідкій формі. Був він напоєм для багатих. Лише на по-чатку ХХ сторіччя, з появою про-мислового виробництва, шокола-дом могли насолоджуватися й лю-ди, що не належали до аристокра-тії.

ПРОКУРОР ЗУПИНИВ РОМАНА КАЛАПАЧА

Дрогобицький міжрайонний прокурор Олег Соболь вніс про-тест на рішення останньої сесії Стебницької міської ради щодо затвердження структури викона-вчих органів. Суть зводилася до того, що Роман Калапач фактич-но хотів позбутися своїх заступ-ників Богдана Асафата і Лілію Шо-логон, які на відміну від секретаря міської ради Геннадія Куцана та керуючого справами Ігоря Говір-ка не захотіли втілювати в життя ідеї мера. Тепер депутати на се-сії, яка може відбутися вже цього тижня, захочуть, мабуть, подола-ти “вето” прокурора, але тоді від-будеться суд, який остаточно встановить справедливість. Чи вистачить депутатам мудрості не потакати Калапачу в усіх його примхах, дізнаємося найближчим часом.
Ось така фільозофія, пані та панове...

ФІЛЬОЗОФ МАКСИМ ГІРЧИЦЯ ІЗ ГОРІШНЬОЇ БРАМИ


Создан 13 июл 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником