Тустань № 10

 
 

Тустань № 10
N10 (512) 3 - 9 серпня 2010 року Ціна 25 копійок

Провінційний щоденник

ГАЗОВА АТАКА

Минулої неділі почався відлік часу, коли за газ платитимемо на 50 відсотків більше.
Під час харківського саміту з президентом Росії, коли був зданий Чорноморський флот, Віктор Янукович пообіцяв, що ціни на газ для населення піднімати не будуть до кінця року. Але що йому обіцянка, коли мова йде про інтереси олігархів? Зокрема, Україна програла суд у Стокгольмі сумнозвісній компанії “Рос-УкрЕнерго” і тепер повинна сплатити їй за газ суму, яку в бюджеті виділяють на армію та силові структури. Ось за рахунок населення, яке мовчить і проковтне будь-яку забаганку сильних світу цього, й вирішили розв’язати цю проблему.
Пам’ятаєте, з яким тріумфом регіонали говорили про досягнення угод з Росією про дешевий, мало не безплатний газ. Безплатно буває тільки в мишеловці. Парадокс полягає в тому, що ми користуємося газом, видобутим в Україні, який нам взагалі мав би коштувати копійки, якби олігархи не накручували ціни. То ж за що тепер платитимемо більше?
А тут ще й Міжнародний валютний фонд “люб’язно” підсовує нам позику в 15 мільярдів доларів. Біло-голубі критикували уряд Тимошенко за співпрацю з цією організацією, а тепер беруть у борг невиправдано великі суми, за які розплачуватися доведеться нашим онукам.
Звичайно, всі хочуть змін. Набридло жити в хамських умовах, хочеться чогось європейського. Зрозуміло, що без реформ, а, можливо, без шокової терапії, як свого часу в Польщі, не обійтись. Але якщо під виглядом реформ обслуговують інтереси олігархів, які привели Януковича до влади, то можна забути про поступ України в Європу, не дивлячись на буцімто проєвропейську риторику регіоналів.

Анатолій ВЛАСЮК

ЧОМУ ЛЕВ ГРИЦАК?

Якби я був трускавчанином, то на виборах міського голови голосував би за Лева Грицака.
Лев Ярославович - далеко не ідеальний чоловік, але якби я його не знав зблизька, не оцінював його дії в різних життєвих ситуаціях, то, мабуть, і по-іншому ставився б до його діяльності на посаді мера.
Найбільшою стратегічною помилкою Лева Грицака я вважаю ту, що за час керівництва Трускавцем він не підготував собі наступника. За великим рахунком, мер і не зобов’язаний цього робити, а недалекоглядний чоловік підбирає собі “сірих” заступників, слухняних виконавців його волі, аби на їхньому тлі виглядати пристойно. Але Грицак - не Гук чи Калапач, новітні “халіфи на час”, які прийшли збагатитися, перетворивши Дрогобич і Стебник на суцільні магазини, де діє незмінне правило “купи-продай”. Ні, магазинна логіка у діях Грицака теж присутня, але не вона є домінантою у його поведінці.
Відсутність правонаступника, який би продовжив твою справу, свідчить радше про слабкість, ніж про силу Лева Грицака, - і мова не лише про управлінський стиль. З Грицаком важко працювати, а особистостям - неможливо. Лише спільна мета і розуміння зробити краще, ніж будь-хто, можуть об’єднати, а не простий страх, що ти чимось не сподобаєшся Грицаку, і він тебе вижене з роботи. Авторитарний стиль керівництва, безумовно, притаманний міському голові Трускавця, але Лев Ярославович здатний і прислухатися до іншої думки. Проте не кожний зважиться цю іншу думку висловити вголос. Надійніше і спокійніше лестити мерові, вберігаючи своє майбутнє. Якби Лев Грицак, поступившись власною амбітністю, створив у своїй команді атмосферу щирості й відвертості, багатьох помилок, насамперед кадрових, йому вдалось би уникнути.
Друга стратегічна помилка Лева Грицака полягає в тому, що йому не вдалося створити опозицію. Всі, хто думає, що буде вічно керувати, припускається цього. Сила керівника в тому й полягає, що він має гідну опозицію, але будь-якою своєю дією показує вищість над нею.
У Трускавці немає опозиції. Якщо говорити про політичні сили, які протистоять Грицакові, то радше мова йде про лобіювання власних інтересів, аніж про опозицію у класичному розумінні цього слова. З Грицаком не згодні не тому, що він не правий, а тому, що це не вигідно тому чи іншому місцевому політиканові.
Те саме стосується і преси. В Трускавці немає опозиційних газет, а є газети, які захищають інтереси того чи іншого можновладця, сподіваючись, що той прийде до влади, і їм буде затишніше і спокійніше з ним.
У ситуації з газетами Лев Грицак, на жаль, втратив почуття міри. Нині три видання - “Відродження”, “Трускавецький вісник”, “Франкова криниця Підгір’я” - фактично працюють на нього. Але якщо тактика прославляння мера була ще більш-менш прийнятна під час його першої каденції, менш прийнятна під час другої, то тепер, коли Грицакові довіряє значно менше трускавчан, ніж раніше, образ “білого і пухнастого мера” викликає роздратування. І справа не в тому, що Грицак робить менше, ніж раніше (це також кидається у вічі), а просто існує втома від однієї й тієї ж людини, яка довший час знаходиться при владі. Такою є природа людської психології, і з цим треба рахуватися. Я не знаю, наскільки щирими стосовно Грицака є журналісти, які працюють на нього (можливо, більшість з них просто заробляє на хліб насущний), але жорсткий контроль з боку мера потрібен бути, бо хвалебні оди на його адресу призводять до протилежного результату.
З іншого боку, неадекватною є поведінка Грицака щодо тих видань, які вважають себе опозиційними щодо нього. Маю насамперед на увазі “Джерела Трускавця”. Зрозуміло, що ця газета просуває в мери свого працедавця - і нема на те ради. Але всі стосунки мера з цим виданням повинні закінчуватись на території газети. Є спростування недостовірних інформацій, є судові позови і таке інше. Все в рамках чинного законодавства. А поза тим треба подолати свою гординю і ставитися до навіть недобросовісного журналіста насамперед як до людини, яка має право на власну думку. Вина за відсутність свободи слова у Трускавці лежить насамперед на Левові Грицаку.
Звичайно, трускавчани можуть багато закинути Левові Грицаку щодо неефективного, на їхню думку, керівництва містом. Але завжди слід виходити із можливостей й задати собі просте запитання: “А якби мером був хтось інший, чи зміг би він розв’язати цю проблему?”. Лев Грицак має бачення розвитку міста як європейського курорту, знає всі підводні течії, відчув на собі різні групи впливу, починаючи від бандитів і закінчуючи вищим керівництвом держави. Не завжди він був на висоті, бо в багатьох випадках його могли просто фізично знищити, але розумні компроміси радше допомогли Трускавцю і трускавчанам, ніж нашкодили їм.
У Трускавці є кращі політики, менеджери, управлінці, господарники, ніж Грицак. На жаль, не з числа тих, хто сьогодні хоче замінити його на посаді міського голови. Ці кращі не йдуть до влади, їхній час ще не настав. Лев Грицак виконує невдячну роль своєрідного містка між минулим і майбутнім Трускавця. Перемогти йому буде набагато складніше, ніж у перший і другий раз. На жаль, ще не видно родзинки у його виборчій кампанії, яка фактично вже розпочалась. Думаю, що за третю каденцію він підготує гідного наступника, а Трускавець стане оазою свободи слова.

Анатолій ВЛАСЮК

БОРИСЛАВСЬКА ГРОМАДА ВІДСТОЯЛА СВОЄ ПРАВО НА БЕЗПЕЧНЕ ЖИТТЯ

Уже багато років поспіль ведуться розмови про будівництво на Дрогобиччині сміттєпереробного заводу.

ГЕТЬ ТРУСКАВЕЦЬКЕ СМІТТЯ ІЗ БОРИСЛАВА!

Це питання тим більше актуальне, що закрите Станильське сміттєзвалище, час від часу закривають сміттєзвалище у Брониці. Говорили про будівництво такого заводу в Дрогобичі, у селі Воля Якубова Дрогобицького району, в інших місцях, аж поки, схоже, не спинилися на Бориславі.
З цього приводу в понеділок, 26 липня, в сесійній залі Бориславської міської ради відбулися громадські слухання, які більше нагадували “війну” влади з громадою у проштовхуванні ідеї львівських підприємців. Влада, як завжди, схитрувала, перенісши слухання з неділі на понеділок, - очевидно, для того, аби прийшло менше людей. Крім того, не було озвучення, і багатьох цікавих речей люди просто не почули. Це теж випадкове упущення влади? А як назвати те, що не було проголосоване рішення громадських слухань, хоча така пропозиція надійшла, але виконувач обов’язків міського голови Василь Чабан її проігнорував?
Насамперед головуючий заступник міського голови Геннадій Корконішко надав слово Олександрові Волосянському, директору з інвестицій фірми “Ком-Еко-Львів”. Той розпочав свій виступ російською мовою, чим викликав обурення в залі, а тому змушений був перейти на українську. Львівський гість намалював райдужну картину. За його словами, сміттєсортувальний (зауважте: вже не сміттєпереробний!) завод вирішить чимало проблем Дрогобиччини, в тім числі й Борислава. На заводі відсортоване та спресоване у щільні тюки сміття вже може бути використане ... для виготовлення нових виробів, а відходи після переробки можна також використати як джерело енергії для місцевих промислових підприємств. Завдяки упакуванню тюків їх можна зберігати на відкритому повітрі. З екологічної точки зору, як запевнив виступаючий, виробництво не буде шкідливим для навколишнього середовища.
Звичайно, бориславці не повірили солодкій промові львівського підприємця - і мали на те підстави.
Так, депутат Бориславської міської ради, лідер фракції “Солідарність” Михайло Лазар звернув увагу на те, що від 13 липня ця фірма возить сміття із Трускавця, хоча не запитала бодай формального дозволу в бориславської міської влади. Чи може бути довіра до підприємців, якщо вони так брутально поступають? Михайло Лазар зажадав негайно припинити вивезення сміття із Трускавця, на що отримав запевнення: мовляв, цього вже не роблять. Проте увечері того ж дня дві машини фірми були завантажені трускавецьким сміттям. Куди вони його повезли, якщо у Броницю їх не пускають?

ВЛАДА У ЗМОВІ З “КОМ-ЕКО”?

Відчуваючи негативний настрій громади щодо будівництва сміттєсортувального заводу в Бориславі, Василь Чабан намагався пом’якшити ситуацію. Він заявив, що у договорі з “Ком-Еко” мова йшла про вивезення сміття із Борислава і Східниці, а про Трускавець не було й слова. Мовляв, це самодіяльність фірми.
Більше того, представники влади, використовуючи молодь для своїх політичних спекуляцій, ... виставили пікет на дорозі, аби трускавецьке сміття не поїхало до Борислава. Якщо фірма так зневажає владу, то як можна з нею далі співпрацювати? Чи все-таки керують львівські підприємці та їхні гроші?
І все ж присутні зрозуміли, а дехто висловлював це припущення уголос, що мова йде про звичайнісіньку змову бориславської влади з фірмою “Ком-Еко”. “Свободівець” Ярослав Струс наголосив на тому, що влади Дрогобича і Трускавця не хочуть сміттєзвалища у своїх містах, а бориславські можновладці погодились на це. Його однопартієць Йосип Мазур узагалі пропонував облаштувати подібне сміттєзвалище у Стебнику, тобто подалі від Дрогобича, Трускавця й Борислава. Депутат Бориславської міської ради Любов Папка переконана, що на території Борислава хочуть влаштувати сміттєзвалище мало не для всієї області. Представник Партії зелених Микола Лящук закинув, що фірма експлуатує у Бориславі сміттєзвалище, яке вже було закрите. Представник губицької громади нагадав присутнім, як мешканці цього мікрорайону свого часу пікетували машини з дрогобицьким сміттям.
Та й Олександр Волосянський не заперечував: якщо мова йтиме лише про бориславське і східницьке сміття, то фірмі невигідно будувати сміттєсортувальний завод. З цього випливає, що плани у львівських підприємців були далекосяжними. Адже все почалося з того, що вони просто вивозили сміття. Це мали робити бориславські комунальники, але влада фактично зруйнувала комунальну систему в місті. Ні в Дрогобичі, ні в Трускавці, ні в тому ж Стебнику сміття не вивозять львівські підприємці, а обходяться власними силами (Стебнику частково надають послуги дрогобицькі комунальники, але Стебник і Дрогобич у багатьох питаннях пов’язані єдиним бюджетом).
Отже, бориславська влада від самого початку мала би знати про плани львів’ян, які не обмежуться лише вивезенням сміття, і поінформувати про це громаду. Підкилимові ігри, замовчування інформації можуть призвести лише до негативних наслідків, що й сталося у даному випадку. Навіть якщо сміттєсортувальний завод і справді є суцільним благом для бориславців, про що говорив представник львівської фірми, то владні ігри з громадою призвели до цілком протилежних наслідків. Та й сама фірма, намагаючись обдурити громаду (бо я щось сумніваюсь, аби влада не знала про ці плани), завела себе у глухий кут. Василь Чабан навіть договорився до того, що якщо буде розірваний контракт з фірмою, то Борислав загрузне у смітті. Мабуть, він згустив фарби, але стає очевидним, що “Ком-Еко” не займатиметься лише вивезенням сміття, якщо їй не дозволять будувати у Бориславі сміттєсортувальний завод.

У БОРИСЛАВІ РОСТЕ КІЛЬКІСТЬ ПОМЕРЛИХ ВІД РАКУ

Підприємці зі Львова обіцяють працевлаштувати на майбутньому сміттєсортувальному заводі до 250 бориславців, а всі податкові відрахування йтимуть до бориславського бюджету. Та навіть якби вони пообіцяли розв’язати проблему з загазованістю, чи запустити озокеритову шахту, чи за власний кошт збудувати мости, через які возити те ж бориславське сміття, то все одно слід задуматись, як діяльність підприємства відіб’ється на здоров’ї бориславців. Адже не секрет, що у місті захворюваність на рак є чи не найбільшою в області, і кількість померлих від цієї страшної недуги зростає. Не останню роль тут відіграє і проблема зі сміттям.
Присутні на громадських слуханнях дійшли однозначного висновку: нинішній владі довіряти не можна. Оскільки до закінчення терміну її повноважень залишилося три місяці, слід дочекатися виборів. А коли вже прийде нова влада, вона й вирішить, чи будувати на території Борислава сміттєсортувальний завод. І розв’язувати цю проблему буде громада, яка наймає владу. Нині у Бориславі все навпаки: влада керує як хоче, а громаду не слухає.

Анатолій ВЛАСЮК

ДРОГОБИЦЬКА ВЛАДА ГВАЛТУЄ ГРОМАДУ

Непрофесійні дії нинішньої міської влади допекли, до певної міри, усіх дрогобичан. Розбиті дороги, розбазарювання комунального майна, хаос навколо ринку, вакханалія у містобудуванні, необґрунтоване підняття тарифів… Це вже не тимчасові незручності, а шлях до паралічу міста. Міська влада замість того, щоби виправляти становище, твердить, що все йде за планом. Громада хотіла би побачити ці плани.
Складними на даний час є стосунки мешканців міста з будинковими управами. Вони характеризуються високим рівнем конфліктності, великою кількістю судових спорів, зростанням вартості послуг. Основним у даному питанні стає не надання якісних послуг та врегулювання їхньої вартості, а збір коштів на утримання і обслуговування комунальних підприємств. Це призводить до того, що будинкові управи не зацікавлені у якості надання послуг, а тільки у зборі коштів навіть за ті послуги, яких не надають. Така політика призвела до повної деградації цих підприємств, і ставить мешканців міста у становище платника за будь-що. У свою чергу, дрогобичани справедливо відмовляються платити за ненадані або неякісно надані послуги та необґрунтовані тарифи.
Громадське об’єднання “Дрогобицька громада” вже більше ніж півроку займається тим, що вимагає від Дрогобицької міської ради врегулювати питання оплати за послуги з утримання будинків і прибудинкових територій, бо прийняті на сьогодні нормативно-правові акти виконавчого комітету грубо порушують вимоги чинного законодавства та права мешканців міста.
Нами було доведено, що виконавчий комітет Дрогобицької міської ради, приймаючи рішення №167 від 24.06.2009 р. та №281 від 17.09.2009 р., керувався вже недіючою на той час відповідною Постановою Кабінету Міністрів України. У підсумку мешканці міста фактично позбавлені права самим обрати необхідні їм послуги, ознайомитись і перевірити тарифи та на основі законодавчих норм владнати свої стосунки з будинковими управами. Керівництво міста вирішило зґвалтувати громаду.
Прокуратурою міста внесено протест на дані рішення виконкому, але на нього реагують знову по-чиновницьки: відбуваються відпискою, що це прикра “технічна помилка”, і все відповідає законодавству.
Ми маємо безліч звернень мешканців про порушення вимог закону. Здійснюємо заходи для перевірки дотримання законодавства. Через звернення до Кабінету Міністрів України, подання прокурора добиваємося проведення громадської експертизи щодо законності процедури підготовки та прийняття рішень виконкому. В результаті експертизи виявлено значні порушення:
- нібито у всіх будинках міста проведені громадські слухання, збори і буцімто всі мешканці погодились з переліком послуг та їх вартістю, запропонованих будинковими управами. Нами зібрані дані, що спростовують це. Працівники будинкових управ сфальсифікували відповідні документи про буцімто проведені зустрічі, втративши при цьому будь-який здоровий глузд. Для прикладу: два працівники будинкової управи №3 десятого вересня минулого року провели збори … в 36(!) будинках на вулиці Стрийській від №2 до №459, а на цих зустрічах був присутній аж 71 чоловік, і вони прийняли рішення за тисячі мешканців цих будинків. При цьому, нібито проводячи збори, людям доводили законодавчі документи, які вже на той час не діяли. Влада, долаючи протест прокурора, доводила, що це не так, що мова йде лише про прикру “технічну помилку”. Хто понесе відповідальність за таке знущання над законом і громадою?
- тарифи сформовані з грубим порушенням, встановлені “на око”. Візьмемо для прикладу оплату за прибирання прибудинкової території, вартість якої становить від 18 до 27,5 копійки за квадратний метр у різних будинкових управах. За що ми сьогодні платимо, якщо у місті за жодним будинком не закріплена прибудинкова територія? Як розраховувалась конкретно вартість даної послуги по конкретному будинку?
- за освітлення місць загального користування ми платимо від 8 до 9,1 копійки за квадратний метр у різних будинкових управах. Ми провели прості розрахунки і, враховуючи ідеальні умови (кожна сходова клітка освічена упродовж десяти годин на добу), а також витрати на обслуговування, яких ніхто ніколи не здійснює, прийшли до висновку, що тарифи завищені майже утричі.
- тарифи на поточний ремонт внутрішньо-будинкових систем розраховано на основі щорічного ремонту в обсязі семи відсотків по кожному будинку. Скажіть, у скількох будинках фактично проведені такі роботи?
Таких прикладів можна наводити буквально по кожній послузі.
А де затверджені рішенням виконкому періодичність і терміни надання послуг? Копія такого рішення є невід’ємною частиною договору про надання послуг.
Частина наведених фактів свідчить про порушення вимог чинного законодавства та незаконне вимагання коштів.
Результати експертизи доведені до керівництва міста та прокуратури. Згідно Порядку сприяння проведенню експертизи діяльності виконавчої влади, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України №976 від 5.11.2008 р., виконавча влада повинна була довести дані до громади, розглянути пропозиції громадського об’єднання, що проводило експертизу, розробити заходи за результатами експертизи, письмово їх довести до громадського об’єднання, що проводило експертизу, й інформувати про це Кабінет Міністрів України. Встановлено відповідні терміни. Дрогобицька міська рада ігнорує дане законодавство.
На сьогодні питання житлово-комунальної сфери є одним із основних болючих проблем нашого міста. Наше завдання – не лише показати бездіяльність влади і нецільове використання коштів мешканців. Ми хочемо, щоб ці кошти конкретно використовували на підтримку житлового фонду, а при нинішній системі цього досягти неможливо. У місті настала нагальна проблема змін у житлово-комунальній системі. Це повинна бути комплексна система, а не тільки спроба скинути з себе обов’язки і змушувати мешканців створювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Смішно, але це наполегливо рекомендують зробити у будинкових управах. Довели все до ручки і пропонують мешканцям вихід.
Вважаємо, що необхідно підготувати програму, визначити механізми врегулювання даного соціально важливого питання, а саме:
- реформування будинкових управ як громіздких структур без відповідної бази, а з системою значних невиробничих затрат;
- створення невеликих профільних приватних чи комунальних підприємств з надання конкретних послуг;
- організація ОСББ згідно окремо розробленої мінімум п’ятирічної програми;
- вирішення питання функціонування відомчих будинків (що б ми не говорили, але в цих будинках живуть дрогобичани);
- створення на базі департаменту міського господарства структури із забезпечення виконання даної програми, а не органу, який займається відписками на звернення мешканців.
Своє бачення даної програми ми готуємо. Якщо у дрогобичан є певні пропозиції, готові до співпраці.
Ми змушені звернутися до Кабінету Міністрів України та в Генеральну прокуратуру України щодо прийняття заходів з дотримання чинного законодавства в сфері надання послуг з утримання будинків і прибудинкових територій. Влада сподівається ще пересидіти декілька місяців і втекти безкарно. А хто буде проводити перерахунки за незаконно зібрані кошти, відповідати за порушення законодавства?
Як законодавчо мешканці міста можуть врегулювати свої стосунки з будинковими управами? Насамперед:
- будинкові управи повинні запропонувати перелік послуг, які вони можуть вам надавати, ваше право обрати необхідні й відмовитись від неякісних;
- будинкові управи розраховують тарифи на обрані вами послуги, які ви маєте право перевірити та погодити, тарифи розраховуються окремо по кожному будинку, в залежності від запланованих послуг, а не як зараз;
- після цього обраний перелік послуг та тариф по кожному будинку затверджується рішенням виконкому, і на цій основі заключаються договори з мешканцями будинку.
Конкретні консультації та допомога нами буде надаватись згідно ваших звернень.
Що дає можливість у цьому конкретному випадку та в інших вести себе саме так міській владі? Це відсутність громадської думки та позиції. У нас тільки інколи відбувається сплеск громадського настрою, а влада цим користається.
Звернімось до досвіду Львова. Громадські активісти змусили владу врегулювати питання надання послуг на утримання будинків згідно вимог діючого законодавства. Порівняймо, як любить твердити наша влада, вартість послуг. Скажімо, у Львові вартість вивезення одного кубічного метра побутового сміття в залежності від виконавця становить від 13,3 до 19,5 гривень, а в Дрогобичі – 34,42 гривні. У Львові проблема з цим видом послуг не менша, ніж у нас. Дешевшою є і вартість водопостачання. Підняття тарифів проходить за підсумками громадських слухань.

Богдан ЮЗЕФІВ,
голова громадського об’єднання “Дрогобицька громада”

ВІД БОГДАНА ІВАНЦІВА ДО ЛЕОНІДА КРАВЧУКА

У РАТУШІ ЗАПРАЦЮВАЛА ВБИРАЛЬНЯ

Два роки тому тодішній заступник дрогобицького міського голови Богдан Іванців вклав власні гроші, аби в ратуші запрацювала громадська вбиральня. Через бютівську політику вона не функціонувала, але минулого тижня до неї навідався перший відвідувач.

ТАРАС ГЕНТОШ ПРАЦЮЄ У ТРУСКАВЦІ

Віднедавна лідер Дрогобицької міської організації Конгресу українських націоналістів Тарас Гентош працює одним із заступників генерального директора комунального підприємства “Наше місто” у Трускавці. Він буде створювати у місті-курорті об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, адже до 2015 року нинішня влада планує ліквідувати ЖЕКи. Не знаю, наскільки професійним виявиться Тарас Йосипович на цій посаді, бо маємо невдалий приклад його незадовільного керівництва дрогобицьким готелем “Тустань”, але Микола Гук може зітхнути з полегшенням, бо на одного претендента на посаду міського голови стало менше. Сам пан Гентош сказав, що не балотуватиметься на посаду дрогобицького мера, бо “йти на мера Дрогобича після Гука - це все одно, що йти на мера після війни”.

ГУБИЧІ - ГЕТТО БОРИСЛАВА?

Чи не у найгіршому становищі порівняно з іншими мікрорайонами Борислава знаходяться Губичі. Тут немає Народного дому, аптеки, закрили пошту, валиться бібліотека. А нещодавно хотіли закрити ще й школу. Незрозуміло, чому саме до Губич нинішня влада так ставиться. Мабуть, новій владі слід звернути увагу саме на цей мікрорайон, аби він не перетворився на гетто Борислава.

ДРОГОБИЦЬКІ “МЄНТИ” ЙДУТЬ ДО ВЛАДИ

За попередньою інформацією, “Батьківщина” висуватиме Михайла Ваврина кандидатом на міського голову Дрогобича. У списку депутатів, крім нього, в першій трійці Володимир Сабат і Богдан Волошин. “Мєнтовська” трійка, на думку спостерігачів, знизить рейтинг популярності серед прихильників Юлії Тимошенко, хоча, власне, ця трійка пройде, аби не ризикувати на мажоритарних округах. А на депутата Львівської обласної ради від дрогобицької “Батьківщини” піде колишній міський голова Михайло Лужецький, який, мабуть, вже змирився з тим, що ніколи більше не стане мером. Що ж, краще синиця в жмені, ніж журавель у небі.

ВИБІР СЕНДАКА

Михайло Сендак визначився з кандидатурою заступника голови Дрогобицької районної державної адміністрації з гуманітарних питань. Ним стане Степан Макар, який є депутатом району вже шість каденцій (однієї совєтської і п’яти українських). Свого часу він працював у районі завідувачем відділу освіти й залишив по собі непогані спогади з боку вчителів, а ще недавно боровся з надзвичайними ситуаціями на Дрогобиччині. Певна інтрига тут є, бо п.Степан має трішки інше бачення, ніж нинішні районні керівники освіти, на проблеми розвитку шкіл. Цікаво, чи вестиме він власну лінію, чи прислухатиметься до “мудрих порад” свого шефа, який в освіті, культурі й медицині розуміється, як в гінекології та оперному мистецтві. Вільнодумство Степана Макара ніхто не міг зламати. Невже це вдасться Сенда-кові?

“ІНШЕ МІСТО” МАЛЮВАЛО НА АСФАЛЬТІ

Минулої п’ятниці, 30 липня, у Дрогобичі ініціативна група молоді, яка об’єдналася під назвою “Інше місто”, біля міського стадіону "Галичина" на асфальті фарбами малювала різні архітектурні форми міста у вигляді кардіограми. Як зазначив координатор цієї акції Микола Походжай, до Дрогобича приїхала делегація, очолювана директором департаменту з організації заходів Євро-2012 Лукасом Ахерманом. Діти таким способом намагаються привернути увагу гостей, переконати їх, що Дрогобич найкраще і найгарніше місто. Молодь провела фестиваль “Інше місто”, у рамках якого відбулися квести, “круглі” столи на тему перспективного розвитку Дрогобича, дискотеки, концерти джазової, української музики, читання творів І.Франка, Т.Шевченка, Л.Українки. Подейкують, що Микола Походжай хоче балотуватися на мера Дрогобича, хоча в “Порі”, до якої він належить, є й інший кандидат - Олег Дацюк.

ВІЗИТІВКА БОРИСЛАВА

Автостанція Борислава справляє гнітюче враження. Ніби мова не йде про майже сорокатисячне місто, де має бути сучасний автовокзал з наданням усіх можливих послуг пасажирам. Люди чекають на автобуси під палючим сонцем або під проливним дощем, бо практично ніде сховатися. А туалет взагалі не піддається жодній критиці, бо у будь-якого сільського господаря він у набагато кращому стані. Як театр починається з вішалки, так і Борислав має починатися з автобусної станції. Це візитівка міста, за якою свою оцінку дають гості Борислава і ймовірні інвестори.

ТРУСКАВЕЦЬ ПРИЙМАЄ ПРЕЗИДЕНТІВ

7 - 8 жовтня у Трускавці на базі готелю “Ріксос-Прикарпаття” пройде Х Міжнародний економічний форум. В ньому планується участь Президентів України Віктора Януковича, Польщі Броніслава Коморовського, Білорусі Олександра Лукашенка, Словаччини Івана Гашпаровича, Румунії Траяна Бесеску, Угорщини Шалома Васлу, в. о. Президента Молдови Міхая Гішлу. В форумі візьмуть участь президент Європарламенту Єжи Бузек, віце-президент Марек Сівєц та ряд європарламентарів, мери Відня, Брно, Кракова та Вроцлава, посли Польщі, Австрії, Німеччини, Великобританії, Словаччини, США, Румунії, Білорусі, Російської Федерації, Угорщини, Молдови, Литви та інших держав, воєводи та маршалки кількох воєводств Польщі (Любельського, Малопольського, Підкарпатського, Поморського, Мазовецького, інших). Назва форуму - “Транскордонне співробітництво. Погляд у майбутнє”.

СІМЕЙНИЙ ПІДРЯД ГОРИСЛАВСЬКИХ У ПАРТІЇ РЕГІОНІВ

Вже цього тижня Дрогобицька міська організація Партії регіонів може дати добро на висунення свого керівника Сергія Гориславського на посаду міського голови. А в Стебнику аналогічне рішення чекає на колишнього мера цього міста Миколу Гориславського, вуйка п.Сергія. Ну, не можуть наші регіонали без родинних зв’язків. Обділеним у Стебнику виявився Ігор Сушицький, відомий більше як власник промислового базару “Помік”, один з керівників осердку місцевої Партії регіонів. Він дуже сподівався, що місцеві регіонали підтримають його. А перед Олексієм Радзієвським у Дрогобичі відкрилося зелене світло з боку “Сильної України”, партії Сергія Тігіпка. Він не тільки може стати мером, а й витягне завдяки своєму імені декого з депутатів від цієї політичної сили.

“ФІРМИ-МАЛЮКИ” “ТРУСКАВЕЦЬКУРОРТУ”

У січні-червні цього року “Трускавецькурорт” зменшив фонд заробітної плати на 30 відсотків. Про це йшлося на засіданні колегії Львівської облдержадміністрації із виконання бюджету за перше півріччя у Львівській області. Зокрема, під час обговорення цього питання, було сказано, що “Трускавецькурорт” в кілька разів зменшив відрахування в бюджет податків всіх рівнів. Також відбулося скорочення працівників. У свою чергу, “Трускавецькурорт” проводить платежі по 10-15 мільйонів гривень на “фірми-малюки”, які складаються з одного директора і бухгалтера. У ЗАТ ЛОЗ “Трускавецькурорт” в 2009 році, порівняно з 2008 роком, кількість працюючих скоротилася, зменшився фонд оплати праці й знизилася сума сплачених податків. ЗАТ “Трускавецькурорт” об’єднує сім санаторіїв у м. Трускавець.

ЛЕОНІД КРАВЧУК ІНТЕРВ’Ю НЕ ДАВ

Минулі два тижні у Східниці відпочивав перший президент України Леонід Кравчук. Він відмовив деяким журналістам в інтерв’ю. Або Леонід Макарович приїхав відпочити, як пояснив причину своєї відмови, або йому нічого сказати, адже Юлію Тимошенко підтримував, а критикувати Януковича, та ще й у спеку, не хочеться.
Ось така фільозофія, пані та па-нове...

ФІЛЬОЗОФ МАКСИМ ГІРЧИЦЯ ІЗ ГОРІШНЬОЇ БРАМИ


Создан 02 авг 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником